• Fantasy

Valkýra (2008)

Tome, Tome toto ti vôbec nesadlo. Je mi jasné, že si chcel získať oscara, ale filmoví akademici to vidia asi ako ja. Nie, že by si hral zle, ale filmu chýba náboj a hlavne napätie, ktoré by sa dalo krájať. Keď to porovnám s Pádom tretej ríše, tak Valkýra je ako RC autíčko a Pád tretej ríše ako Audi A6. Proste a jasne povedané, na tomto tvojom filme, Tome, som sa nudil. A v tvoj neprospech hrá aj fakt, že film o Stauffenbergovi som už videl. Takže holywoodska recyklácia nie je vždy účinná.

Requiem za sen (2000) odpad!

Film, z ktorého mi je na konci zle, si nezaslúži nič len odpad. Toto nie je umelecké dielo, ale umelecké dno. Aj filmy Uweho Bolla majú viacej čo do seba ako toto. A to, že som sa pri pozeraní cítil, ako keby som si jednu šľahol, len podčiarkuje moje never ever. A čakám, že večer budem mať ešte zlé sny. To som si radšej mohol pustiť Rozborila.

Agenti S.H.I.E.L.D. (2013) (seriál)

Dobrý ťah na bránu. Kým 3/4 prvej série pripomína futbalovú hru v strede poľa, zvyšná 1/4 je plnohodnotný útok vedený po stranách druhého Kapitána Amerika s finálnym centrom do 16-ky. Druhá séria je snahou konečne vsietiť gól a o tom, čo bolo a bude potom. Seriál je pre mňa ako finále Ligy majstrov a preto dávam objektívnych 5*. To že je tu seriál nehanebne podhodnotený radšej ani neriešim. UPDATE po konci druhej série: Zostávam s otvorenými ústami čumieť do bedne. Že WAW. To sa mi stalo naposledy pri Babylon 5. Zvyšujem hodnotenie na 5+. A poznámka na záver: Vážení recenzisti, pozrite si prvú aj druhú sériu a potom hodnoďte. 1.séria - až do 16-teho dielu epizodický seriál. Síce je tam spoločná pointa sérum Stonožka, ale viac menej v každej časti riešili nejaký samostatný problém. V tom mi to pripomínalo Babylon 5,kde tiež prvá séria mala takýto charakter. Od 16-tej časti už ale všetko začne dávať zmysel a všetky tie drobné linky z predošlých častí sa spojili. Seriál takto poskočil o 120%. Heslo série: "Ward is HYDRA". 2.séria - má to sílu, má to grády.... Dej sa stupňuje k midseason finále a potom aj k season finále. Všetko so všetkým súvisí a časti na seba krásne nadväzujú. Nová dejová linka o Inhumans je pecková a teším sa na tretiu sériu. Heslo série: "Thorns protect the rose".

Avengers (2012)

S tlačenými komixami som skončil asi pri Káčerovi Donaldovi, dakedy pred 18-timi rokmi. Preto som sa od začiatku staval skepticky k filmom robeným na ich základe. No páni z MARVELU ma presvedčili o mojom hlbokom omyle. Kým prvý Kapitán Amerika, Železný muž 1 a 2, Thor a hlavne Hulk boli kávou robenou len z pol lyžičky, Avengers mi naservíroval poriadne preso aj s hustou penou a srdiečkom zo škorice. Kvalitne napísaný scenár, ničím nerušená zábava, stála akcia a hlavne dobrá výstavba sú proste za 5*. A najväčšie prekvapenie? To nesie meno Cobie Smulders. Nesledujem seriály, takže som túto cicušku videl po prvý raz a...

Nevědomí (2013)

Z nevedomých sa stávajú vedomí, Tom Cruise na kvadrát a ďalší film s Morganom Freemanom. Po takomto úvode ani neviem presne vyjadriť prečo ma ten film bavil. Žeby tým, že sa jednalo o sci-fi? Alebo akciou? Alebo zaujímavým námetom? Povedal by som, že všetkým dohromady. A najviac si cením, že keď sa konečne dozvieme o čo ide, kto je ten zlý chlapec, je už riadna polovica filmu za nami.

Plán útěku (2013)

Trailer sľuboval testosterónovú sviečkovú, no nakoniec som dostal "len" rezeň. Síce poriadny kus, ale bravčový, nie kurací. Je to asi preto, že som od filmu čakal skôr Expendables (dvaja legendárni bijci vystrieľajú celú armádu), než Poslednú pevnosť. Takže prevláda mierne sklamanie. Povedzme si otvorene, že Sly sa na génia v útekoch z väzení nehodí. On je skôr na hrubú robotu. Tu niekoho zbiť, tu rozrezať pár hrdiel, tu to vystrieľať. A Arni ako počítačový expert/hacker? Csss. Jemu len veľkú zbraň treba do ruky a astalavista baby. Keďže som však fanúšik oboch borcov, musím film z priemeru vytiahnuť na 4*. Raz darmo nostalgia je nostalgia. A PS: Arnimu by som dal min. nomináciu na Oskara za jeho prvý herecký výkon od vstupu do filmovej brandže. Mám na mysli pasáž, kde hovoril po nemecky.

Strážci - Watchmen (2009)

Pri pozeraní filmov tohto typu si myslím, že som asi z inej dikenzie. Normálne si totiž myslím, že ja som divný a všetci ostatní sú normálni. Ale opak je asi pravdou. To režisér je asi mimo. Tak divný, chaotický, hlúpy film, ala Sin City, dokáže vytvoriť len Marťan. Takže pre mňa skôr ee.

Fantom opery (2011) (divadelní záznam)

PoPiC*. Tak toto je majstrovské dielo. Kto pozná divadlo aj zvnútra, vie, o čom hovorím. Herci, scéna, kostýmy.... No proste nemám slov. A na konci filmu vo fantómovej jaskyni, keď každý spieval svoj vlastný part a pritom spievali naraz (Christine, vikomt a fantóm), mi naskočila husia koža a padla sánka dolu. Kam sa hrabe film z roku 2004. Proste standing ovation aj z pohodlia domova a už len túžba byť tam naživo.

Total Recall (2012)

Nie, neporovnávajte tento film s Arnoldovou predlohou. Potom skĺznete do konštatovania, že na to nemá. Kto si však v dobe mp3 bude púšťať LPčko? Ja teda určite nie. Total Recall 2012 je originálny film s peckovou akciou, nebývalými kamerovými trikmi a jednou pozitívnou vecou. Na konci 21. storočia nebudú hegemónmi vo svete USA, Rusko, či Čína, ale stará matička Great Britain :D Konečne zmena:D Ó a aby som nezabudol. Kate Beckinsale úloha záporáčky neskutočne sekla. Bola ako creme de la creme.