Touha smrti 4: Tvrdý zákrok (1987)

Holt, musíme si to přiznat.Hispánský architekt Paul patří spolu s Rambem, Rockym, Matrixem(jméno Arnieho v Komandu) ke kulturnímu dědictví vzniklého za úřadování Ronalda Reagana (od 1980 do roku 1989).Bronson, i když se to nezdá kosí protivníky řádně jako za starých dobrých časů a může se ve svých 66 letech vyrovnat i takovým mladíčkům jakými jsou (či spíše byli) "Džudykof" nebo Chuckie. Ale zatímco Chucka a spol. posílají vypořádat se s diktátory někde v Africe a v SSSR, na starého důchodce zůstanou ti parchanti doma.Takže tentokrát to budou drogoví dealeři, což by bylo sado.Ale těch explozí a toho ufuněného běhání je tu trochu dost.

Přání smrti 3 (1985)

Možná nad mím hodnocením tohoto BLIVAJZU nevěřícně kroutíte hlavou.Tak já vám to tedy vysvětlím.Michael Winner se po natočení jedničky(kulťák) a dvojky(odvárek s více mrtvolama a více znásilněníma) rozhodl, že si svou trilogii o architektovi-mstitelovi zakončí něčím velkým.Na co potupně vraždit nějaké grázlíky a devianty v jakémsi L.A. a v N.Y. někde v metru.Vždyť za těch 10 let se toho trochu změnilo, je víc peněz JDE SE NA TO! Skóre Paula Kerseyho činilo do tohoto dílu jen něco přes 12.Uděláme si to větší.Jenže jedním magnumem toho moc nezvládne.Je tu ale KULOMET a PROTI PANECÉŘOVKA.Ale rodinu už má přece povražděnou.Byl však v Koreji někoho ještě mít.A toho zavraždí.A kam to umístíme?Samozřejmě že na předměstí Nového Yorku, kde vládne asi padesáti člený gang feťáků v čele s hnusným gaunerem!Tak a je to! A finále?Je tu přece kulomet z koreje a vylepšená magnumka a utlačovaní obyvatelé a ten hnusnej gauner si povolá motorkáře a začne povstání.To bude MASO!!Celkové skóre pana architekta je za tento díl 45 hajzlů. Ale jde se dál! Je přece ještě 4. a 5. Tak chápete to hodnocení? Ne! Chápete ten film? Ne! Tak to jste na tom stejně jak já.

Zemětřesení v New Yorku (1998) (TV film) odpad!

Tohle dát do sobotního prime-timu se ČT hodně povedlo.Na začátku se rodince uskuteční velké trauma.V této chvíli jsem věděl že to mám vypnout, ale abych měl přehled o IQ všech zúčastněných jsem si to vytrpěl.A pro ty co si myslí že alespoň scéna zemětřasu bude na úrovni -je na omylu.Sestříhalo se to z několika záběrů domolice starých domů.Soucha Svobody je pěkně počítačově zelená až to praští.Empire pěkně plastický a zřítil se s veškerou grácií, hodnou filmařů.___Považujte to za pomstu Kanaďanů Američanům za to že Niagárské vodopády jsou i na americkém území.

Pepek námořník (1960) (seriál)

Brutus, Wimpy, Oliva Olejová a Pepek námořník.A to vše v zeleném stylu špenátu! Co víc chcete?

Podkova pro štěstí (1946)

Přesně Tosime.Viděl jsem spoustu horších propagandistických animovaných filmů.

Courage the Cowardly Dog (1999) (seriál)

Tolik geniálního černého humoru hned tak neuvidíte!Farmářovi jsem nikdy moc nefandil.

S.W.A.T. (1975) (seriál)

Hustý akční seriál s hustou ústřední melodii a hustýma titulkama s hustou akcí, s hustými padouchi, s hustými hrdiny a vůbec všechno je husté :)))).Rozumějte, místo toho hustý je hrozné ale má to svou určitou nostalgii 70-tých let.

Noc v opeře (1935)

Představte si kolik zvratků, moči a nevím čeho ještě by museli dat dnešní tvůrci do zničení Trubadúra(ne člověka ale Verdiho opery).30. léta- to byl film umění.Dnes je to jen kasa na peníze s hlubokým poselstvím( viz. Matrix 1,2,3).Marxové by měli dostat za tolik tun anarchistického a slovního humoru alespoň nobelovku.A na Grouche s jeho hláškami nemá ani "poslední skaut" Bruce Willis.Komedie století.Bravo, bravisimo.

Dallas (1978) (seriál)

Trapné figurky, hloupé dialogy, "olsnivé" zápletky.A samozřejmě J.R.Ten je tak prohnilý(a směšný) až to pěkné není.Ale ve srovnání s typem těch latinsko-amerických zhovadilostí je to rodinná sága od Viscontiho a tak je mi ctí dát mu tu symbolickou hvězdičku.Ta druhá je z nostalgie a taky z toho že v Česku měl poslední díl sledovanost asi tak srovnatelnou s americkým vysíláním 256. dílu M.A.S.H.e.Jenže tam ho vysílali kvůli jeho kvalitě i na obrazovce na Wall Streat.

Strážci vesmíru (1993) (seriál) odpad!

Morfujeme!Aneb jak jeden producent -Shuki Levy se myslím jmenoval-odkoupil námět na japonský seriál.Přenesl ho do USA a způsobil hotovou hrůzu!Parta pěti studentů(neherců) chrání v motorkářkých helmách a v barevných latexech svět před zlou královnou, která chce z Měsíce ovládnout svet pomocí plastelínových paňáců a když se jí to nepovede dělá srandovní pohyby a každého zmlátí tyčí z umělým okem na konci.A vesmírné rangers vede obrovská elektronická hlava z jiné dimenze, která má úkryt kdesi v poušti a vlastní červeného robota, který neustále poskakuje pípá a křičí:Co budeme dělat, jéjé co budeme dělat jéjé...Když jde opravdu do tuhého(tedy v každém díle) povolají Rangeři nějaké mechanické obludy, které vylétávají ze sopek, moří, pouští a dalších přírodních útvarů.Složí se jedna na druhou a vznikne jakýsi 100 metrový perpetuum mobile, které odežene padoucha ale zničí polovinu města(inspirace Gojirami je zjevná)."Herce" jste viděli lepší i ve sebehorším porno filmu kategorie "Z" které vylovíte jen z toho nejspodnějšího spodu videopůjčovny.Triky v Gappě jsou oproti tomuhle ultrabraku hotové ILM.Ale kdo neviděl neuvěří protože na tomhle ???? vyčnívá jeden klenot nad všechny: choreografie bitek!To je hotový Matrix alá Yuen Woo-Ping :).A teď vážně:mám na tohle tenhle jednoduchý příklad-- Poslední filmy Stevena Segala+bojové filmy typu Saolin se vrací nový a lepší než kdy předtím x několik bojových "zetek" z internetu + ten nejhorší SNUFF film(něco z 8 mm)= nedostanete ani jeden díl dílu Power Rengers.No fakt já nekecám!Totiž když natočíte 155 "akčních" epizod za 3 roky(!) musí z toho zákonitě vzniknout paskvil...