• Krátkometrážní

Zeke a Luther (2009) (seriál)

Prvá a snáď jediná disneyovka (za celý čas), ktorá sa dá pozerať. No hate. To 256. miesto mi pripadá dosť ako výsmech.55%

Útěk z vězení (2005) (seriál)

Asi takto- k seriálom mám večšinou ignorantný postoj. Buď sa ma chytí (čo sa stáva málo kedy), alebo sa mi znepačí a znechutí a z myšlienkou, že takto budem trpieť vypínam ešte po dokončení pilotu. Snáď Prison Break je jeden z miliónu. Najgigantickejší a najprepacovanejší serial. Niečo ako Pulp Fiction medzi seriálmi. Ešte sa mi nikdy nestalo, aby som jeden seriál videl (minimálne) 9-krát, ale tu je pravda opakom. Pri pozeraní každej časti namňa nabehávala paralýza-nemohol som ani jednu časť vymeškať. Vskutku sa takým komerčným serialom (Lost) vyhýbam. Prvá séria zdaleka není najlepšia. Úvodné oťukovanie z hercami, kto je kto a pomali odhalovanie príbehu a (najsympatickejšieho seriálového záporaka) T-baga aneb Robert Kneeper. Príbeh je postavený hore nohami. Ťažko orientovateľný. Po zhruba dalších 10 častí divák už vie na čom je. Vezenská šikana, zvraty, emocionálne chviľky a psychologickosť postáv-čo ďalej. Praktický celý postoj je dobrý v prvej serii, ale i tak kto si počká ten sa dočká. Dvojka začína tam kde jednotka začína. Pomali odchytávanie postáv-následky úteka a lov za 5€milionmi. I cez samé zaujimavé časti, je dvojka asi najslabšiou častou z seriálu. Trojka (pre mna totálny) námrd... Škoda, že trojka sa može pýšiť, že má najmenej dielov, ale čo... Neopisateľne totálny 100% divácky zážitok. Už sa začína všetko davať najavo, zmena veznice skvelý ťah a ešte lepší, že sa to dalo do totalnej diery, kde zákony neplatia-iba korupcia. Wohooo, pri každej časti som vrieskal bláhom. Fuck, totálne bez žiadnej namietky. Štvorka je už finálny diel seriálu. Všetky nezrovnateľnosti sa dajú do kopy a ide hon za Spoločnosťou!! Po trojke najlepšia časť. (trošku paradox, že tvorcovia to "TO" hlavne rozbehli až v polovici celkového diania seriálu). Každa čast... je ako zvykom geniálna. Spoločnosť výborna. Bez konstuktívnej kritiky. Tento seriál by sa mal dať zaramovať a založiť do največšieh sejfu...100%

Scary Movie: Děsnej biják (2000)

Začiatok lepších časov. Scary Movie-Jednotka je a vždy bude originál, ktorý už nikdy nikto nenapodobní, ani vtipnosťou nepriblíži. Jekoliž, sa sám pokladám odporcu "fekalných-teen komédii" toto je proste jeden z miliónu, pretože taký scenár žiadna komédia nemala a mať nebude. To čo je na Scary Movie najlepšie, je to, že i po 10 pozretí film drží svoj štandard a stále sa objavujú nové a skryté symboly. Fekalný art. Šorty je nekorunovaný zfetovaný kráľ. Film hodný potlesku. Bravo. 85% -Shorty, doufám, že máš papíry! -Jasně! Mám papírky, trávu a vodní dýmku! Takže se můžem pěkně zdunit!-

Drive (2011)

Melancholické vystriekavanie filmového umenie na face nevedomého diváka. Toto sa nedá opísať, toto sa musí vidieť. Refnov best of topic-toto sa podarilo a to tak, že moc!

Herkules (1995) (seriál)

Nostalgická gyčovosť. V mladosti som ten seriál doslova hltal. Triky a efekty sú veľmi smiešne, ale zasa príbeh a dej sa tú nestráca. Ale čo mi chýbalo je, že to je dosť nevyužité. Režiséri mohli viacej pritlačiť na pílu a pridať tam viacej nasilia. Škoda...

