Straight Outta Compton (2015)

Po technické stránce je film naprostý průměr a to bez ohledu, že jeho vizuální podoba není ničím zajímavá ani vyjímečná. Ale je to jeden z mála filmů, kde Vás zajímavost děje nutí se dívat dál a to bez ohledu, že znáte, jak to celé dopadlo, snímek zhltnete jak malinu.

Cesta (2014)

Postapo je celkem zbytečné, zvláště, když není ani vysvětlen důvod. Vše ostatní je fajn. Sice má snímek celkem pomalé tempo, ale Pattison je kupodivu uvěřitelný a v klidu přehrává i veterána Pearce. Každopádně, kdo dokáže vydržet až do konce, dočká se pointy, kterou rozhodně nebude čekat a zpětně si pak bude muset v hlavě promítout, co vše hlavní hrdina musel udělat, aby získal, co bylo "jeho".

Motelové pokoje (2012)

Dobré obsazení, potenciál v příběhu a velmi hezká ústřední melodie bohužel neudělají zajímavý film. Snímek měl našlápnuto k mnohem větším emocím, ale ty se tak nějak vytrácí spolu s velmi předvídatelným závěrem. Velká škoda.

Šingeki no kjodžin (2015)

Snímek mi hodně připomíná starší kousek jménem Casshern. Lépe řečeno to vypadá, že Titání se snaží být Casshernem pro novou dekádu. Nemá moc cenu soudit film samostatně bez druhé části, jelikož až na konci snímku jsem měl pocit, že vizuál konečně dostává grády a atmosféra stoupá. Ale pokud, plánujete vidět oba díly, nejlépe hned po sobě, mohu jen doporučit.

Matroš (2015)

Přesně ten typ filmu, kdy nečekáte zhola nic a dostanete porci více než vrchovatou. Běžné téma zahrané bez sebemenší chybky a díky tomu i slabší finále film nepokazí.

Black Mass: Špinavá hra (2015)

Depp se vrací k roli, která mu sedí nejlépe. Osobně by mě zajímalo, jak se srovnal s tím, že se po Pirátech musí "snížit" k na jeho styl menšímu filmu a s hereckými kolegy, které ještě do nedávna svou star power značně převyšoval, ale dnes je na tom stejně, neli hůř. Každopdáně, bude-li nám Depp dál posílat takovéto žánrovky a ne blockbustery, tak si svou reputaci zcela jistě napraví.

Království bílé čarodějnice (2014)

Na takovéto filmy je lepší dlouhá stopáž, 104 minut je žalostně málo a proto jsou některé události shrnuty jen do konstatování skutečnosti. Film bohužel působí jako levnější Painted Skin 2 a to naneštěstí vizuálem i kamerou. Každopádně ale pro HK pozitivní jedince slušný kousek, pro ostatní bych asi volil již zmínění Wa Pei 2.

Mai sing (2015)

Občas i Koo šlápne vedle. Klasická story, nevýrazná režie a bohužel Koo a Yue jedou na půl plynu a svým postavám nepropůjčí hloubku a ni emoce.

Pixely (2015)

Velké zklamání. Vizuál je sice zajímavý a hezký, ale potenciál nebyl využit ani z poloviny. Místy velmi hloupé a naivní (hlavně co se postavy Kevina Jamese týče), ale celkově se dal "příběh" pojmout lépe. Někdy méně opravdu znamená více.

Zóna smrti: Čas odplaty (2015)

Čekal jsem trochu něco jiného a dostal HK odpověď na Raid 2, tedy co se závěrečné bitky týče. Film má dlouhý rozjezd a místy se z něj stává regulerní drama, což není na škodu. Wu je zpět ve formě, Jaa ze sebe naopak dostává zbytky své dřívější formy a nestárnoucí Yam je taková pojistka. Docela mne překvapila účast Kooa, který vyloženě takové snímky netočí, ale o to více byla jeho postava uvěřitelná a zajímavá. Mimochodem zrovna Koo má "nejdivnější" účes své kariéry. Co je ale ze všeho nejlepší - finální souboj, jeho choreografie, respektive hudební podkres. Zkombinovat drsný souboj a Vivaldiho Čtyřmi ročními obdobími je jeden z nejlepších nápadů, které tvůrci mohli mít. Neskutečně se to k sobě hodí a dává to grády jinak slušnému souboji. Jediný, kdo tohle dokázal ještě povýšit o level víc je John Wick.