• Thriller

Doupě vlků (2014)

Začátek vypadal opravdu slibně, hrdina ztratí perfektní život a musí přijmout novou identitu. Ovšem dále postrádám krvelačnost, zajímavý děj a aspoň jednu celou proměnu ve vlka. Jinak standardně - jednoduchá po tisící zopakovaná milostná zápletka, ubohé efekty (i čočky byly hrozné), žádné závažné dilema a samotný příběh nic moc.

Den po konci světa (2014)

Konečně někdo natočil apokalypsu podle Zjevení Janova. Ale takhle to pokašlat? Takhle nevyužít takový potenciál? Tento film pominul ze Zjevení všechno zajímavé a založil děj na kecech. Prospělo by tomu víc apokalypsy a míň hledání léků!

Truman Show (1998)

Manželka si hrozně stěžovala, že neukázali, co udělal dál a jestli obejmul svou milou. Já už jsem to viděla dřív a doteď si pamatuju, jaký dojem to na mě udělalo. Bylo to originální, Jimu Carey role padla jako ulitá, těžko si lze představit na tom místě někoho jiného. Také to bylo velice dojemné a člověka to snadno vytáhlo do děje a divák hrdinovi prostě musel fandit. Zábavné a konec nenechá oko suché.

Slunce, seno a pár facek (1989)

Nejlepší z cele trilogie. Dokonce výkony neherců s zlepšily. Staré časy u babičky.

Slunce, seno, jahody (1983)

Musíte ho nenávidět nebo milovat. Troskovy filmy nesnáším, ale hodno tím vysoko ze sentimentu, připomíná mi to domov.

Pavouci útočí (2011) (TV film)

Jedna hvězdička a to jen proto, ze jde viděla i horší. Zoufale mnoho trapnych hlášek, které se snaží napodobit akční filmy typu Smrtonosná past. Je to ubohé, nudné, efekty příšerné a množství nelogických jednání, herecké výkony hrůza! Pokud hledáte něco na večer, na tohle se nedívejte.

Spiknutí (1997)

Čekala jsem od toho víc. U Mela Gibsona jsem zvyklá na výborné filmy, ale tady si hraje na paranoidního magora, který je zamilovaný do obrazu ženy, o které si vybajil, jak je úžasná. Na to, že to má být o spiknutí, je tam konspiraci zoufale málo a zbytečně moc akce. Julia Roberts byla fakt dobrá, ale jinak průměrný.

Interstellar (2014)

Celkově mě to neoslovilo. Vlastně jsem se místy trochu nudila. Obvykle mám ráda apokalyptická témata, ale měla jsem problém skoro se vším, co v tom bylo. Navíc mě nastvalo, ze jsem se nedozvěděla, co se stalo s člověkem na třetí planetě. Dvě a čtvrt hodinu jsem čekala, co se stane, ale nic me nepřekvapilo. Bylo to zajímavé, velmi zajímavé, ale jinak nic moc.

Dárce (2014)

Slabší verze Equilibria. Scénář se vzpomínkami i dávnými pocity pracoval velmi málo, ačkoli to byla podstata filmu. Nikomu nedalo moc práce udělat správnou věc, i když to bylo proti pravidlům - nezpochybnovanym pravidlům. Herecké výkony zřejmě nebyly potřeba, bylo pro ně málo prostoru. Čekala jsem od toho víc, na začátku to vypadalo dobře.