• Thriller

Equalizer (2014)

Kvalitní akční film. Konečně se objevil někdo, kdo se nerozpakuje střílet všechny padouchy, narozdíl od těch, kteří se drží etiky a přece se nestanou tím samým, jakými jsou zločinci, které honí. Konečně někdo, kdo zbaví společnost té mafiánské lůzy. Moc jsem si užívala, jak je tam kosil všechny, kteří si nezaslouží spravedlivý soud.

John Wick (2014)

Děj je poměrně jednoduchý, ale s velmi zajímavým pozadím. Je to klasický vyvražďovací akční film, kde nájemný vrah v důchodu je donucen se vrátit "do služby", aby pořádně zatočil s těmi, ktěří mu zlikvidovali život ještě víc, než jeho vlastní rodinná tragédie. Užijte si atmosféru odplaty.

Muž z oceli (2013)

Úžasný svalnatý vysoký krasavec s dvojtou bradou, přesně jako v komiksu. Film obsahuje všechno, co o Supermanovi víme, bombastické záběry, výbuchy, ulice v plamenech, mimozemšťani na obloze, rivalové sebou neustále mlátí o budovy. A rande na konci. Hodně, ale opravdu hodně akce.

Jurský masakr (2012)

Au, au, au. Stále mě překvapuje, že po Jurském parku se pořád dokola točí stejné filmy. V tomto snímku, jakož i v mnoha dalších všichni zemřou a zůstane jenom batoh s footage záznamy. Nuda od začátku do konce, žádný jiný děj. Těšila jsem se, až bude konec.

7500 (2014)

Jedním slovem zajímavé. U takových filmů jsem zvyklá na podobné pointy. Bylo to zase něco maličko jiného, ale bez valné hloubky. Trochu mi přišlo, že tam pořád někoho honí mlha. Škoda, že tam nebylo víc o posmrtné panence. Ale bavila jsem se, je to lepší průměr.

Expendables: Postradatelní 3 (2014)

Je velice příjemné vidět pohromadě hrdiny akčních filmů svého dětství. Jedná se o nával střílení, bombardování, bojové umění, vrtulníky, tanky, kulomety, hezká kočka, pošuk, oheň a řeřavé uhlí, super auta, bortící se budovy a do toho jemný Silvester Stallone s milým úsměvem, je jako vždy nad věcí. Celý tým se dá dohromady přes všechny rozdíly a člověk si užívá dávné boje a zavzpomíná na staré dobré časy, kdy ještě ve filmech nebyly reklamy. Nějaký ten patos se tu také objeví. Přestože to tady už všechno bylo, dám 4 hvězdičky za to, že jsem se nenudila.

Boží stvoření (2013)

Úchvatné obscénní drama, jehož přirozený průběh je logický a nevyhnutelný. Hrdina přišel o všechno a snaží se žít. Během toho přichází o rozum a veden instinkty a ztraceným žebříčkem hodnot se protlouká lesem. Na první pohled vypadá jako neškodný blázen, ale nechybí vraždy, nad kterými zůstává rozum stát a zároveň nutí přemýšlet proč. Diváci mu budou rozumět nebo znechuceně odvracet zrak. Nechala jsem se unést skvělou kamerou, i když scénář byl trošku o chození lesem a křičení. Pět hvězd za skvělou práci ve své kategorii.

Nová dcera (2009)

Bylo to zajímavé, ale dech mi to teda nevyrazilo. Jezdí se ze školy do školy, neustále se promlouvá o dětech s učitelkou, dcera je pořád od bahna a vybudovala si v šatníku hezké hnízdečko. Ano, a chudák kočka... Spád to dostává až na konci a není to nijak zvratový závěr.

Žralokonádo (2013) (TV film) odpad!

Obyčejně dávám takovýmto počinům jednu dvě hvězdičky za vtipnost amatérských efektů, ale toto bylo tak strašné, ze se mi z toho chtělo zvracet. V autě svítí slunko a mimo auto zuří tornádo, v baráku je po kliku vody a venku nic a to se tam děje pořád. Tara Reid kdysi krasavice, tady sešla a opotřebovaná, nesehnala lepší roli, Ian Ziering se snaží, ale scénář je tak trapny, ze to nic nezachrání. Rada na konec: Nedívejte se!

Filosofové (2013)

Mnoho a mnoho logických blbostí. Nevím, jestli je mám vyjmenovávat, aby to nebylo jako popis filmu. Je to do očí bijící a asi si toho všimli skoro všichni, jinak by to hodnocení nebylo průměrné. Slova na konec: Kdo je v pohodě, líp se reprodukuje. Snaží se to vypadat hezky, závažně, ale je to jenom nafouknutý pseudofilozofický žvást, který si klade správné premisy, ale nedodržuje logiku.