• Fantasy

Světová válka Z (2013)

Z tohto filmu som trochu zmätený. Na jednej strane mi imponovalo, že som po celý film v napätí a hoci som vedel, Brad to prežije, netušil som ako to skončí. Na druhej strane je pre mňa téma zombíkov od čias Resident Evil 1 tak otrepaná, že už to človeka aj občas prestáva baviť. A preto ten zmätok v mojej duši. Trošku ma dostal aj ten nečakaný softový záver (nie pozitívne). Myslím, že by lepšie vyznel ten pôvodný záver od "The Great Maker" (Veľký tvorca), pre neznalých od JMS. Bolo by to také akčnejšie. V každom prípade to na ten priemer má.

Expendables: Postradatelní 3 (2014)

Vyrastal som s týmito borcami. Stalone (Rambo), Schwarzneger (Terminátor, Comandos), Lundgren (Red Scorpion), Li (Hero). Žral som ich, uznával a bol som ochotný im kadečo odpustiť, aj to, že niektorí nevedia hrať. Ale toto je už priveľa. Tento tretí krát zaliaty čaj nech si strčia za klobúk. Aj známe slovenské: "S pánom Bohom, idem od vás, neublížil som, neublížil som žiadnemu z vás" malo väčšie gule.

Světová invaze (2011)

Dočerta s ústupom. Traumatizovaný mariňák, ktorý jediný prežil predošlú akciu. Za kýbeľ vlasteneckých sračiek...pardon, chcel som napísať rečí. Tieto tri veci kazia dojem z filmu. A keď sa tam ešte objavila Rodriguez, tak to som sa už naozaj musel zasmiať. Ale na jedno pozretie sa to dá celkom roztroviť.

Nespoutaný Django (2012)

Prepáčte, ale ja v tomto filme nevidím žiadny zmysel. Pekne sa tu strieľalo, boli tu klobúky, kone, Cristoph Waltz a čo ďalej? Nič. Len 3 hodiny žvástov. Až 3* dávam za poctu westernom, výkon Christopha Waltza, Jamieho presnú mušku.

Snílek (2005)

Krásny film o koňoch. A keďže kone milujem mohol by byť aj oničom a napriek tomu by som dal vysoké hodnotenie. Ale opak je pravdou. Film si moje hodnotenie plne zaslúži. Príbeh o hľadaní a nájdení svojho miesta pod slnkom, o záchrane ľudskej a zvieracej duše sú predsa na zjedenie. Kvalitu filmu potvrdzujú aj Áčkoví herci, ktorí by do blbého projektu predsa nešli. Mne osobne film lahodí v tom, že som sa na jeho konci usmieval. A to sa nestáva často. Dokonca som postojačky fandil pri finálovom závode (aj keď som samozrejme vedel kto vyhrá). A čo mi najviac utkvelo v pamäti? Scénka s kŕmením koňa nanukmi.

Push (2009)

Epileptický záchvat ma napadlo ako prvé po zhliadnutí filmu. Ja neviem kam na to tí tvorcovia chodia, či aké opiáty a prekurzory užívajú, ale toto rozhodne nevymyslel človek s čistou hlavou. Krv mi pili hlavne tí kriklúni a pán dokonalý plán MF boss. Človek si myslel na úvod, že keď sa tam objavila neopozeraná tvár Camilly Belle, tak bude aspoň sa z čoho tešiť. Ale ani to nezachránilo film od podpriemernosti.

Láska na vlásku (2014)

Čo k tomuto filmu dodať, hm. Vysoko oceňujem, že Slováci sa podujali natočiť rozprávku. Konečne sa aj my máme čím pochváliť pred bratmi Čechmi. Čo však rozhodne neoceňujem, je že mi film pripadá ako amatérsky študentský film. Takú neprofesionalitu hlavných hrdinov som nevidel už dávno. Vedľajšie postavy boli OK, ale tie hlavné... princ Matej, Tomáš, princezná Beatrix... boli, no hm, radšej ani nepoviem. Hana alias Judit Bárdos ani nedostala priestor niečo ukázať. A takto by som vedel pokračovať ďalej. A zase sa dostávame k otrepanému, že každý Slovák je najlepší tréner, prípadne najlepší režisér. A ja nie som výnimkou. Preto som už radšej ticho a z národnej hrdosti dávam neobjektívne 3*. PS: Celeste nech radšej zostane pri speve, pretože tam jej to ide omnoho lepšie.

Oslava v Ledovém království (2015)

Super truper a škoda, že len krátke pokračovanie nádhernej rozprávky. Nechýbalo tomu nič a teším na ďalšie Forzen kraťasy či dlhasy :D

Stalingrad (2013)

Keď sa povie Stalingrad, človek podvedome očakáva výpravný veľkofilm s masívnymi surovými bitkami, poukazujúci na Sovietsku hrdosť a Nacistickú bezradnosť. Ale už som poučený, že keď čakám špagety bolognese, dostanem akurát cestoviny s kečupom a syrom. Tak tomu bolo aj teraz. Preto kvalitu a realistickosť treba hľadať v Stalingrade z roku pána 1993. Že chcel rejžo osloviť aj ženské publikum je evidentné. Ale povedzme si otvorene, že pre nás chlapov tam predsa len čosi chýbalo.

Ledové království (2013)

Disney urobil z Frozen bullseye. Proste trefa do čierneho. Už je to veru dávno, čo sa mi nejaká rozprávka vryla pod kožu. A Frozen sa to podarilo na plnej čiare. Krásny príbeh o sesterskej láske, vyšperkovaný strachom z moci, nájdenie samej seba. To sú pre mňa tie tutové atribúty. A hlavne čo je najpodstatnejšie jedná sa o rozprávkovú rozprávku pre celú rodinu, a nie o animovaný film pre dospelých ala Shrek. Princezné nie sú emancipované ala Brave. A hlavne dej nie je stupídny ala Na vlásku. Proste kúzelný príbeh, ktorý sa neopozerá ani po desiatom zhliadnutí.