• Fantasy

Pád Londýna (2016)

Gerard sa nám pekne update-oval. Už nekosí teroristov po desiatkach, ale po stovkách. Skoro ako Rambo, len s rozdielom, že si nehraje v džungli, ale v Londýne. A nepotrebuje guľomet, vystačí si len s nožom a pištoľou...skoro ako Die Hard. Na McLane-a mu však chýba väčší ostrovtip a sku*vené šťastie. Gerard má však inú presnosť a tou je: I'm thirsty like shit. Je smädný po kečupe, spúste kečupu. Vďaka tomu mu to dobre odsýpa, skoro ako za mladi. Len nechápem, čo majú proti šikmáčom. V jednotke odpravili Kórejského premiéra a tu zasa Japonského. PS: ten akože "Berlusconi" s mladou pipkou bol svetový.

Lucy (2014)

Normálne je akýkoľvek film so Scarlett pastvou pre oči. Ale teraz som si myslel, že vidím úplne inú herečku. Taká strašná asexualita z nej príštila, až to liezlo z monitora ako Samara z Kruhu. Ňé, ňé.... takúto Scarlett veru nechcem....ani bicykel oprieť. Keď otočím list, tak musím povedať, že teória o využívaní 10% mozgovej kapacity znela celkom pútavo. Freeman mi dokonca pripomínal Al Gorea, keď prednáša o klimatických zmenách. Ale potom, keď sa film prešvihol do Matrixu a Scarlett si vzala pomyselnú modrú pilulku, tak potom som zamrel.

Jason Bourne (2016)

Čakal som namlsaný trailerom epic return, či epic fight, či aspoň epic carchase, ale dostal som epic fail....? Teda až taký fail to nebol, ale toto sa Bourne-om nerobí. Bourne dôchodca už nemá taký "říz", ako kedysi. Akčné sekvencie sú pomalé, údery sú pomalé a ani príbeh už nie je to, čo to bývalo. A to sa všetci rozčuľovali, že Gilroyovo Bourne Legacy nie je bourneovka. Ale paradoxne to bola viac bourneovka, ako tento film s Bourne-om.

Star Trek: Do temnoty (2013)

Chvíľu som si myslel, že pozerám na iný film, než som si vybral vo filmotéke. Potom som zistil, že som sa nepomýlil, ale to som už mal dobrých 15 minút pozretých. A to je jediný problém tohto filmu. Na začiatku to bolo až príliš chaotické, "nestártrekovské", umrnčané a hlavne zle zostrihané. Potom sa to vylepšilo a musím povedať, že to bol celkom zážitok. Keď sa však človek pozrie na dekády Star Trek filmov dozadu, si uvedomí, že ten temný a nekomixový ráz tu sadol ako riť na šerbel.

Ant-Man (2015)

"Hi, I´m Scott. I´m Ant-Man"....a pozvite ma na kofolu :D Prvý domáci superhrdina, nie príliš vážny, ani príliš vlažný....taký akurát do krabičky od zápaliek. Vynikajúco som sa bavil na tomto filme. Žiadne veľké klišé, ani žiaden gýč, iba jeden kŕč. A tým je Evangeline Lilly. Taká kočka a tak zmasakrovaná na mužatku až to bolo trápne. Okrem tohto jediného nedostatku oceňujem Michaela Penu za jeho prínos k nadrveniu sa najdlhšieho, najčudnejšieho monológu (vysvetlenia), že naživo by som aj ja čumel s otvorenými ústami. Krásne 4* a veľká spokojnosť.

Interstellar (2014)

To aj vy ste boli po konci, že WAW? Myslím tým waw na 55%, že aký zaujímavý film a waw na 45% to čo bolo? (niekto si dal od druhej polovice trochu hašiša?). Aj na druhý deň po zhliadnutí som stále rozpoltený, či mám tento film velebiť, alebo len tupo civieť do bedne. Boli tam veci, ktoré stáli za to, ako napr. silný moment, keď McConaughey opúšťal rodinu. Ale na druhej strane tá vec s tou piatou dimenziou, keď posielal morzeovkou odkazy dcére, to bolo ako keď sa deti učia kresliť v škôlke a nejaký sfetovaný umelec to vezme ako majsterštuk. Z môjho pohľadu by filmu pomohlo, keby skončil presne tam, ako McConaughey skočil do čiernej diery. Tam šlus a nechať otvorený koniec, nech každý rozmýšľa nad tým, či to prežil, či to prežilo ľudstvo a pod. Ale potom by to slaboduchí amíci asi nespracovali. Preto tam bol pridaný výslovne pozitívny a polopatistický záver (posledná 1/4 filmu) a to mi berie úsmev z tváre. A preto sa moja rozpoltenosť z tohto filmu prenáša aj do rozpolteného hodnotenia. PS: no matter what, i would never leave my kids behind....

