• Thriller

Oběť: Lovec krve (2007)

Vůbec mě to nezaujalo. Hrdinka vraždí upíry, aniž by se nějak bránili, chybí tomu základní hloubka. Celé je to nějaké divné, trapné, nudné. Tohle opravdu byla ztráta času.

Já, legenda (2007)

Filmy o zombíkách miluju. Já, legenda se mi moc líbil, ale na druhou stranu si nedali moc práci s maskami, digitální zombie jsou gumoví, čelisti se jim protahují až na hrudník, citlivý na světlo, bez chlupů, ale oči jasné jako den. Jsou jako z kresleného filmu a přijde mi to směšné v celkem vážném tématu. Taky jsem očekávala něco hlubšího. Ale zase stojí za to to vidět.

Resident Evil (2002)

Zombíci jsou moje oblíbené téma, takže jsem si užila perfektní masky, akční hrdina byl ve stylu Matrixu, i když je to místy už trochu otravné. Mila Jovovich je ve své roli dokonce citlivá k slzám, přestože kosí zombíky šavlí i puškou. Citelné přoblížení k videohře se projevuje i nedokonalými mutacemi, které jsou zanechané u ledu na pozdější časy. I tady technika selhává, takže pokud máte chuť na akční podívanou v hlavní roli zombíci, máte se na co těšit.

Stalo se (2008)

Film s neobyčejně velkým potenciálem a je zpracován jak pro hotentóty. Velké zklamání. Na konci se dozvíme, že poselství filmu je obyčejně enviromentální. Pokud chcete vidět potenciál, doporučuji, pokud chcete najít pointu, škoda minut.

Velký útok zombies (1980) odpad!

Tohle je nejhorší film o zombie, jaký jsem kdy viděla. Příšerní herci, příšerný scénář, zombíci pod vrstvou bláta a lišejníků odstřihávají kleštěma dráty od telefonů, lítají jak blázni se srpama a nožema, krev vypadá jak natěračská barva, v jiné scéně jako průhledná jahodová šťáva. Následuje trapný folozofický dialog v autě, nelogické počiny. Budu muset přehodnotit názor na Rezident evil. Ovšem užijeme si hezkou přehlídku obnažených ňader. Kromě toho do všech těch předností pořád někdo vráží nože nebo klacky.

Drtič (2000)

Tohle je film o proměně. Musím ale říct, že mě bůhvíjak nezaujal. Jeden chlápek toho má už dosta a tak si začne se všema vyřizovat účty. ale abych dala líp jak průměr, muselo by to být mnohem propracovanější :-)

13 hříchů (2014)

Už jsem viděla vražednou hru, je to to samé, akorát na ulici. Konec je zvláštní, sestřelit pěšáka a přijít o královnu, no nevím. Na druhou jsem se dobře bavila a byla jsem zvědavá, co přijde jako další. Žádný velký horor to není, ale pro mě lepší průměr.

Továrna oživlých mrtvol (2009)

To zase bylo. JEDNA HVĚZDIČKA ZA EFEKTY, TY BYLY FAJN. Ale zbytek? Pro někoho, kdo se vyzná v gore stylu, asi zajímavé. Mě se líbily krvavé scény, kvůli již zmíněným efektům. Jinak žádný příběh, žádný smysl, ani logiku tam nenajdete.

Stíny z lesa (2005)

Holce před nosem rozřezali kluka a ona druhý den na to skočí s cizím chlápkem, máme tu prvotřídního slabocha, veganskou slepici, správňáka, synka zločinecké společnosti, šíleného náčelníka druhého kmene. Kolem je horda nenažranců. Trapné detaily jako pytle na hlavě, které byly naprosto zbytečné, odnikud se objevující sekery, které stále nechávají v dálce za sebou, jeden idiot v dešti zdrhne z tábora, ale okolo není kam utéct, hrdina se vrhne zachránit zbabělce, který už je v háji a slepice z toho má hysterický záchvat. To je všechno a stálo to za nic.

Zrození ďábla (2014)

Tak ďábelské těhotenství jsem už viděla. Tady jsou místy pěkné efekty, ale co do významu to mohlo být mnohem lepší. Více akce by taky neuškodilo. Ta věc v kostele, logicky by špatně mělo být jí, ne farářovi, který je na své půdě. No a tak se to dostalo do průměru.