• Thriller

Čas probuzení (1990)

Takovýchto filmů jsem už viděla víc. Robert de Niro je sice skvělý, ale Dustin Hofman v Rainmanovi je strhující. Robinovi Wiliamsovi role velice slušela, ale všude ve filmech má svůj typický úsměv. Pro mě se zařadil film na úroveň průměru, ale za zajímavý příběh podle skutečné události se hodnocení posunulo o jednu hvězdičku nahoru.

Píseční žraloci (2011) (TV film)

Tak není to nejhorší film, co jsem viděla. Povedlo se několik hlášek, které mě opravdu pobavily, aniž byly opravdu trapné. Bohužel, dobré dialogy střídaly strašné, což neustále narušovalo atmosféru. Efekty stály za starou bačkoru, kromě krve, ta byla realistická. Výrazná a nejlepší postava Jimmy Green opravdu stojí za pozornost, je to opravdu pako, ale zábavné. Český dabing mu opravdu sedl.

Pohanský rituál (2009)

Určitě zajímavý nápad, děj je sice chudší, ale zato správně divný. Herecké výkony tedy nebyly strhující, ale myslím, že pro tento kousek to stačilo. Plno mrtvých, rozuzlení neuspokojivé a konec bez konce, což bylo z toho asi nejzajímavější, takže byla škoda, že to ustřihli. Viděla jsem to 2x.

Strážci Galaxie (2014)

Tak tohle byl naprostý propadák! Nebylo to vtipné, napínavé ani zábavné, nuda od začátku do konce. Marvel vykrádá sám sebe a slátal megaklišé o napravení padlého, Pocahontas, Hulk, bílý muž, Darth Vader, Ent a liška Bystrouška, rodinná tragédie. Kdyby místo mývala dali humor, nejspíš by to dopadlo jinak. Chris Pratt, hvězda teenagerovských komedií, byla na tomto místě hodně slabá.

Dead Snow: Rudý vs. Mrtvý (2014)

Tolik střev jsem ve filmu ještě nikdy neviděla. Nevěděla jsem jestli dřív zvracet nebo se smát. Tolik krve a humusu a to mám silný žaludek. Pro zastánce nechutných scén jsou to hotové hody. Příznivci si jistě přijdou na své. Hvěždičkama radši nehodnotím.

The Lords of Salem (2012)

Nejsem odborník na čarodějnictví, ale střídala se u mě hrůza se směšností. Proto mám z toho filmu smíšené pocity. Podle mě se ďábel směje tomu, jak se samy svým rouháním dostávají do jeho spárů, myslím že se tím opravdu baví, jak to ty ženský myslí vážně. Co se týče ztvárnění, hatla patla. Reálná atmosféra střídá jakési alternativní obrazy a to mi jednak vadilo v obsahu filmu a jednak na oči. Ale stojí za shlédnutí, určitě pro porovnání.

Rohy (2013)

Do té doby, než kamrádovi ustřelili hlavu to bylo na 5 hvězd. Pak to bylo tak přitažený za vlasy, že mě to nas..alo. Ale těch 5 hvězd dám, i když jsem to uprostřed uhodla, protože jinak to bylo na 100%.

Lantana (2001)

Působivý film o tom, že za blbost se platí a někdy až do konce života.

Muž bez stínu (2000)

Velice zajímavé sci-fi, kde se prasáckého doktora chytne fantas a začne s likvidací svých kolegů. Moc se mi líbí scéna, jak se ho snaží expřítelkyně upálit ve výtahu. Je tam hodně dost dobrých triků. Žádné trapné dialogy. O dost lepší film, než jaké se v dnešní době natáčejí.

Virus 1.0 (2004)

Začátek je zdlouhavý a nudný, pak to dostane slušný spád a začne to být konečně zajímavé, originální a zábavné. Ale pořád je to jaksi o ničem a to až do konce. Na konci filmu jsem měla pocit, že jsem viděla zprávy a ne film.