• Thriller

Saw 2 (2005)

Tento díl se mi líbil ještě víc, než ten předchozí. Už sice nebyl tak nepředvídatelný, ale zpracování mě doslova uchvátilo. Až teprve po čtvrtém shlédnutí jsem si všimla jistých drobných nelogičností a trochu moc běhání po chodách. Skvěle jsem si to užila.

Saw: Hra o přežití (2004)

Absolutné skvělý thriler na pokračování, jehož díly na sebe smysluplně navazují. Saw 1 byl pro mě velice příjemným mrazivým originálním překvapením. Nechybí pořádné psychodrama a trocha krve nikoho nezabije. Dějový zvrat je úchvatný, velice doporučuji.

Černé moře (2014)

Staří mazáci, na které se jejich zaměstnavatelé vykašlali, se vydali na strastiplnou pouť v mořských hlubinách. Nečeká je ale žádné dobrodružství, nýbrž tvrdá realita ponorkové nemoci. Trochu patetická otázka, zda si vybrat peníze nebo život, je trochu v pozadí a vynoří se jaksi pozdě. Nicméně skvělá hudba. Jestli máte rádi honbu za pokladem, s klidem se podívejte.

Poslední šance na pomstu (2014)

Tohle je nejhorší film, který jsem s Nicolasem Cagem viděla. Nijak zajímavý děj, že je hlavní postava dementní, mi přišlo přitažené za vlasy. Honí se za 22 let starou záležitostí, nechce jít do důchodu (s takovým platem bych šla hned!), pak je tu ta romantická tragédie. Nesmyslný příběh, pořád jsem nechápala o co vlastně jde a nakonec nešlo o nic.

Oltre il guado (2013)

Lesník čaruje po lese, vyměňuje baterky, sbírá nahrávky lesního života. To se děje půlku filmu, což je opravdu velká nuda. Když už se začně něco dít, tak není pořádně vidět co. Myslím, že tento film má velký potenciál, kdybychom se dověděli více o strašidelných dvojčatech, nejspíš by to bylo o trochu lepší. Holky měly možná prostě jenom hlad. Dále, nevím, kam film zařadit, je to artová záležitost? Nebo atmosférický horor? Každopádně, vidět pozdě v noci dvojčata potulující se po lese, to je o nervy.

Koule (1998)

K vysokému hodnocení mám své důvody: Skvělá kamera, hvězdné obsazení, herecké výkovy - o vědě nemají asi moc páru, ale zhostili se role perfektně. Nejsem snad jediná, kdo pochopil hloubku věci?

Klec bláznů (1978)

Je to komedie, jisté parodování hysterie jemnocitnějších gayů nebyla vůbec na škodu. Nechyběla rodinná patálie se svatbou podobná Četníkovi ze Saint Tropez. Ale nebylo to až tak dobré, jak jsem očekávala, přece jen je to francouzsko - italské a to mi vždycky přijde jako slabota. Scénář nic moc, ale herecké výkony výborné.

Zmizelá (2014)

Detektivka / rodinné drama. Nepříjemné věci vyplouvají na povrch a manželka si počíná velice odporně, ale musela jsem jí fandit. Manžel a manželka nejsou žádní jednostranně dokonalí partneři bez chyby. Pomsta manželky manželovi je opravdu skvělá a zábavná a konec je velice reálný i když ne šokující.

Víc než zločin (2014)

Jedním slovem - Au! Rodinnou idylku očekávatelně podvede falešná tlusťoška, která jim prodá potomka. Očekávatelně se objevují komplikace při zmizení děvčátka. Opět očekávatelně policie novorodičům nevěří. Jde o hru o peníze, z rodičů jsou náhle akční hrdinové a zachrání celou situaci. Film je protkán občasným nelogickým chováním a dokonce aspoň jedno porušení fyzikálních zákonů - nejsme přece v blízkosti černé díry. Je to průměrný film na nedělní odpoledne pro mou babičku.

Volání (2014)

Za mě je to svěží detektivka s náboženským motivem, který mě hodně baví, ale nejsem na detektivky expert, proto mi to osobně přišlo celkem originální a Susan Sarandon mě mile překvapila.