• Krátkometrážní

Nespoutaný Django (2012)

Splnený sen každého tarantinofila. Mega krvavý-brutalny nárez, ktorý svojim prekonštruvovaným príbehom prekonal minulých Lovcov nacistov. Django není žiaden poctivý spaghetti žaner, ale otrokarský experiment s genialným scénarom-hlaškami, zmyslom pre každy detail, režiserskou fanstastickosťou a hereckymi výkonmi, najmä tie vedľajšie, ktorými jednoznačne disponuje nemecký Waltz a Samuel Jackson jeho výkon bol nepopisateľny. Čo sa týka záverečneho surového megafightu tak mi to pripomenulo Tarantinov Kill Bill, kde krv striekalo s každej možnej strany. Quentin Tarantino si Pulp Fictionom ziskal nesmrteľnosť týmto to iba pritvrdzuje. Največšia tochtoročne prekvapenie. O Divokom Djangovi sa bude ešte dlho hovoriť ako najlepši western za posledných X rokov...

Kokain (2001)

Blow je viac než len film, je to genialne odvedene filmove remeslo a zatracene výborny príbeh, ktorý ma tu najsilnejšiu vec- srdce. Johnny Depp stvarnil nového Tonyho Montanu a jeho výkon by sa dal nazvať ako "fuckin perfect"... A jednoznačne Demme do neba sa ide s tým najlepšim!

Kluci nepláčou (1999)

Silný odkaz chorej doby... aj keď pri prvej polovici som zomieral nudou, tá posledná pol hodina je fakt neskutočne zdrcujúca.. Hillary Swank obojpohlavná rola-geniálne zahraná...

Kmotr (1972)

Bezchybná filmová perla, ktorá bude dlho slúžiť ako filmová príručka a kult toho najvysšie kalibru...Neuveriteľne nadčasový snímok, u ktorého je záhada jak Coppola mohol niečo tak genialne natočiť, vytvoriť filmovú legendu a zrobiť s Pacina herca 1. triedy. V svojom žanri neprekonateľny gansterský epos, mohument, veľdielo... 175 min filmová extaza.100%

Sinister (2012)

Derrickson vie výborne dostať napetie a strach na platno i keď je to staro-známa opakovana a zrecyklovaná téma. Vskutku dobre odvedené remeslo, ktoré si drži svoje dynamické tempo. Pri sledovaní som mal neuveriteľne zly až neprijemny pocit čomu dopomohli tie (radoby "fake snuff" scény) a hustá atmosféra. Dojem naberá rozuzlením-a originálnou pointou.

Mechanický pomeranč (1971)

Priručka filmového nasilia alebo ako prekonať hranice kontroverznosti a urobiť geniálny film - najlepší nárez mistra Kubricka.100%

Obvyklí podezřelí (1995)

Veľmi precizne kvalitne spracované, ľahkosťou a genialitou Singerov zatiaľ najlepší film zaradajuci sa k špičke svojho žánru. Herecký výborne obasadená, zmyselom pre detail a režiserskou kvalitou učebnica pre každy krimi film, ktorý aj s nizším rozpočtom vobec neuberá na kráse. Neviem si predstaviť lepši debut ako nám tu naservivoval Bryan Singer..

Skyfall (2012)

Mendes spravil z klasického uklišovaného príbehu , neuveriteľnu , zaťiaľ najlepšiu bondovku. I keď prvá polovica nestihala kvalitou za tou druhou a Craig tiež neni najmladši, tak Skyfall svojou dynamickou akciou , záporakom (Bardem), genialnou hudbou, scenarom- dialogmi ,to všetko vynahradilo a prepracovala sa na akčni meganamrd roka ! Najdospelejši bond...

Old Boy (2003)

Bez slov. Toto je umelecké dielo. Keď sa k niečomu hodí prirovnanie "Lynchovská Tarantinovka", tak jedine k tomu. Pri väčšine scén som bez dychu žasal nad tou neskutočnostou genialitou. Vážne verím, keby do toho dakto vrazil tučný balík, tak by sme mali filmovú udalosť desaťročia. Hlavne začiatok tu posobí dosť komorne a ustálene. Pointa je tak silná, až som celý zaplavený zimomriavkach zostal primrazený k stoličke.

Lost Highway (1997)

Najlepší stvarnený stalking v dejinách filmu. Tak silne spracovaný scenaristický diamant, že som celý v transe nevnímal nič okrem filmu. Oči rozsekané a sluch zdevastovaný. Od prvej chvíli Lost Highway bojuje s divákovými emociami a posúva ho do najkrajšieho filmového snu. A pritom je to len taká hranica medzi úletom. BEST of LYNCH!