Ratatouille (2007)

Mám ráda hlodavce a potkany, mám ráda modrou barvu a jídlo a mám ráda dokonalý animáky. Co víc si přát? Remy je můj hrdina, kam se hrabe Spláchnutej.

Skvělí chlapi (2000)

Nevinně, nenápadně a skoro nudně vyhlížející začátek. Netěšila jsem se na pana Douglese, kterýho jako herce i chlapa nemusím vidět. K filmu jsem se dostala kvůli/díky Robertu Downey Jr.(!) Ale to, co se po pár minutách rozjelo, jsem nečekala. Perfektní postavy, vyváženej příběh, komický situace a scény. Bavila jsem se, charakter postav Douglese a Maguirea si zamilovala a Roberta náležitě užila jako vždy. Ještě se k nim vrátím.

Eros (2004)

Vůbec jsem netušila, do čeho jdu. Jako z celku jsem z toho víceméně rozpačitá a první příběh mě trochu vyděsil. Ale řekla jsem si, že budu statečná a hned to neposunu na očekávanýho Roberta Downey Jr.(!) Takže: Antonioni * - naprosto úděsný pro mě byly metaforický, mnohosmyslný a rádoby poetický dialogy. Soderbergh **** - přiznávám, hlavně kvůli RDJ, ale celkově se mi příběh líbil a hlavně pobavil, i když konec je nepříjemně nedotaženej. Wong Kar-wai *** - příjemně (i nepříjemně) osobní dílko a atmosféra.

Zpívající detektiv (2003)

Srdcovka. Bavila jsem se od začátku až do úplnýho konce. Hlavně díky Robertovi Downey Jr.(!). Skvělej soundtrack, scénky, gagy i samotnej příběh. Padl do noty. Ale přece jen do "pěti" trochu chybí, možná trochu tý upřímnosti.

Hory mají oči (2006)

Na mě až moc červený barvy, řekla bych. Ale docela originální nápad (proč se mi to podobá s Pachem krve?) a celkový provedení bavilo a místy se i líbilo.

Telefonní budka (2002)

Čtyři a 1/2 hvězdiček. Trvalo mi dlouho, než jsem se k tomuhle filmu dostala. Měla jsem svý očekávání, ale tohle jsem fakt nečekala. Pro mě excelentní skoro po všech stránkách. Napětí a emoce od začátku až do konce. Ba co víc, stísněně a v napětí jsem se cítila ještě nějakou dobu po závěrečných titulkách. Promyšlené, rozvážné, strhující.

Zodiac (2007)

Čtyři a 1/2. Film mě dostal jako celek. Příjemný role a herecký výkony, stejně jako průběh, konec a autenticita. Někomu se může zdát zbytečně dlouhej a utahanej, pro mě to ale byla smršť fakt, informací a emocí. Ani chvíli jsem se nenudila, děj samotnej mě dokonale vtáhl a Roberta Downey Jr.(!) jsem si řádně užila. Postava Zodiaca fascinuje dodnes.

Kiss Kiss Bang Bang (2005)

Tahle role Robertovi(!) opravdu sedla, více méně hraje svůj vlastní charakter a humor. Nehledě na to, že tady si ho opravdu užívám ... Pointu příběhu jsem sice pochopila až napodruhý, ale to mi nebránilo se zas a znovu bavit nad povedenýma hláškama a skvělou souhrou těch dvou. Po každým dalším shlédnutí se bavím víc a objevuju další klady. Tenhle styl humoru je jeden z mých šálků kávy.

Tatínek (2004)

Dle mýho jsou jen dva základní názory na tento dokument: buď máte Zdeňka Svěráka rádi - pak vás dokument vzal za srdce a nepustil ho ... Nebo se o pana Svěráka nijak zvláště nezajímáte a potom jste se podívali, vypli a vypustili. Já patřím do první skupiny. Pan Svěrák, jeho filmy a hlavně DJC mají v mým srdci svoje místo a proto byl pro mě Tatínek krásným, obohacujícím, milým a chytlavým výletem do Svěrákovýho světa a duše.

Shrek Třetí (2007)

Jako celek je to slabší film a nejslabší článek série a řekla bych, že děti, který si užívaly jedničku a možná dvojku, toho z trojky moc rozumově nepochytí. Měla jsem (možná mylnej) dojem, že dospělí se baví víc. Příběh fajn, animace samozřejmě krásná, ale celkově nám to nějak zameričtělo a zdospěláčtělo. Nic to ale nemění na tom, že já jsem se bavila. Nad úžasnýma hláškama, scénkama a detailama, kterými je film prošpikován. Opravdu jsem se srdečně smála a to u mě tak nějak převyšuje ostatní dojmy. U tohoto filmu. = slabší ****.