• Fantasy

Smrtonosná past: Opět v akci (2013)

Neviem, či sa mám ísť vygrcať hneď, alebo až keď to celé strávim. Že pán nesmrteľný rozširuje pole pôsobnosti, je jasné ako facka. Kým v jednotke zachránil "len" jednu budovu s pár melónmi a rukojemníkmi, v dvojke už to bolo letisko a kopec lietadiel, v trojke US zlato, vo štvorke už celú Ameriku. A tu? Čo sa bude troškáriť, rovno celý svet. V šestke už bude musieť ísť nie menej ako do vesmíru. Aha, pardon tam už bol, len sa inak volal. Tento paškvil zároveň ukázal, že s pribúdajúcim vekom má Bruce menej krvi. Môže mať koľkokoľvek rán, pomliaždenín, ale krvi nikde. Môže spadnúť aj do bazéna s rádioaktívnou vodou a nič sa mu nastane. Tak toto je už aj na mňa priveľa.

Divoši (2012)

Aký je tento film, je presne povedané v jeho scenári, ibaže to treba vziať z opačného konca. Uvediem príklad: Agent Travolta hovorí: "They are f*cking Wall Mart and you are Ben and Chon." Platí však, že film sa len tvári ako Ben a Chon, a pritom nám amíci ponúkajú bežný Wall Mart (preložené do reči našich končín: tvária sa, že sú Adidas, a pritom ti predajú štvorpásikový trididas). Alebo na inom mieste je povedané: "Where Chon f*cks, Ben makes love." A práve tento film chce s nami ako divákmi v**ebať. Preto ani viac ako 3* sa dať nedajú.

Freejack (1992)

Videl som to VHSke pred mnohými a mnohými rokmi. Bola to neznáma hitovka, ale vcelku zaujímavá. Teraz po rokoch, keď som sa k tomu opäť dostal, musím skonštatovať jednu vec: Astmatický záchvat to našťastie nebol, ale len taká poriadna chrípka áno. A s tým sa dá fungovať. A Mick Jagger bol ako z *Vtipnejší vyhráva*. Solídne 2 a pekná spomienka na detstvo.

Přepadení v Pacifiku (1992)

Casey "ku*va" Rybak to všetkým natrel. A to podľa jeho slov bol len obyčajný kuchár. Tak takto sa páni robí kvalitný akčňák. Je to proste tutovka. Segal v životnej úlohe a Tommy Lee asi tiež.

Jeníček a Mařenka: Lovci čarodějnic (2013)

Jo, Jo. Pobavil som sa. Veď to bolo aj účelom filmu. Nehľadať dobové nezrovnalosti, nelogickosti a iné blbosti, ale zabávať sa. Veď čo môže byť väčšia sranda než odstreliť čarodejnici ehm jablko z hlavy. Stredoveký Eathan Hunt a ženský Viliam Tell sú tak fasa srandovná dvojica, že sa nedá nemať ich rád. A ešte k tomu Jemma je... no povedzme si otvorene, kus (čo sa o 99,5% Britiek povedať nedá). A hoci krvi bolo ako v horore, nedá sa povedať, že to bola len klasická vyraďovačka. Malo to totiž nádych sexepílu (myslím čarodejky v normálnej podobe) a štipku komédie. A neviem prečo mi v podvedomí chodil po rozume Avengers. Asi tou snahou o vyriešime prípad a ideme ďalej, vtipnými hláškami, gagetmi a tak. Asi už len také budú "super"hrdinovské filmy.

Noční let (2005)

Dlhé tak akurát, napínavé ako guma v trenkách, krásna herečka (pozor nie krásna ako pipinka) a celý ten dobrý potenciál zařve na konci. Csss. A z krásky v nesnázích sa razom stane superhrdinka. Tak už, čo je moc, to je moc. To tí páni tam holywúde mali asi na obed fazuľovicu, keď "pustili" do sveta taký záver. Pritom prvú hodinku som mal aj chuť tomu Cilianovi jednu šľahnúť, taký som bol zažratý. Ale čo už, na jedno pozretie je v pohode.

Mia a já (2011) (seriál)

Ale áno. Aj mne to na začiatku pripadalo ako blbá rozprávka na oblbovanie detí. Ale keďže som bol donútený si to popri deťoch pozrieť, prišiel som tomu na chuť. Čo, dokonca sa mi to aj začalo páčiť. A teraz sám čakám na ďalšiu časť :D Musím však povedať, že rovnako ako väčšina seriálov rozprávajúcich príbeh na pokračovanie, aj táto rozprávka zreje ako víno. Nová séria rozšírila potenciál a samozrejme viacej do seba má aj už dospelá hlavná hrdinka. Takže vážení, nazatracujte, pozrite si všetky časti (najmä 2015 sériu) a až potom komentujte. A čo, je pekné vrátiť sa do detských čias. No nie?

Zdrojový kód (2011)

Ako vždy som nič nečakal, že budú dávať v bedni. A tuhľa toto. Nečakaný výlet do časovej slučky, ktorý síce nie je bombastický ako Edge of Tomorrov (2014), ale gule zato má. Kvitujem, že som nevidel len akčnú opakujúcu sa vyraďovačku, ale aj pohľad do duše takmer mŕtveho vojaka. To ako hľadal pravdu nielen o bombe, ale aj o sebe bolo fakte skvele zahrané, napísané a publikované. Trošku mrzí happy end, a nie očakávaný sad end, ale čo už v USe chce byť každý nasilu šťastný. Len stále premýšľam, čo by na to povedal Dr. Emmett Brown (Návrat do budúcnosti), či je možné až tak meniť budúcnosť. Ale vlastne čo tam po logike, hlavne, že sa film páčil.

Fantastická čtyřka (2015)

Tak toto je arogantný výsmech pôvodnej Fantastickej 4 nazvaný že "reboot". Toto je skôr reset. Ako keď si človek ide utrieť zadok 1-vrstvovým toaleťákom. Dlhý, široký, bystrozraký a princezná mi pripadali ako skauti na pikniku - chvíľu opekáme slaninku, chvíľu rozprávane duchárske príbehy, chvíľku sa skrývame v lese, aby sme si nakoniec dali odznaky statočných bobríkov za záchranu sveta. Ja neviem, či už treba dať tým tam v holivúde železnou lopatou po hlave, keď na toto vyhodia cez 100 melónov. To ich radšej mohli dať utečencom z Mexika, Sýrie alebo Afriky, nech majú za čo platiť prevádzačom. Proste škoda času. Z postáv zaujala len Kate Mara aka Suzan Storm a jej nová schopnosť lietať v bublinke.

Hledači zlata: Legenda o Superstition Mountains (2015) (pořad)

Reality dokument o hľadaní zlata. Musím uznať, že to bolo napínavé ako guma v trenkách. Niekedy mi dokonca až naskočila husia koža. Ale v globále musím skonštatovať, že viaceré momenty boli až príliš "obvious", príliš nápadné. Napr. že šlapali pol dňa a vôbec neboli spotení, alebo, že mali stále to isté oblečenie (ešte aj v bare pri pive), že našli železný rebrík v nedostupnej oblasti a teda "určite" našli to miesto úplne prví..... a perlička na záver: kúpia mapu za 25%-ný podiel a ani ich nenapadne, že dedo to tam už asi bol preskúmať- Tak mi to nedalo a urobil som si aj ja trochu research na nete. Prišiel som na to, že..... ale nebudem vám kaziť radosť z pozerania :D