• Krátkometrážní

Saw: Hra o přežití (2004)

Pokud by tento film neměl dalších zbytečných 5 pokračování, určitě by se stal jedním z hororových kultů. Takto je to bohužel jeden z mnoha na stejné téma.

Saw 5 (2008)

Zase to samé, už popáté. Je to sice vděčné téma filmografie na které se dají točit filmy furt dokola, podobně jako Nezvratný osud, ale už u třetího dílu to byla docela nuda. Pětka opravdu nenabídne skoro nic nového, kromě snad klesající výše IQ všech hlavních postav. 2* jen proto že jsem se aspoň výborně nasmál.

Happy Feet (2006)

Nesypmatičtí tučňáci.

Máj (2008)

Vizuálně sem byl spokojen, ale to je asi tak všechno co mě na Máji uchvátilo. Podle mě neni ta báseň příliš vhodná k filmovému zpracování. Její děj je dobrý, ale pro film příliš jednoduchý. Co se týče postav nebo celého děje, je vše naprosto prázdné. Divák si nenajde k ničemu vztah. Zobrazení Jarmily je samo o sobě taky velmi zvláštní. Nemluvící postava s nudistickými sklony - zajímalo by mě co by mistr Mácha na to řekl - je pro film sice klíčová, ale nepodařená. Dokonce ani hudba nestojí za pochvalu. Je hezká, ale není nápaditá. Pouze jedna a ta samá melodie dokola poměrně omrzí. A nejen že Máj neni vhodný k zfilmování, neni dokonce ani vhodný k zazpívání. Panu Brabcovi ani Support Lesbiens se to nepovedlo. Slabých 30% a bojim se dne, kdy někoho napadne zfilmovat národní hymnu.

Battlestar Galactica: Břitva (2007) (TV film)

Pro mě zklamání. Neco tomu chybí, nemělo to vůbec šmrnc. Sice sme se dozvěděli co se dělo jinde v době útoku, ale celkový dojem byl slabý.

Bláznivá olympiáda (2005)

Devadesáti minutová snůška jednoduchých vtipů, u které už na začátku stoprocentně víte jak dopadne.

Dobrodružství Žraločáka a Lávovky (2005) odpad!

Bože, jak mohl Rodriguez natočit neco tak příšerného? Řekněme, že Spy Kids není taky zrovna nic extra, ale toto je prostě veleblbost. Doufejme že je to pouze jednorázový Rodriguezův omyl a nic podobného se už z jeho ruky opakovat nebude.

Skrytá identita (2006)

Řekl bych že je to lehce přeceňované. Opravdu se mě nezdá, že by to bylo hodno Oscara za nejlepší film. Původní Volavka mě nijak zvlášť neoslovila, ale The Departed mě vzalo snad ještě méně (Navíc předloha má díly tři, tady je to narváno honem honem do jednoho...). Domnívám se, že ty Oscary byly jen z důvodu, že Scorsese ještě žádného neměl. Já bych mu ho dal za Letce, ne za tenhle špatný remake. Viděno jednou, znovu nemusím.

Naqoyqatsi (2002)

Těžko ohodnotitelná vizuální haluz.