• Thriller

Kickboxer 2 - Cesta zpátky (1991)

Ráda jsem se podívala, protože Kickboser 1 se mi hodně líbil. Rodinný podnik je americký sen, ten mu zničili a ještě přijde o mladýho žáka. Líbí se mi, jak ho starý mui tai mistr furt otravuje a dělá si z něho srandu. Kdo má rád filmy s bojovým umění, je to fajn podívaná.

Jurassic Shark (2012) odpad!

Nic srandovně trapnějšího jsem snad neviděla, snad jenom patetického Arachnida, kde je chrastící pavouk připevněný k tyčce. Holka přijde o sestru a na konci se ty krávy tlemí, jako by to byla opilecká párty. Ach, zapomněla jsem na ubohé efekty, žralok je v jednom záběru obrovský, pak malý, ten velký bouchač přijde o bratra a celý film má blbé hlášky a stejný pitomý výraz. A to jeho škubání při leknutí byla ovšem zábava. A teď k patetické záporačce, co si hraje na drsňačku - labilní baba padlá hlavu, co máchá s pistolí a hned je to profesionální zločinec? Ha ha... Jinak je to nuda, samé spaní a chození po lese.

Chaos (2005)

Narovinu říkám, hodně jsem se nudila. Známé klišé, kdy u policajta žadonili, aby se vrátil, zpět do služby po té, co ho vyhodili. Začíná standardní honička, která je ale celkem zajímavá, rozuzlení a řešení už tak ne. Jasona Stathama jsem začala nesnášet, asi je to jeho bohatými výrazovými prostředy a lá Dolph Lungren (i když jsem s ním viděla filmy, kde to vůbec nebylo tak hrozné, jak se o něm říká).

Exterminátor (1990)

Zajímavé, na tu dobu slušný film. Je to ale všechno dost předpokládatelné, vzhledem k tomu, že je to americký film. Průběh byl docela dobrý, i když na klasickém zobrazení americké střední školy - nuly a jedničky. K tomu trochu sci-fi a je to tady. Rozuzlení a konec jsou typické - nula všechno vyřeší a vyřídí a je tu šťastný konec. Ovšem myšlenka robota, který je schopen spacifikovat takové ďáblovy spratky je velice přitažlivá. Neváhala jsem se dívat.

Vzkříšení démona (2015)

A vypadalo to tak slibně! Bylo to vcelku o ničem, vědci chtějí oživovat mrtvé. Povede se to, ale má to démonský háček. A pak vyvražďování s otevřeným koncem.

Godzilla (2014)

Moc jsem si užila efekty. Obludy vypadaly tak opravdově, ze jsem mela pocit, že se dívám na zprávy. A teď k negativním - příběh je dost chudý, žádné zvraty, klasický průběh akčního amerického filmu (samozvany hrdina atd.), godzilla vyplula na povrch jenom proto, aby zabila hmyzoidní nepřátele, ani je nezlikvidovala pro potravu, obludy žerou jaderné hlavice jak jednohubky a nikde žádný výbuch. Viděla jsem Pacific Rim, no, obludy mě baví.

Cesta ke zlu (2005)

Toto určitě není film, který by mi ulpěl v paměti. Nic méně to bylo zajímavé, i když jsem mnohokrát slyšela stokrát omílané klišé, jako já návrat ztraceného syna, který odjel bez rozloučení a stara láska.

Darkman (1990)

Po megalomanskych a patetickych velko marvellovkach bylo vidět tento "obyčejný" snímek osvěžující. I když už je to takřka stará škola.

Thanatomorphose (2012)

Takže, 4* za efekty a patrnou obscennost a 1* navrch za to, jak to bylo odporné. Film pro úzké publikum.

Přežijí jen milenci (2013)

Moji oblíbení herci Hiddleston a Swinton. Atmosféra je dechberoucí a skvělé herecké výkony. Jsem překvapená z opravdovosti. Určitě doporučuju i na sobotní večer, velmi vhodné pro páry ( hezký večer, rande atp.)  😉.