• Thriller

Strange Blood (2015)

Nebylo to až tak hrozné, ani moc nechutné. Takové dnes už klasické téma. Herci nebyli až tak zlí, pěkná hudba, nekecají blbosti o něčem, čemu nerozumí - to je příjemné. Možná i proto se mi nezdál ten film tak málo trapný. Není to zpracované do nějaké hloubky, ale určitě neurazí.

Blade (1998)

Ó, já miluju ty kožené stylové oblečky! Je to po americku hezky patetické a pompézní. Mám ráda filmy o upírech, není to žádné Interview, ale jako akční film se to opravdu moc povedlo. Wesly Snipes je ve své roli drsňák i vtipný, dokonale mu to sedlo.

Národ upírů (2012) odpad!

Rozhodla jsem se, ze se s takovýma filmama nebudu párat. Upíři mají na obličeji nějakou pomazánku, klasický trik se vznášejícím se upírem v jedné rovině, naprosto příšerné efekty, hlavní hrdina je chytrák, který si myslí, že má obrovský respekt a máme věřit, že to na ostatní zabírá. Nechybí srdcervoucí zakázaný mezirdruhový románek. Trapný záporák zase mele starou multikulturní xenofobii. Ale především ta nebetyčná neskonalá NUDA! Hudba ušla a jenom jeden neoplakaný mrtvý.

Nádherné bytosti (2013)

Příjemná pohádka, variace na Twilight. Žádné předuševnělé výrazy a klišé věty, jsme ušetřeni! Je to celkem vtipná podívaná a určitě neurazí.

Vražda v Bílém domě (1997)

Role byla pro Weslyho Snipse poněkud nevýrazná. Žádné výrazy hlubokého přemýšlení, jenom oduševnělé koukání a stopy k vraždě jak na stříbrném podnosu. Detektivka není něco, co me baví, ovšem toto bylo lehce podprůměrné a kromě toho se mi dostalo propasti klišé, kde vláda vsechno tají a hrozí válečný konflikt.

Signál z neznáma (2014)

Nejsem žádný expert na filmy o mimozemšťanech, ale z toho, co jsem zatím viděla za blbosti, je tohleto opravdu nejlepší. Má to trochu netradiční pojetí. Teenageři jsou sice trochu klišé, ale zase to vynahradí zajímavý průběh. Je to asi spíš další do sbírky, ale mě určitě potěšil.

Viděl jsem ďábla (2010)

Nejdřív si užijete skvělou hudbu a pak cítíte zadostiučinění pokaždé, když se úchylákovi patřičně odměňuje za jeho dobrodiní. Je to sice dlouhá podívaná, ale příjemně to odsýpá. Nechci moc prozrazovat, ale určitě si nenechte ujít celkem originální podivanou.

Wolf Creek 2 (2013)

Je to trochu krvák, na začátku jsem s hlavní postavou sympatizovala, myslím, že svojí role se zhostil dokonale. Pak už ale ne. Nikdy jsem nevěděla, co se stane, jaká nechuťárna ho zase napadne. Skvělé napětí, hezky to odsýpá, člověk je zvědavý, co bude dál. Za mě - ano.

Král tančí (2000)

Nemůžu si pomoct, ale hrozně se mi líbí, jakym způsobem se natáčejí historické filmy. V komentářích se hodne píše, ze se špatně dá sympatizovat s postvami, ale já jsem sympatizovala s Molierem a kralem. Nezdálo se mi to o ničem, v takových filmech jde hlavně o příběh a o pochopení citových důsledku. Samozřejmě uvítáte také ironii osudu.

Nepřítel (2013)

Vynikající atmosféra, snové zvláštnosti, velice dobře udělané. Nicméně si nejspíš budu muset přečíst knihu, protoze jsem to vůbec nepochopila. Myslím opravdu vůbec, škoda skvělé podívané kvůli skrytému konci. Závidím tomu, kdo to pobral.