Mamka & taťka (2008)

Moc nesadlo. V istých momentoch klišoidné a dokonca daktoré scény až podpriemerné, ale film dosiahol svoj učinok-znechutil. Tam kde práve Hostel alebo Lidská stonožka stávala iba na brutalnosti a gore všeobecne, tak tu Mum and Dad vsádza na psychickú stránku diváka, kde ho potrápi tak isto ako práve Perry Bensonovu. Proti hiexplotationu vobec nič nemám, dĺžka je úplne akurat, výber hlavného psychoša úplne výborne (s Laurencom H. (s Lidskej stonožky) by si mohli podať ruky) a záver priamo až nekompromisný a absúrdny. V podstate kvoli záveru som zvyšil ešte na tú jednu hviezdu, kde je to práve krvavé inferno a revenge-jazzova hudba pritom úplne sadla. Nesom z toho priamo nadšený, ale celkom Angličania prekvapili. Porovnávať toto s Srbákom je dosť blbé-pretože tú absencia brutality nebola až tak veľka..50%

Pí a jeho život (2012)

Ang Lee vsadil na správneho koňa. Pí a jeho život je slniečkovy film so zvieratkami, ktorý i cez svoj vizuál nezápadá do omaľovankových popcorňakov. Snaď viac než filmový vizual poteší prakticky sposob vyprávanie príbehu a náboženská-spirituálna pointa, ktorá posobí ako malý klenot na záver. No a ten záver, je fakt geniálny, strhujúci a neskutočne veľmi dobre odvedený. Herecký a režiserský výborný koncert. Časť z tým rozkladajúcim ostrovom ma neskutočne potešila. Pí a jeho život je jedno z največších prekvapení tohto roku. Veľmi silné 4*..

Gympl (2007)

České memorandum a guilty pleasure. Zbytočne je sa tu baviť o formalnej a obsahovej stránke, ale keď ste poriadne zhúleny a opitý je to fakt iná liga. Nenašiel som ani jednu scénu kde by som sa minimálne nešklebil a neprejde 5 minút aby som nezomieral smiechom. Mádl a Vorel (ml.) je výborna dvojica. V pomere gágov asi najlepšia teen komédia. Vy tady pěstujete ryby, jo? To jsou uplně stejný jako máme doma! - Ty vole, to jsou tvoje ryby! Vždyť jsme u tebe v bytě!

Sloní muž (1980)

Je tu bod nula. Film, ktorý je taký geniálny, ľahko konzistný a primočiarny, ale neviete-nemožete proti nemu praktický povedať žiadnu kritiku. Ľahkosťou, systematickosťou aj hravosťou Lynchov najsilnejší a najemocionalnejší kolos s največšiou výpovednou hodnotou. Veľa krát tiež budete kričat (beznadejne) na obrazovku spolu s Johnom Hurtom "nechajte ho, on je tiež predsa, len človek". I keď by jeden povedal, že je to jeden z normalných filmov, nemal by pravdu. Sloní muž, je ďaleko lepší a emocionalnejší než hociaká vysokorozpočotová Hoolywoodská emocionálna vydieračka. Pri konci sa mi druhýkrát stalo (prvým bol Kokain), že som nechcel aby to tak skončilo. Emocionálne najzdrcuvejší film.95%

Cesta (2009)

Depresivný kaliber. Poctivo do poslednej minúty kvalitne spracovane a výborne uchytené. Prakticky od piatej hviezdy ma delí iba dosraný a zbytočný záver, ktorý kazí dojem z celkového filmu. Málo kedy sa mi stáva, že som tak silno súcitil z hlavnými postavami. Jeden z najleších zastupcov postapokalyptickej drámy. Dokonca sa Johnovi Hillcotovi podarilo lepšie spracovať film z obyčajnými ľudmi ako Danny Boyle zo zombíkmi (O 28 dní poté). Fakt ma mrzí ten záver.90%