Nebe a led (2015)

Pokud je vám globální oteplování ukradené, tak vás ten film bude neskutečně bavit. Tedy ještě za předpokladu že jste antiestéti a nesnášíte pohledy na překrásnou ledovou přírodu. Dokumentární/eko snímek o neskutečném životním příběhů s IMAXovými 3D záběry je dechberoucí!

Alenka v říši divů: Za zrcadlem (2016)

Nejhoroší je, když vám film přijde trapný hned od první minuty. Sedíte zarytý v sedačce a čekáte s napětím, že se to zlepší a další dialog už nebude tak nesnesitělně trapný a scéna nebude tak debilní. Doufal jsem hodně dlouho, že se to uklidní a bude líp, avšak po polovině filmu, kde se objevil Moriarty - nejlepší scéna celého filmu, trvající asi 45 sekund, proto dávám 1* - jsem se začal dívat, co minutu, na hodinky, počítaje, kdy to utrpení skončí. Na film jsem se neskutečně těšil, protože jednička vážně stála za to, avšak u dvojky jsem nechtěl věřit svým očím, na co to, proboha, koukám! Kdo nezná Moriatyho ze Sherlocka, tak budou pro něj alepsoň přínosné různá moudra, která se ve filmu poměrně často vyskytovala. Například z "Minulost změnit nemůžeme, ale můžeme se z ní poučit." Tak já se tedy poučím -> jestli bude další pokračování Alenky, tak na něj nepůjdu. Zbytečné 2 hodiny.

Lucy (2014)

Pomocí modré skalice váš mozek začne pracovat na 100%, až se z toho vypaříte. O tom je ve zkratce film Lucy. Typická murická slátanina, která má ke kvalitnímu bijáku daleko. Chybí humor a propracovaná akce. Děj je mldý, dialogu průměrné. Jako oddechovka při cestě vlakem se to hodí, na večerní koukaní s přáteli, či rodinou nikoli.

Místa (2014)

E? Nepředstavitelně pěkná kamera, dobrý výběr hudby a povedený střih. Zajímavý začátek a tím to hasne. Nuda a scénář taky nic moc.

Nebe v Osvětimi (2016)

Neubráníte se slzám. To prostě nejde. Nesmírně vydařený dokument, který prvoplánově nehraje na vše city, ale chce vyzdvihnout vzpomínku na Fredyho Hirshe, osobnosti, která dokázala vytvořit doslova ráj v koncentračním táboře Birkenau. Až neuvěřitelně silný příběh židovského hrdiny, jehož cílem a smyslem života je pomoci druhým.

Poslední útes 3D (2012)

Velice zdařilý film, který se bude líbit i lidem, kteří nemají rádi dokumenty a přírodu. Tak skvělé efekty vytvořené v IMAX 3D byly doslova dechberoucí.

Cesta do vesmíru (2015)

Neskutečně vizuálně krásný film, který vás doslovba nadchne. Pro vanoušky vesmíru je to úplná nutnost!

Malý princ (2015)

Něco tak úžasného, milého a duchaplného jsem ještě neviděl. Připadám si jak sentimentální děděk, ale tohle mě trošku dostalo. A zpětně si uvědomuji, že vlastně ten příběh kolem toho byl takový poameričtělý... Tak když toto překousnete, tak se vám to bude zdát dokonalé ;)