• Krátkometrážní

Slon (2003)

Ticho pred búrkov. Vyžmykané do poslednej kvapky. Filmársky obdihuvodne precízne, ale obsahovo (formálne nie) nič moc. Gun Van Sant to natočil mimo režíjnych postupov z vlastnými krutými a doslova chladnými postupmi. Celá hodina je vlastne iba také to stupnovanie, ale poriádna gradácia je až v posledných (presnejšie 15) minútach. Možno to na mna neposobili tak psychický jak malo, ale dosavadný strih a opakované scény to zachranili.80%

Absurda (2007)

Abstrakt art. Myslím, že viacej dodávať už nemusim, vyložene len pre fanúšikov (ani nie Lyncha, ako týchto blbin). Hypnotický zážitok, ale nič viacej v tom nehľadajte!40%

Dravci (1999)

Nevidane divácky nevkusný film. Ale za to skvostne miestami až nadpozemský zrobené filmové (jak herecký, tak režíjne) remeslo. Najlepšia najnečistejšia žánrovka. Pravdupovediac, je to jedno z največších prekvapení za XY rokov. Ten kto čaká iba obyčajnú vyvraždovačku, tak sa tu sklame. Dokonalé odpudivý, zlý a (miestami) zvráteny film. Doslova "žer anebo umri!". V prvej polovičke som bol docela moc zaskočený, jak sa dej filmu praktický posúva. 1 psychopatický vyvrhel vs. pár chlapov. Celý dej sa celý čas vedie do jedného primočiarého finále, jekoliž jedno z "best of" je asi presún z prvej polovici do druhej. Totálne zmrazený som celý čas v očakavaní hltal každú sekvenciu filmu. Praktický klenot. Herecký koncert (už nižšie zmienovaného) Roberta Caryle, pretože ten to doslova viac utiahol jak Guy Pearce, a to je už čo na to povedať. Krásna príroda a vizualita docielila z filmu nice "cannibal slasher". Neuveriteľne. Praktický hodnotenie bez výhrady.95%

Cena života (2012) (amatérský film) odpad!

(Poznánka- keď sa vyserem na záchode, hodím tam nejakú hudbu a budem sa pri tom pekne tváriť bude sa to povážovať za umenie?).Piece of mistershit :)

Poslední dny (2005)

Opravdová filmová katastrofa, ktorá pochovala všetko, čo Gus Van Sant natočil predtým! Hodnotenie je úplne plnohodnotné, pretrpel som si veľa.

Marilyn Manson: Born Villain (2011) (hudební videoklip)

Ten kto videl Svätú Horu tak vie asi čo čakať (len akúrat v inom-novšiom kabáte). Zvrhlé, úchylné, samoučelné.. Podstatne všetko čo som od tohto kraťasu očakával. Mansona milujem, čiže nieje čo riešiť...

Outer Space (1999)

Hlava v oblákoch, sluch zdevastovaný a oči rozsekané.....snáď na jedinú vec, na ktorú len prikývnem je konštatovať, že toto bol kurvapičopádne najlepší filmový tranz, aký som zažil!!

Mazací hlava (1977)

Filmová extáza. Najponurenejší úkaz zbytočnej existnencie. Toto by nemohol natočiť nikto iný ako David Lynch.80%

Ztraceno v překladu (2003)

Dozaistá krásne uchopená a zrobená citeľná hypsteroviná zabalená do zlatého kabátu s ciťeľnou hrehkosťou. Romantickým filmom sa večšinom vyhýbam, ale toto je presne to čo som od tohto druhu očakával-emócie spojené s usmevnými vtipmi. The Lost in Translation je jeden z radoby filmov, ktorý diváka nemožu srať-či už pre jasnú trefu do čierného vo výberu dvojice hercov, alebo na vsadenie na tému, ktorá je v podstate pre diváka neznámou a chce tiež trochu prežiť Japonska... Billovi Murrymu poklona, pretože to zahral na výbornú a takisto aj nádherná S. Johnasonn. Sofia Coppola je pre mňa dosť veľká neznáma, ale týmto dielom si ma celkom pochytila a zobrala. I keď Lost in Translation chce posobiť ako veľmi silná "emocionálna" dráma (s nádherným-dobre ozvučeným koncom) i tak to je v podstate neškodlivá komédia, pre všetkých druhov divákov.