• Krátkometrážní

Strach a hnus v Las Vegas (1998)

Psychadelická one man show- s pohľadu sfetovaného Johnnyho Deepa a veľkou dávkou surrealistických bizarnosti a nehorazného humoru. Najprv mi trochu trvalo sa dotoho dostať, pretože taká bizarnosť sa denne nevida, ale počase som to hltal aj s navijakom. Možno pár nasilo daných, zbytočných scén tu bolo (viz. satanové kvapky), ale i tak to nekazí dojem na kvalite filmu. Potvrdilo sa že Gilliam je opravnený magor, ktorý si vie byť i bez "Pythonov" dobrý. Soundtrack je genialny.

Takoví normální zabijáci (1994)

Nepochopená genialita. Samoučelnosť, kontroverznosť, obscenosť.... sú iba prostriedkami priebehu deja a myšlienky, ktorú neni tažko najsť. Tarantinov scenár a iné povedene vychytavky typu- Dom Mallory ako sitcom apod. zrobili z filmu nezabudnuteľný a kultový zážitok. Takí normalni zabijaci sú vlastne prvý mainstreamový film, ktorý by som jednoznačne nedoporučil každému..

Sedm (1995)

Excelentný Fincherov neprijemný flick, ktorý stáva hlavne na krutom outfite ( ktorému to odpustite i keď je trochu samoučelnejši) než o samotných postavach. Je pravda že Sedem zaslužene vyhral cenu o thriller 90. rokov, ktorý vždy bude trochu predbiehavať Mlčanie Jahniat. To čo sa nikdy nebude dať vytknuť 7 je že film neuveritelne graduje a divakovi nedá pokoj hneď už od začiatku. David Fincher je v tomto žanri doma a týmto dielom a ešte Klubom rvačov sa vždy bude považovať za nesmrtelného režisera. Keby bola Top15 tak Sedem by tam určite bol. (97%)

The ABCs of Death (2012)

Pytel plný hovien. Čakal som hociaku sračku, ale už len kvoli menám režiserom, zaujímavom traileri, zaujimavom nápade-anotologii som dúfal že to bude aspon to bude pozeratelné, veľmi som sa mýlil. I keď niektoré príbehy (D is for Dogfight, X is for XXL, V is for Vagitus, U is for Unearthed,Q is for Quack a ešte možno R is for Removed) boli zaujimavé inač ostatné všetky na holy ko... to hovorím najmä o (F is for Fart!!!!! G is for Gravity!! a sklamanie ako hrom od Ti Westa M is for Miscarriage!). Keď chcete žiť v tom že je to dobre (na 3*) tak iba tie ktoré som vymenoval hore...(35%)EDIT:(26.7.14): beriem späť niektoré názory, aj keď celok posobí skôr priemerne, niektoré časti sú fakt geniálne!

Sedm psychopatů (2012)

Absolutny bizarný úlet. Nenápadný malý veľký film, pri ktorom som žasol nad jeho scenaristickou genialitou (thumbs up Martin McDonagh) a výborným sklubením megačiernej komedie a dramii. Herecký koncert najmä Sama Rockwalla, zaujímavého záporaka Woodyho Harrlsona a Walkena. Bohužial Farell iba dostačujuci- nebolo to zle, ale po jeho minulom výkone V Bruggách som čakal viacej. Jednoznačne največšie prekvapenie roka. PS: Za taký smiešny rozpočet je to pecka sama o sebe.(91%)

Postal (2007)

Uwe Boll nám poriadne vymäkol. Z Postalu sa mohlo vyžmýkať viacej brutality, kontroverznosti a iných uchilných veci. Namiesto toho je tam fakt zbytočný a debilný príbeh a kopu mrtvých zasranov. Ale je pravda že Boll si tam robil úplne zo všetkého srandu- aj zo seba. Po hre som čakal večši zárez do bieleho. Škoda.

Zatímco spíš (2011)

Dlho som nemal také zimomriavky ako pri posledných 10 minutách pozeraní tohto filmu. Je veľmi dobre že Balaguero si zrobil menšiu prestávku od RECu a pošiel do psychothrillerových vĺn, kde mu to ide chvalihodne. Tosarová postava bola skvelé napísaná a skvelé záhrana, proste záporak, ktorému musite fandiť.PS: Označiť to za horror je fakt blbosť. (82%)

Grindhouse: Auto zabiják (2007)

Tak toto bola kurevský božia jazda. Docenil a vychutnal som si to až na druhé pozretie (114 minutová verzia je perla) kde mi babské dialogy nepripadali len trapné a nudné ale štylové-svieže. Znova kopu popkulturných odkazov na všetky možné filmy-serialy, kopu sviežich nápadov: kamera na nohy, mrkanie na kameru a kamera z kufra a kopu iných. Nádherne herečky, hlavne tie z prvej polovice Vanessa Ferlito a spol. a presvedčivý a kecajuci záporak Russel. Snaď žiadna náhanačka neni tak "good" ako tá posledna polhodinová na kapote. Tarantino sa našiel v Grindhouse.

Srbský film (2010)

Určite sa dalo ešte viacej zatlačiť na pílu... pre neskúsenejších divákov určite klenot, pre tých, ktorí chcú zavŕtať do poriadného undergroundu odporúčam August Underground alebo Niku Darumu.