Deadpool (2016)

Nevidím tento snímek jako něco na 100% hodnocení, ale rozhodně vidím potenciál, kdy se tvůrci dokázali vytasit s něčím, co tu řadu let nebylo a aktuálně nemá obdoby. Reynolds se na tuto roli hodí a rozhodně mu přeju zasloužený úspěch a velmi se těším, až druhý díl dostane větší rozpočet.

Showdown in Manila (2016) odpad!

U většiny protagonistů snímek slouží spíše k demonstraci toho, že jsou ještě mezi námi. Jinak je vše špatně, ale s ohledem na pravděpodobný rozpočet se ani moc nedá čemu idivt. I když takový The Raid stál nejspíš podobné prašule a minimálně co do kvality je úplně někde jinde.

The Crossing (Part 2) (2015)

Jediný důvod vidět tento film je pokračování osudu několika hrdinů z prvního dílu. Velká kámen úrazu však je, že po 10 minutách Vám bude jasné, jak která postava dopadne díky nešikovnému naznačení směru příběhu. Bohužel jde minimálně z 1/3 o recyklaci stejných záběrů, které sice dovyprávějí příběh, ale velmi často jsou zbytečné a i díky tomu temtpo filmu je velmi pomalé a žánrově se defakto jedné o zcela něco jiného než Crossing, Part I.

The Crossing (Part 1) (2014)

Docela velké zklamání. Woo se v Číně těší celkem velké popularitě a tím pádem pro něj asi nemusel být problém sehnat patřičný kapitál, který je na snímku vidět. Avšak casting už je slabší i přes Kaneshirovu účast. Každopádně, na krystalicky čistý obraz jsme u asijských filmů zvyklý, na zajímavé úhly kamery a zpomalovačky také, ale i když se snímek snaží být tím "best", na My Way nebo Hrdiny války ani zdaleka nemá a to se netýká jen bojových scén, ale i příběhu a hlavně atmosféry. Zde je tak nějak vše jasné i pro člověka neznajícího Čínské dějiny. Nemohu si pomoci, ale přijde mi to stejně nedotažené jako svého času Kod Navajo.

Tygr a drak: Meč osudu (2016)

Ping nejspíše zamrznul v 90. letech, co se týče vizuálu a bohužel i co se týše choreografie. Vše je takové nijaké a dost dobře nechápu, jak se Pingovi povedlo ukecat Yena, aby v tomto braku učinkoval.

Osm hrozných (2015)

Herecký koncert pro Jacksona, kterému velmi zdatně sekundure Goggins. Gore fest se dle mě nekoná, nebo jsem alespoň očekával víc. Překvapivě mi první hodina a půl plná tlachání přišla zajímavá a zábavná. Samozřejmě nejlepší je detektivní vsuvka a závěrečné prozření.

Viktor Frankenstein (2015)

Takové nijaké - to by asi nejvíce vystihovalo celý snímek. Po velmi slibném začátku je změna tempa docela nepříjemná a finále naopak až moc rychlé. Je fajn, že klasický příběh byl zpracován trochu jinak a s určitou invencí. Leč film není ani horor ani detektivka a to je moc škoda, když už měl tak vynikajícího herce jako je Avoy. Redcliffe zdatně sekunduje a vůbec nedělá ostudu, ale bohužel to je málo. Chybělo trochu a mohl to být novodobý Van Helsing.

Operace: Bílá bouře (2013)

Skvělý casting podrthuje jinak celkem klasický, leč spletitý příběh. Škoda jen, že vizuál není na té nejvyšší úrovni a zvláště v první půlce film působí jako TV tvorba. Všechna negativa ale rázem mizí nad druhou půlkou a zvláště doslova třeskutém finále, které dává vzpomenout na konec Pravdivé romance.

Stážista (2015)

Jednoduše řečeno - velmi feelgood snímek. Neříkám, že by se na film člověk měl díval každý rok, ale minimálně při prvním shlédnutí člověka uvede do pohody.

Creed (2015)

Kdo by to věřil, že postava Rockyho je letos s námi již 40 let. Ač se mi Creed jeví jako nejlepší film z Rockyho univerza, nelze dát více hvězd, protože je to defakto opět jen vaření z vody a variace na předešlé díly. To samozřejmě nesnižuje kvality filmu a na rozdíl třeba od Southpaw je síla Creeda ne v ringu, ale právě mimo něj. A díky Stallonově věku je vše naprosto uvěřitelné a i kdyby to nebyl poslední díl, je to více než důstojné loučení s divákem, kterým stárne společně s celou ságou.