Opičí král (2023)

Začátek ušel, zbytek byl naprosto nezajímavý. Nuda, téměř bez humoru, jediné, co za něco stojí, je prakticky jen animace. 1000x radši si znovu pustím Kung fu pandu jakýkoliv díl, než tohle.

FUBAR (2023) (seriál)

Sračka, který není rovno. Kde jsou ty časy, kdy True Lies bavily svou parádní akcí a ostrovtipem? Tohle je strašný herecky, scénáristicky, režisérsky a choreograficky taky. Dal bych tomu odpad, ale Arnie si to nezaslouží. Trapnost střídá trapnost. Závěr byl fakt vrchol. Zabijáci zapomínají, kde jsou jejich cíle, Arnold tam chodí v ústrety padouchům s pistolí, jakoby byl Terminátor z důchoďáku, a celý ansámbl v autě by zasloužil maximálně odpálit. Jediný, kdo umí trochu hrát, je Arnoldova dcera a její přítelíček. Jinak fakt bída. Nezbývá, než avoidnout případnou druhou sérii. Akorát se divím, že to má přes 50%, to jsou diváci v dnešní době opravdu takoví idioti?

Liga spravedlnosti (2017)

Digitální bordel, nesladěný pozadí s postavami, nudný scénář, mizerné herecké výkony, Superman má ksicht, jak kdyby Henryho nahradila AI, nepřehledná grafická estráda a všechny postavy prakticky bez emocí. Asi je na tom znát to zelené pozadí. Velký špatný.

Bourneův odkaz (2012)

Nebejt těch scifi pitomin na motorce a jakoby otevřenýho závěru, tak tomu dám nejspíš 4*.

Wednesday (2022) (seriál)

Promiňte mi, ale když srovnám tohle a Sandmana (a to komiksovýho Sandmana miluju), tak prostě 5 hvězd. Zajímavý, nepředvídatelný, kriminální, a hlavně velmi dobře zahraný. Zatím tam nepozoruju žádný ty vynucený tlaky na rovnoprávnost, LGBT a já nevím co ještě, což je na Netflixu skoro zázrak.

Sandman (2022) (seriál)

Ze Sandmana je Sadman. První díl mě nadchnul říkal jsem si, jaká je to paráda. Vizuál, herecké výkony, scénář. Pak to sklouzlo do naprostého obyčejna "rychle ať to máme za sebou" s nic moc výkonya navíc  protkaného silným LGBT nádechem, který už mi fakt začíná silně lézt krkem. Ve statistikách se uvádí, že homosexuálů je nějakých 1-10%, ale z každého dalšího Netflix seriálu mi začíná připadat, že je to aspoň 50%. Je to k posrání. Nemůžu si pomoct, ale koukání na dva chlapy, co si strkaj jazyky do krku je mi blivno. Holky mi třeba vůbec nevadí. Prostě je ten odpor ve mně. Je mi to jedno, ať spolu žijou, ať po sobě dědí, ať jsou klidně manželé, ale tvl, čeho je moc, toho je příliš. Už to hraničí s nějakou úchylkou vedení Netflixu. Komixy mám doma, jsem fakt velkej fanda Gaimana. Tohle si u mně zaslouží druhou sérii pouze se zvednutým obočím a v momentě, jak se tam začnou zas cicmat chlapíci, tak to vypínám.

X-Men: Dark Phoenix (2019)

Je zvláštní, jak nízkorozpočtově to vypadá, přesto, kolik akce tam probíhá, jaké hvězdy tam jsou a přitom to celé vůbec nezaujme. Sophie Turner byla nemastná, neslaná a potenciál si myslím, že měla. Je to velké nabubřelé nic. Zlatí Xmeni 1+2, ostatně ty další stejně nemusím a tímhle se mi jen prokázalo, že trend se jen tak nezmění.

Arcane (2021) (seriál)

Tak tohle jsem fakt nečekal. Přehledný děj, zajmavé postavy, skvělá animace, perfektní choreografie soubojů a TA KAMERA. BOŽE! Perfektní. A to říkám jako Dotař :)

Svatba Jiřího Káry (2000) (amatérský film)

Výpověď doby, feťácká a opilecká freska. Autenticita je skutečně nepřekonatelná. Tohle je právem zařazeno jako dokumentární film o životě spodiny společnosti. Na nic si to nehraje a je to tak dobře. Ať už se to někomu líbí nebo ne. A to je také dobře.

Sám doma (1990)

Na Vánoce dostane tohle dílo přednost před Popelkou, vždy :)