• Krátkometrážní

Prci, prci, prcičky (1999)

Neotrelá kultovka a ešte nie zaprašená klasika, ktorú nikdy neprestanem uctievať. Za celú svoju filmovú kariéru som nenašiel film, ktorý by sa Pričkam vyrovnal v počte gagov a neuveritelne dusnej-vtipnej atmosfére, ktorú tvorí mimoriadne Sean William Scott. Moja srdcovka, ktorú som videl mimoriadne 20krat (a na každé vzhliadnutie sa smejem viac a viac), ale i cez to sa tú da nájsť pár múch na kráse. Úvodnu scénu a scénu z webkou považujem za nesmrtelné klasiky, pri ktorých som sa skoro udusil smiechom. Palec nahore..EDIT (po rokoch): 60%

Náš den přijde (2010)

Psycho amorálna jazda dvoch zrzavých a nasraných debilov, bez pravidiel. Tak neprijemne pri sledovaní fimu som sa cítil pri minulých Stoenových normalních zabijakov. Prvá polovica je fakt výborna, ale neviem či Gavras to zrobil naschval, ale druhá polovica sa zmení na maximalne psycho, čo by mi i vyhovovalo nebyť pri daktorých scénach až fakt zbytočne tlačenie na pílu.Cassel výborny a Berhelemy tak isto. Z hodnotením na CSFD súhlasim a tých 70% je opravnených.

12 opic (1995)

Neuveritelne bizarný a geniálny počin od majsta svojho remesla-Terry Gilliama, ktorý nám stvoril svoj filmový klenot. Sci-fi uplne iných parametrov s veľkým filmovým presahom a abnormalným hereckým duom, aj Bruce Willis aj Brad Pitt hrali ako o život. Dala sa tu dýchať velmi dusna atmosféra, kvoli ktorej musí byť každý divak v pozore aby mu niečo neutieklo. Na konci sa to možno zbytočne až moc zkomplikovalo, čož mi úplbe vyhovuje, čiže to hodnotenie je úplne zaslužene.95%

Život není krásný (2008) (amatérský film)

Pohlov masterpiece plný nekompromisného čiernočierného humoru, fakt zbytočného a debilného nasila a zrecyklovanej zápletky. Toto je pravý český žumpoidný a napaditý underground. Ako veľky fanušik hry ZNK mi Pohl splnil moj tajný mokrý sen, dik.. Vloupačky, Nájemný vraždy, Prestrelky,.Drogy,.. Detsky houpačky

Mlha (2007)

Jedno čo fakt nemám rád sú monstrozné horory, fakt často sa im vyhybám a preto logicky som sa vyhýbal aj Mlhe, čo som robil neuveriteľné veľku hovadinu, pretože je to fakt geniálny a silný horor. Konečne si Darabont zobral pod taktovku svoj obľúbený žáner a dopadlo to viac než dobré. Výborna záporačka, výborný príbeh a silný koniec. Neuveriteľný zážitok.80%

Dům tisíce mrtvol (2003)

Zombieho prvotinu mám neuveritelne rád i cez kopu negatív, ktoré sa tu vyskytuju. Brutalný a zvratený guilty pleasure z 70. atmosférou a plných bizárnych postáv (Dr. Satan, Rodina masových vrahov..). Možno trochu nakoniec to Zombie svojou splatterovou ľahkovážnosťou preháňa, ale je jasne cítiť, že Zombie to nerobil pre mainstreamove publikum, ale pre svojích otrhlejších fans a medzi tích sa ja určite radím. I tak Vyvrženci boli lepši. 80%

Město bohů (2002)

Nenaliezavam ešte slová na tento skvost-možno niekedy.100%

Trainspotting (1996)

Neuveritelný skvost, pri ktorom som si sadol na prdel a celých 94 minút som z radosťou hltal každú sekvenciu filmu. Trainspotting je jeden z filmov, pri ktorom od začiatku viete, že vás to bude baviť (monolog)-ale i tak pritom pri daktorých chvílach sa vám to moc páčiť nebude(odvykanie od drog). Je tu cítiť jasný Boylov, ešte neotrepaný a nezavsilý rukopis, McGregorov silný herecký talent a ešte neskuseného Roberta Carlyla. Musím sa priznať, že lepší film z drogovou tematikou neexistuje (nie ani Requiem for dream není lepši..) .Možno mi to budete mať za zlé, ale zaverečná časťsa k filmu neuveritelné hodila pridavala filmu lepší smer. Jedna z mojích največších srdcoviek. Who needs reasons when you've got heroin?.

Dealer III (2005)

Geniálne završenie tejto trilógie. I keď už z Pusheru /// bolo cítiť až moc veľkú komerčnosť, stále to neuberalo na kvalite ba naopak a dať hlavnú rolu "Milovi" je neuveriteľne výborný ťah. Boli tam fakt pár zbytočne daných scen (viz. oslava), ale všetko to kompenzovalo gurmanský-brutálny-krvavý koniec, ktorý bol fakt pekný hardcore i na mäsiara Nicholasa Refna, niečo neuveriteľné.80%

Dealer (1996)

Špinavá a surová drogová "mini"gansterka, ktorého največšia výhoda je autentické-nizkorozpočtové spracovanie, ktoré posobí veľmi realným až neprijemným sposobom a zapletková sebareflexia (z dola ešte na večšie dno). Každy hraje tak jak má, kamera je roztrasená, Mads je holohlavé hovado a Refn tu je až neuveritelne geniálny (či po scenaristickej tak po režiserskej stránke), proste až moc povedený debut. Jedným okom mi dialógy pripominali štyl filmu Pulp fiction, ktoré sú večšinou moc vulgarne (výhoda), alebo až moc pohodové. Proste z takým rozpočtom mi neide do hlavy jak za može natočiť taký film. Refn sa u mna stal týmto počinom europská jednotka. Možno ne uplne presných a zaslužených 5*, ale za toto sa menej dať nedalo..