The Fundamentals of Caring (2016)

Nevím, jak to Paul Rudd dělá, ale má neobyčejný cit pro feelgood filmy. I když víte, jak to celé dopadne, stejnak se díváte dál a zajímají vás životy postav. Mohu jen doporučit.

Shi tu xing zhe (2016)

Skvělé obsazení nedělá automaticky skvělý film. Čekal jsem kvalitní akční snímek nebo velmi drsnou kriminálku, ale ve výsledku se mi nedostalo ani jednoho. Film bohužel nedosahuje kvalit výborného Sao du, kde se sešel Koo s Cheungem a výsledek byl jaký byl.

Ong-Bak 2 (2005)

Ve své době převratné dílo v rámci nové vlny, avšak zub času udělal své a aktuálně 11 let (to to letí) po premiéře už to není žádná sláva. Hlavně co se týče příběhu, ale i kamera a dokokce choreografie bojových scén už až zdaleka nejsou na patřičné výši. Dnes tento snímek mohu doporučit už jen fanouškům či nostalgikům.

Zúčtování (2016)

Velmi příjemné překvapení. Přesně tento typ filmů se v posledních letech vytratil. Máme tu buď levné pokusy o cokoli nebo AAA snímky, které jsou buď dramatické nebo komiksové adaptace. Nic víc defakto není. O to větší radost mi udělal nový kousek Bena Afflecka, který se na svou roli vyloženě hodí a je na pozadí podpořen celou plejádou zajímavých herců. Klidně bych si dal hned druhý díl, ale obávám se, že to už by nebylo ono.

Za každou cenu (2016)

Po zajímavém traileru jsem se docela těšil na druh filmu, který už se moc netočí, alespoň ne s takovým hereckým obsazením. Ve výsledku jde ale o zklamání, jelikož snímek je naprosto tuctový, ničím nevybočující. Za zhlédnutí jistě stojí, ale za pár dní už nebudete vědět, že jste něco takového viděli.

Týpci a zbraně (2016)

Má to své chvilky i dramatické momenty, ale jako celek film působí rozpačitě a chybí mu potřebný "náboj" .

Si jou ťi č' sun wu kchung san ta paj ku ťing (2016)

Velmi příjemné překvapení. Takhle nějak bych si představoval, kdyby vznikl seriál Opičí král v dnešní době. Ano, nostalgie tomu hodně pomáhá, ale jako příjemná pohádka plní bez debat svůj účel a pro mě je jednoznačně lepší než epický první díl. I co se týče masek, tak mi ústřední 4 postavy vyloženě sedí a jako třešnička na nostalgickém dortu je remake ústřední melodie ze serálu.

Belmondo (2015) (TV film)

Kdybych nedávno nedočetl Belmondův životopis, asi bych z dokumentu byl více nadšený. Takto sem se defakto nic nového nedozvěděl. Ale o to zde nejde, jedná se spíše o pohodový výlet a místy pohled do zákulisí.

Železný ochránce (2016)

Na filmu je vidět velmi malý rozpočet, což defakto nevadí. Všichni víme, jak dopadl Raid. Ten měl ale bohužel lepší atmosféru, lepší střih a pravděpodobně i choreografii. Neříkám, že jsou zde bitky špatné, je to trochu jiné než vyumělkovaný Ip Man, ale vše sráží stupidně naivní příběh.

Hráči (2015) (seriál)

2 sezony zhlédnuté za 2 dny - to si myslím mluví za vše. I když mne americký fotbal vůbec nezajímá, seriál je zajímavou sondou ne za oponu, ale na dění kolem a ukazuje víceméně drsný svět byznysu, který dokkáže převálcovat každého. Výborného Johnsona doplňuje skvělý Corddy a tato ústření dvojka je tahounem napříč celým příběhem. Dejte tomuto seriálu šanci a nebudete litovat.