• Krátkometrážní

Jdi a dívej se (1985)

Mohumentálne dielo. Možno, až moc. Film, o ktorom sa ťažko píše, ale viem, že budem mať naňho večne, boľavé spomienky. Neuveriteľne tvrdo pobratý naturistický obraz, pravej 2. sv. vojny, a nielen to. Fyzická a psychická destrukcia, s paradokumentarného formou. Prvá polovica vás hodí do jamy plných spalených tiel, ale druhá polovica je peklo! Hotové peklo. Nedá sa opisať, aké pocity som s nej mal.. Obsahovo je film až neuveriteľne chladný, dokumentárnou formou-civilný, poniektorých momentoch až tak surový, za hranicou ľudskosti. Poetické chvíle, hlavne dlhotrvajúce zábery tu vobec niesú na škodu a tvoria tu jednu depresívnu mozaiku. Pravdupovediac som nemal taký pocitový zážitok, ani po Schindelorovom zozname. Postupné tlačenie na pílu, manekýrská práca a výkon Kravčenka-niečo NEUVERITEĽNE. Predobraz, toho čo by ste nikdy nechceli vidieť. Jeden z najdestruvnejších filmov .Verím, vlastne dúfam, že sa poučíme z chýb naších predkov! Иди и смотри навсегда во мне.

Pařba na třetí (2013)

Ten zbytočný koncept je naprosto devastajúci, ale tendenciu celej sérii to vobec nebrzdí. Tentokrát maximálne predražená, hotová vec, kde Todd Phillips vytrča zádok a vobec sa s ničím nesere. Masakrózne pohodová vec. Je možno týmto dielom, že mi je ľúto, že je s touto sériou koniec. Najlepšia distributorská vychýtavka je prehľadne veľký priestor pre Ken Jeonga, ktorý je pre Hangover potrebnejší Uma Thurman v Kill Bille. Krásny dozvuk a krásne epické vychytávky. Emocionálne chvíle dokonca vo večšej miere prevalcuvavajú satirické scény. Pošahaný herci a krásna práca s kamerou. Naprosto božia vec!. Túto scénu si budem ešte dlho pametať..

Umučení Krista (2004)

Gibson vytrhol pár strán s Biblie a zrobil si svoje predstavu typického antikresťanského filmu. V konečnom dosledku mu to nemusí byť za zlé. Zrobil to pomerne silno úderne, emočno doliehavé a realisticko brutálne. Naturistické násilie, ktorá sa opiera hlavne okolo tvrdého staroveku. Škoda, že sa to viacej neviaže okolo snuff tematiky, ale viacej o komiksovej krvi a násilia. Tortura tu posobí naozaj regularne. Stotožní to oveľa viacej s almužmou, ako zbytočný manekýrsky film s touto tematikou. Audovizuálne a hudobno to má obrovské čaro. Ale nedá sa zakryť v niektorých momentoch prázdne emócie. Flashbacky, tu posobia ako nutné zlo a vždy majú iba moralizáčny kontext. Takisto aj večšinu hereckých hviezd tu namiesto hrania len posobí. Filmovo sa nedá stotožniť s veľa postavami. Celé to stotožnenie, iba s ukrižovaním tu nakoniec posobí ako zbytočna propaganda. Kontroverzný počin to teda je, ale je to prázdne násilie. V hororovom filme by som to ospravedlnil, ale tu v žiadnom prípade. Nedá sa zaprieť, že film je vyžmykaný do poslednej kvapky. Aneb ukrytého v symbolike a zvratenej vízii Mela GIBSONA!65%

My Sweet Satan (1994)

Neskutočne zverstvo. Dlho som nemal, tak kurefský ohavný pocit po dopozeraní nejakého filmu. Surovo civilne, brutálne násilie a masakrózny záver. Toto bolo dokonca, tak amaterské a nizkorozpočtové, že to posobí ako živý dokument.. Bebber, je zvratený magor, ktorý keby dostal vysší rozpočet, rozpútal by na svete peklo!

Neusínej 2 (2012)

Ambiciózne podaný, mrazivý kraťas. Verím, že v celovečernej forme, by to nefungovalo, ale v pomerne rozumnej dĺžke to vyznieva naozaj skvelo. Špičkovo zrobené gore efekty a ešte lepšie zrobená lynchovská pointa. Od obrovského nadšenia ma delí iba cz dabing a amaterské spracovanie.

