Hacksaw Ridge: Zrození hrdiny (2016)

Když pominu naprosto fenomenální čínskou a korejskou válečnou tvorbu, tak se zde zcela jistě jedná o nejlepší západní válečný film od Ryana. Což je az aktuálně 17 let co říct. Gibson točí oldschoolově, což u tohoto druhu filmu jedině pomáhá a jeho dynamika a surovost bitev je o několik řádů výš než konkurence. Co se týče zbytku filmu, jsou tam emoce, ale také klasické pozadí a kaše kolem. V tomto ohledu by se možná slušelo jít více do hloubky postav, ale neumím si představit, jak dlouhý by film pak byl a dělit jej na části by byla chyba.

Zásah (2016)

Čekal jsem další Raid, ale výsledek je něco zcela odlišného. Bitky jsou méně učesané a jde spíš o sílu než techniku. Každopádě snímek má velmi drsnou a hutnou asmosféru, kterou poznáte už z úvodních 10ti minut a pokud Vás tento začátek zaujme, zbytek se Vám bude líbit. Výborně vše dotváří zajímavý hudební podkres, který spolu s temnějším vizuálem dotváří depresivní story, která je sice klišovitá, ale o to tu jde až na posledním místě.

Collateral Beauty: Druhá šance (2016)

Výborné obsazení ještě nedělá výborný film. Snímek má velmi slušný rozjezd, ale rychle mu dochází dech a finální katarze je defakto dílem okamžiku. Rozhodně bych uvítal více vypjatých scén, než byla jen jedna. Nicméně snímek rozhodně stojí za zhlédnutí, jen jej nesmíte brát přes logiku, ale přes pocity.

Inkarnace (2016)

Klasický film s klasickou zápletkou. Jediný důvod snímek vidět je Aaron Eckart. Takže jen pro skalní fandy žánru nebo daného herce.

V srdci moře (2015)

Promarněný potenciál v docela dost ohledech - mizerně vybudovaný vztah Pollarda a Chase, respektive jejich rozkol není vytěžen. Mnoho scén působí doslova studiovým bazénem a v neposlední řadě chybí napětí. Tu a tam pěkná kamera snímek nezachrání od průměru a Murphy i Gleeson nemají až tak moc prostoru zazářit.

Captain America: Občanská válka (2016)

Líbí se mi, že z původně malého originu se defakto během 2 dílů stal rovnocený soupeř pro Avengery a v mnohém i oba filmy překonává. Běžně bych dal 4 hvězdy, ale musím ocenit snahu o trochu větší hloubku, hlavně ve finále a hlavně to to, že se konečně nezachraňuje svět, ale v podstatě jde o příběh skupiny lidí.

V obležení (2016)

Na výborný Rise of the Legend to sice nemá, ale i tak si myslím, že z dobových snímků za poslední dobu patří Call of Heroes k tomu lepšímu, co nám bylo nabídnuto. Koo opět dokazuje, že padouchy docela umí, Wu naopak ukazuje, že je stále ve formě a Peng vyrůstá v budoucí hereckou elitu Honk Kongu. No a Lau už je jen taková třešnička, který nahrazuje dříve velmi obsazovaného A.Wonga.

Teoneol (2016)

Po výborném "The Terror Live" jsem čekal něco s podobným nábojem i napětím. To se ale nestalo. Chybí tomu větší hloubka a scény, kdy člověk pomalu ani nedýchá. Každopádně oceňuji hafíka "Tangie".

Spectral (2016)

Velmi příjemný film na pomezí béčka a velké produkce. Pokud hledáte čirou zábavu, která není až tak hloupá, má slušné triky, dobrou atmosféru a pevnou režijní ruku, mohu jen vřele doporučit.

Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti (2016)

Burton je asi jediný, kdo v dnešní době dokáže vyprodukovat něco podobného a dostat na to i patřičný rozpočet. Ano, už přes 20 let točí velmi podobné příběhy, ale to je právě ono - je jediný, kdo to dokáže a jeho "novodobé" pohádky stále mají to kouzlo a estetiku. Mnoho lidí na něj nadává, že už nění co býval, ale v dobách Střihorukého Edwarda nám všem bylo o více než 1/4 století méně a Burtonův příběh nás tím pádem snáze a více oslovil, než nynější story. Pravdou však je, že stále umí vytvářet zajímavé světy a poutavé příběhy.