Osamělý vlk McQuade (1983)

Kam sa hrabe Vin Diesel a jeho Fast & Furious vytunené a vynitrované káry. Chuck už takmer dve dekády pred nimi si sám zmajstroval (vytunil) motor. A preto: Chuckom Norrisom vylepšené auto sa dokáže samé vyhrabať z hrobu. Chuck je nesmrteľný a na vstanie z mŕtvych mu stačí plechovka piva (Pepek námorník sa asi inšpiroval Chuckom). Chuck nemusí jesť, jemu stačí pivo. Chuck pri 360 stupňovej otočke s UZIm nikdy neminie. Tieto a ešte ďalšie nesmrteľné citáty produkuje táto filmová klasika môjho detstva.

Spectre (2015)

Takže Spectre vlastne neni ani o SPECTRE, ale o osobnej pomste? Tak tom som pravdupovediac nečakal. A nečakal som ani, že to bude krok späť od výživnej Skyfal. Ten krok späť je viditeľný vo viacerých aspektoch. Prvým je návrat ku klasickej Bond schéme - niečo sa zomelie na začiatku, dlhá pesnička, návšteva Q, a potom záchrana sveta. V predošlých troch častiach to tak nebolo. Chápem, že v tých troch Bondovkách sa Bond, ako cynický zatrpknutý agent 007, vlastne len tvoril a teraz je už hotový, ale... Druhý VTF je zaľúbený Bond. A to ešte do tej asexuálnej pani s jedným stálym bezkrvným pohľadom? To Vesper Lynd aka Eva Green bola luxusná bohyňa. A čo ma najviac dorazilo bol Ernst Stavro Bloofled aka Chistoph Waltz. S tým jeho sústavným priblblým úsmevom by ho človek skôr pozval na Kofolu, než sa ho bál ako najväčšieho zločinca na svete. Christoph je pritom dobrý herec, ale taká silná a dôležitá postava si vyžaduje predsa buldočí výraz a nie komický. Ale zase netreba byť len negativistický. Ako klasik Bond film to bolo v línii celej série. Film bol dostatočne akčný, dobrý, remeselne precízny, ale úrovne Skyfalu sa nepriblížil. Preto slabšie 4*. Na záver si nemôžem odpustiť až príliš okatú podobnosť Hinxa (Batistuta) a Jaws (záporák z Mooreových bondoviek zo 70 rokov). Ten tiež nič nehovoril, len vyraďoval :D

Captain America: Občanská válka (2016)

Dám 5* lebo som začal byť fanúšik Cap-a. Aj keď druhý CA bol o poznanie lepší, nejde tu nevypichnúť niekoľko zaujímavých momentov: 1) Black Widdow (aka ScarJo) mala konečne účes, ktorý jej sekne a bola neskutočne vrrrr. 2) Optimizmus Rhodeyho, aj keď dopadol, ako dopadol. 3) Temná stránka IronMana a kapitána. 4) Vynikajúco zvládnuté úlohy pre AntMana, Black Pantera a Spydieho. Aj keď dávam 5* predsa len musím vypichnúť 2 veci, ktoré neboli až tak waw. A to bola hudba/soundtrack, ktorý ako keby pozabudol vytvárať tú správnu atmosféru. Ten minimalizmus hudby vo filme bol skôr na škodu. A ešte tomu chýbala taká väčšia učesanosť filmu, ako tomu bolo v druhom kapitánovi. Tu mi to prišlo ako také tri vlasy na hlave, ktoré nie a nie dotvoriť účes, ktoré proste stále stoja inak. Ale inak sa jedná o jeden z najlepších MCU filmov. A na ktorú stranu sa pridávam? Na stranu kapitána.

Riddick (2013)

Riddick is ridiculous, pretože som teda vôbec nečakal, že vo filme uvidím nahé prsia a budem počuť hlášku: "A tebe ho tam vrazím až po gule a ešte ma o to budeš prosiť." A keďže Riddick plní svoje sľuby, tak som čakal....a čakal...a čakal...a nič. Takže okrem tohto zostalo z filmu len otrepané klišé a klasické vyraďovanie.