• Thriller

Dům 66b (2013) (studentský film)

Příjemný film, co má hlavu i patu. Má snad všechno, co potřebuje - trochu nechutný, trochu vtipný, pekelník lovící duši. Doporučuji!

Explicitní důkaz (2001)

Žena nutí svého partnera, aby se vzdal svého koníčku. Zdá se mi ale, že si dali velkou práci se scénářem, aby to mělo takový konec, i když je hodně vtipný. Má to snad kontrastovat? To nevím - možná je to ironie.

V1: The Hunters of Carnivorous Bitches (2013) (amatérský film)

Skvělá parodie na filmy s patetickými vokáky, kteří bojují za osud světa. Hrdinové akorát přehánějí do sarkasmu a bonus je zanášení sprosťárniček, které to dokonale opepří - např. Generál Testikl (tj. varle), moc jsem se bavila. A nesmím zapomenout na song na konci.

Masožravý obraz (2013) (amatérský film)

Příběh je napínavý a zajímavý, atmosféra je hustá, herecký výkon slušný. Perfektní masky! Krev a cákance jako z profesionálního filmu.

Pod drnem se skrývá Zlo (2013) (amatérský film)

Nedokonalý moravský přízvuk byl spíš trapný, než vtipný. V podstatě tam o nic nešlo. Chlap dlouhosáhle vstává, dlouhosáhle seká trávu, pak přijde akce v podobě zombie a useknutí hlavy, která ne a né chcípnout, ale dál už se nic neděje. Té komedie je tam na můj vkus málo.

Odečet vody (2013) (amatérský film)

Dobrý film smrštěný do 9 minut. Žádné dlouhé scenérie, dlouhosáhlé dialogy a závažná dilemata. Má to svižný průběh s přechodem vážna do vtipného. Skvělá kamera, masky už moc ne, ale zase zábava ano.

Fanda (2013) (amatérský film)

Zajímavé scény, figurky se moc nehýbaly, ale vůbec mi to nepřišlo na škodu, mělo to takový umělecký akcent. Jinak jsem se ale dost špatně orientovala, nebýt toho, je to pro mě s o dost lepším hodnocením.

Hodinový manžel (2013) (studentský film)

Byla jsem překvapená z poměrně slušných hereckých výkonů (po shlédnutí Marihuany a tomu podobných). Dokonce mi nevadilo, že to má otevřený konec. Pro mě je to horor, protože jet někam někoho doučovat a on mě pak zamkne uvnitř, to by bylo fakt peklo.

Třída smrti (2013) (studentský film)

Bakalářský krátkometrážní film založený na skutečné události. Skoro všichni na to pějí chválu a já nejsem vyjímkou. Kreslené ztvárnění byla skvělá volba a závěr s parádou.

Sága: Prokletí stínů (2013)

Na první pohled mizerná kamera, ale opravdu mizerná. Elfka má stále shrnuté dlouhé vlasy do čela a není skoro poznat, jak vypadá. Hlavní hrdina "hezoun" se ani neobtěžoval vzepřít bohyni, která po něm chtěla blbosti a hned jí byl nevěrný s kněžkou světla. Nejzábavnější ze všeho je ten obludný skřet, který se snaží o vtipné hlášky. Je v tom hodně zbytečného boje, hodně vztávání z mrtvých, nejmíň jeden případ "napravení padlého". Snaha přemoct pána temnot byla bohužel tak nízká, že jsem nevěřila, že už je konec. Nejlepší scéna: Shazování pannen do studny.