• Thriller

Divoké historky (2014)

Osvěžující, poněkud přisprostlé, ale hlavně pravdivé s ironií života. Komu někdy nerupnou nervy?

Mars útočí! (1996)

Vzpomínám si, jak jsem to viděla porpvé a moc jsem se při tom bavila. Teď už to takový odvaz nebyl, protože jsem už viděla všechno možné i nemožné sci-fi a asi mě už nic nepřekvapuje. Jsem na rozpacích, jestli 4* nebo 3*, tehdy bych dala asi 4 ve své kategorii, ale dneska dám vysoké 3*.

Interview s upírem (1994)

Fenomenální herecké výkony, skvělá atmosféra, úplně mě mrazilo. Krásná výprava, skvělý scénář, nechtě se unést atmosférou. Doporučuju!

Hotel Transylvánie (2012)

Musím říct, že jsem se velice dobře bavila. Drákula používá přesně takové gesta, jaké mě přivádějí do křeče smíchu. Filmů o tom, jak rodiče drží své děti daleko od světa, je hrozně moc. Dárek pro dceru od mrtvé matky mi přišel pitomý, byla tam spousta scén, které mě nebavily. Taky jsem čekala, že těhotná vlčice porodí a něco udělají s Johnovým smradem.Nejlepší hláška:"Nejsem generál, jsem hrabě!".

Konečně doma (2015)

Viděla jsem včera. V podovných filmech jsem zvyklá na potrhlé hlášky a břichabol ze smíchu. Nic takového se ale v tomto případě nestalo. Zasmála jsem se tak 3x, děti okolo se zasmály 5x. Postavičky mimozemšťanů mi přišly trochu nechutné, ty rosolovité rohy, které se stáčely dle potřeby, brr. Bohužel sjem byla na dbované verzi, takže jsem si neužila Jima Parsona, který namluvil O. Rozdíl je hodně velký. Tak je to hlavně pro děti, takže předvídatelný výchovný děj o tom, co je v životě důležité, mě nijak nepřekvapil a dokonce mi přišlo roztomilé, proč vlastně je tak ohrožovaly jiní mimozemšťani, i když miminkům v kušákovi asi nedělalo dobře, když jima kapitán mlátil posádku po hlavě. Po filmu jsme šly na skleničku a žena mi řekla, že to přece bylo super. Takže :-)

Saw 3D (2010)

Tak tady už skutečně všechno bylo, co i v předchozích dílech. Ale zvraty v ději mě zase strhly do děje, pro mě je to teda pořádný thriller. Tentokrát se už moc nehraje, ale víc se vraždí. Zemřeli všichni, komu jsem fandila (což bylo nečekané - obvykle aspoň jeden "hrdina" cškůdce zlikvidíruje), je v tom trochu detektivka a je to pořádná jízda.

Saw 6 (2009)

Je pravda, že strojírenské hračky a klíče zašité do těla se opakují. Pro mě jsou ovšem zásadní zvraty ve filmu, kterých je tam podstatně více, že v podobných filmech. Scénář je skvěle udělaný a při sledování jsem "měla úplně nervy". Taky je fakt, že jeden díl navazuje na druhý a místy jsem nevěděla, co jsou vzpomínky a co běžící příběh. Moc jsem si užila efekty, hudbu, vypracované postavy i hororu (podle tolika krve), atmosféry. Já jsem se moc moc bavila.

Mulholland Drive (2001)

Já jsem asi blbá, ale pořád nechápu, co je na tom tak převratnýho? Viděla jsem to dvakrát, spoustě lidem asi přijde ohromující, jak se nedá skutečnost rozeznat od schizofrenie nebo jak těžko. Za sebe musím říct, že mi to teda dech určitě nevyrazilo. Kdybych na to šla do kina, byla bych naštvaná za vyhozené peníze, protože spousta lidí mi teď tvrdí, že se to musí vidět víckrát. Mimochodem, originální mi to taky nepřišlo, všechno z toho jsem už někde viděla - ztráta paměti je běžné téma a objevování jakkoli zdrcující nebo radostné identity taky, lesbická "show" nedělá ten příběh mocnějším ("já tě tak miluju" po pár dnech?), všichni víme, jak obsáhlé je lesbické "péčko". Záhadná krabička s klíčem? Ten klíč nakonec všechno rozklíčuje, což jsem rozklíčovala někdy v půlce. Ovšem tento film se hodí pro lynchovské "fajnšmekry", kteří jsou na lynchovský "odér" už zvyklí a zřejmě tomu "jazyku"lépe porozumí už napoprvé.

Tramvaj do stanice Touha (1951)

Kim Hunter (Stella) byla bynikající, měla jsem strach, že Marlon Brando (Stanley) bude šílený surovec a překvapilo mě, že se choval skoro normálně, takového chlapa má doma skoro každá. Dokonce se mi zdálo, že je milý a od Blanche toho hodně hodně přehlédl. Na postavě Blanche se mi líbil její rozvoj v čase. Nejdřív vypadá jako přehnaně hysterická manipulátorka, potom nešťastná štětka, dále žena, co hledala lásku a ochranu, ale zaplatila za to vysokou daň a nakonec zešílí ze své hanby. Je to natolik realistické, až to vyráží dech. Kdybych to viděla v divadle, byl by to strhující zážitek. Ale jako film jsem to spíš přetrpěla. Nevadilo mi, že děj se odehrává jen v bytě na na schodech na dvorku, ale Blanchino mávání rukama a neustálé potřásání boa, naštěstí byla skoro pořád opilá, takže jsem neměla pocit, že je to vytvořená absolutně kladná hrdinka. Ve skutečnosti jsem to shlédla jen pro zajímavost a doplňení "filmového vzdělání".

Saw 3 (2006)

Vidím, že uživatelé hodnotí spíš do malých čísel, ale já jsem byla zvědavá, co te úchyl zase vymyslí za kulišárnu a povedlo se, protože jsem byla nad míru spokojená a ten zvrat na konci, to jsem opravdu netušila a to jsem viděla snad skoro všechny horory typu Šestý smysl, Vyvolený, Ti druzí, prostě takové, co mají proměnu na konci.