Warcraft: První střet (2016)

Udělat film podle legendárních strategií a hlavně WoW muselo být nadmíru těžké. Obrovské universum, strašně moc postav a obrovské náklady. To vše muselo děsit nejednoho producenta i režiséra. Výsledek ale dopadl nadmíru dobře a to nejsem vyloženě fanboy onlineovky, pouze strategií a světa jako takového. Vizuálně nápadité, atmosféra povedená a příběh slušný s tím, že DEJTE NÁM SAKRA DALŠÍ DÍL.......

Dobytí Tygří hory (2014)

Pro mě docela zklamání. Ano, je to blockbuster, ano má to celkem pěkný vizuál, ale neskutečně nevyužitý potenciál. Ať už se to týká padoušké skupiny osmi "borců", kteří vyčnívají pouze na pohled, nikoli podáním či hloubkou nebo nevýraznými osobnostmi jednotky PLA. Co mě mrzí ale nejvíce, že film defakto není ani akční, ani válečný - je něco mezi a přešlapuje na místě, jako by nevěděl, kam chce patřit.

My All-American (2015)

Není to nijak vyjímečně natočený film a je pravda, že snímků dle skutečnosti z amerického fotbalu tu bylo mraky, ale velmi oceňuji dramatickou změnu v druhé půli. Aniž bych spoileroval, dejte tomuto kousku šanci.

Reparát (2016)

Celkem klasická oddychovka, kde dokonce ani Sandler a Spade nejsou iritující a i když snímek nedává moc logiky, tu a tam se člověk usměje. Jediné moudro filmu by se dalo přeložit jako "léčit je výdělečnejší než vyléčit".

Šingeki no kjodžin ATTACK ON TITAN: endo obu za wárudo (2015)

Po výborném prvním díle jsem očekával velké finále v podobě dlouhoho filmu. Místo toho člověk dostal 60 minut tlachání a celkem slušné, ale ničím zajímavé finále s dvěma očekávanými zvraty. Vizuálně jde stále o skvělou věc, která ale promarnila potenciál našlápnutý prvním dílem.

Do posledního dechu (2016)

Vynikající Casey Affleck v jinak velmi nudném a nudně zpracovaném příběhu, kterému nepomáhá ani reálný základ.

Dárek (2015)

Průměrně nudný thriller, kterému body k dobru dodává až posledních 20 minut, které jsou na zcela jiném levelu než celý zbytek filmu.

Muž odnikud (2010)

Velmi příjemné překvapení, kde jsou akční scény jen důsledkem dramatického vývoje a sledu událostí. Soundtrack jen podtrhuje velmi hutnou atmosféru, která těsně před finále graduje na nejvyšší úroveň. Jak tu někdo zmiňuje, film nedosahuje etalonu v podobě A Bittersweet Life nebo I Saw the Devil, leč to jsou filmy s velkou hereckou hvězdou a vyšším rozpočtem, Tento snímek je levnější, ale o to si více vychutnáte drama opuštěné holčičky a assassina.

Everest (2015)

Lidé si chtějí stále něco dokazovat a tato zabejčenost a umanutost je pak stojí život. Takto by se dal shrnout celý film. Není to o odvaze a hrdinství. Film se dá také vyložit jako tragédie hlupáků, kteří si mysleli, že Everest je turistický ráj.

Kosti a skalp (2015)

Nečekaně velmi drsná atmosféra se vyklubala v druhé půlce filmu a díky tomu si jinak nudný příběh zaslouží Vaši pozornost. Nejde jen o gore efekty, ale o celkovou scénu samotného přežití.