Křížová palba (2016)

Na tento snímek jsem se těšil už od prvního traileru a výsledek je výborný. Dobová akční pecka s velmi dobrým obsazením a zajímavým vizuálem. Samozřejmě Copley si to dává nejvíc, ale mile překvapil i Hammer a svůj standard odvedl i Murphy.

Život (2017)

Snímek má své světlé momenty s dobrou atmosférou, ale tyto momenty bohužel přicházejí pozdě a tak se jedná "pouze" o dbrou žánrovku.

Tygři železnice (2016)

Od dob Shaolinu (2011) asi první Jackieho role, kde vyloženě neupadá, ale zmírňuje přetlak svých nezajímavých a nekvalitních snímků. Flm by nejspíše moc rád navázal na 80. pecky typu Projekt A, Božská relikvie atd, ale ani zdaleka se mu to nedaří. Vyloženě vtipných scén je málo, bitky se zde defakto nevyskytují a kaskadérské kousky nejen u Chana zcela absentují.

Neporazitelný: Návrat krále (2016)

Adkins = Boyka, to je jasné. Ale aby z toho byla klasika, chybí tomu kvalita. Po výborném třetím díle zde máme slabý odvar. Boyka už nemá tak skvělý přízvuk a doslova zlidštěl. Čistá arénová zápletka trojky je nahrazena až patetickým finálem tohoto filmu a nevyužitým potenciálem závěrečného fightu.

Mine (2016)

Snímek má své skvělé příběhové i vizuální momenty, ale i slabší chvilky. Dle traileru jsem čekal chudého příbuzného k The Wall, ale ve výsledku se jedná o celkem zajímavý příběh s celkem uvěřitelným Hammerem.

Velká čínská zeď (2016)

Nevidím to až tak černě jako většina ostatních. Zkrátka se jedná o klasický Čínský blockbuster, který je trochu říznutý západní filmařinou. Kdo má rád Čínskou tvorbu, asi nebude vyloženě nadšen, ale ani zklamaný. Osobně si myslím, že by filmu slušela větší hloubka, drsnější vizuál a pravděpodobně i alespoň hodina navíc. Tady vše až moc rychle utíká a všechny postavy postrádají větší pohled na jejich charakter. Zamrzí nevyužití Eddieho Penga a Hanyu Zhanga, kteří by měli mít větší prostor.

Noční zvířata (2016)

Jeden z mála filmů, kde si musíte výsledek nechat rozležet a pak se pravděpodobně přikloníte k vyššímu hodnocení. To se totiž stalo mě. Celkem slušný film v poslední třetině neskutečně graduje a atmosféra by se dala krájet. Opět výborný Shannon a Gyllenhaal předvádí nesourodou dvojici a vývoj situace i jejich postav je sice klasický, ale zajímavě podaný.

X-Men: Apokalypsa (2016)

Asi nejnudnější a tím pádem i nejméně zajímavý X-menovský film z nové éry.

Resident Evil: Poslední kapitola (2016)

V rámci série celkem slušné zakončení, tedy pokud to nebude jako u Pátku 13tého 4 - to byl také Final Chapter :). Každopádně, plno lidí na RE nadává, ale filmová série defakto nemá žádnou konkurenci, pokud pominu Cčkové hlouposti nebo rádoby artové věci. Čistý akční výplach s příjemným vizuálem a fajn hudbou, mě to bohatě stačí. Až budu mít chuť na něco "náročnějšího", pustím si Světovou válku Z a ve výsledku v obou filmech jsou nelogické a hloupé věci, ale co, jde přeci o zábavu.

San ren xing (2016)

Poměrně velké zklamání. Po výborném Drug War dostáváme průměrné snímky završené touto hloupostí, kde nepomůže ani účast Kooa, který ostatně vypadá, že hraje spíš z povinnosti než cokoli jiného. Velká škoda, být to natočeno jako za starých časů Toa, měli bychom skvělou kriminální žánrovku, takto máme lehce zaměnitelný snímek.