Braindead - Živí mrtví (1992)

Obdiv! Ranné začiatky a defínicia (pravého nikoliv trapného) splatter hororu. Hnus, špina, natrhnuté končatiny/krv=gore efekty celkovo, doladené tvrdým, čierným humorom. Úvodná polhodinka, vobec nenasvedčuje tomu, aká zrudnosť bude prebiehať neskor. Pravý Jacksonov rafinovaný výstrek na obrazovky. Tak veľa inovačných gejzírov nápadov, plynúci so skvostnou režíjov a obzvlášť kosáčkovou scénou, že prirovnanie "za najlepší splatter, vobec" nie je len tak nadarmo. Učebnica všetkých hororov!100%

Pig (1998)

Neľudské svinstvo zabalené do poetického až surrealistického obalu, ktorý si dovoluje nazývať sa umenie! Depresívne peklo, ani nie tak kvoli obsahu, ale kvoli radoby amaterskému spracovaniu zvrateného viziónara. Hodnotenie je predbežné a zcela neobjektíve!

Kill Bill (2003)

Mimo iné, najlepšia Tarantinová onánia. Tentokrát scenár ide úplne do prdele a celé sa to sustredí iba na krásne čistý vizuál a bezprostredný masaker. Neodolatelný filmový akcent. Najlepšia pocta rape n revenge a starým, zaprašeným kung fu samurajským filmom. Neviem, či sa mi ma páčiť viacej pomalšia a povolnejšia prvá časť, kde sa film pomali ropzráva alebo záverečný masaker. Isto viem, že pri obydvoch-celom filme som prežíval zamatovú extázu. Tarantino tu nielen myslel na seba (ako v Jackie), ale plno aj na divákov. Nechyba tu ani čierný humor, ani privetivé a násilné hlášky (i keď pripúštame, že v Kill Bill2 to bolo lepšie stavané, pretože dvojka bola celá na tom stavaná). Priamo na telo vyšitý herecký koncert Umy Thurman, ktorá tu posobí filmovo ako anjel. Komiksové časti a príbehové segmenty neuveriteľne zrobené a skvelé podané. Je mierne paradox, že filmový nápad na papieri posobí úplne parodický. Strih, scenár, kamera, režia-toto je filmová brána do neba..

V/H/S/2 (2013)

Rozhodne žiaden veľký úpadok kvality dosavadných segmentov oproti minulej časti to nebol. Po pár relativne dobrých recenziach a dobrých prijatiach na festiválov je to pre mna samozrejme tak trochu menšie sklamanie. Nový režiseri tu pracovali určite s večšiou hravosťou a inovačnosťou. I keď sa to nezdá z predchadzajúcej časti to má spoločne iba meno a postup rozpravania príbehu. (Tape 49) Úvodné intro sa v rukách menej znamého Simon Barretta-nemohol nijak ovplyvniť tu časť, čiže jeho segment treba brať tak trochu s menším nadhľadom. Pomalá a tichá atmosféra. Ani jedná zvuková ľakačka a pritom si to držalo svoj nabehnutý štandart 60%. (Phase I Clinical Trials) . Adam Wingrad pre nás nepripravil nič hororové nové. Ale i tak je to dosť nepríjemná časť. Strašne množstvo ľakačok sa stratí už na konci, kde človek už čaká "iba na dalšiu ľakačku". Mna to moc bavilo, a pritom ducharinám moc neholdujem 70%.(A Ride in the Park) Tak toto bola celkom zaujimavá hitech prdel. Tam kde ostatné časti vsadzajú všetko len na atmosféru tu si to zrobilo celkom prdel na zombie filmy. Treba pochvaliť aj strašne krásne gore efekty 70%. (Safe Haven) . Maximálny sektársky masaker. Tu ma aj trochu mrzí, že si Gareth Evans & Timo Tjahjanto nepodržali nápad a nedali ho do celovečeraku. Strašne veľa nápadov a tak malo času a to je dokonca najdlhšia časť. Hneď keď sa príde do prostredia, začne sa peklo. Záver tak trochu fail, ale verím, že s večším rozpočtom a charistmatickými hercami by to bola hororová udalosť 90%. (Slumber Party Alien Abduction). . Tak tento segment celý diel tak trochu posiela do prdele. Začiatok aj celkom teen sranda. Ale i tak ani jeden výkon nebol presvedčivý. Malý parchanti to vobec neutiahli. Vedel som, že táto čast ma sklame, ale toto bola maximálna nuda. Atmosféra a ani jedna ľakačka v žiadnom prípade nefungovala!45%. Po dopozeraní mám dobrý pocit, ale nieje to proste jednotka, ktorá bola o ligu "zaujimavejšia". Celkový výsledok.65%.

Carne (1991)

Samota, depresia, úzkosť.. Žiaden iný tvorca tieto veci nevie tak dobre evokovať na plátno ako Noé, že človek v úplnej sociálnej spodine vidí, že lepšie sa to natočiť (s takým rozpočtom???) ani nedá! Naprosto presvedčivý a civilný scenár, mierne šokujúci začiatok (koňske jatka) a neuveriteľný výkon Řeznika (Philippe Nahon)-toto je proste predok New French Extremity aneb kontroverzný začiatok Gaspar Noého!