Sherlock: Přízračná nevěsta (2016) (TV film)

Prekombinované? Preafektované? No a? Nebudem zrážať hviezdy "v mene objektivity" niečomu, čo nekriticky zbožňujem. Viac Sherlocka, viac, viac, viaaaaac!!

Tenkrát na Západě (1968)

Súboje... dlhých pohľadov. (Pozn. Môj pokus o komentár, ktorý neobsahuje slovné spojenie "geniálna Morriconeho hudba".)

Rammstein: Sonne (2001) (hudební videoklip)

Der beste Clip aller Zeiten.

Prokletý ostrov (2010)

Krutohustý tajomný príbeh, top stár na režisérskej stoličke. Chýba len málo a Prekliaty ostrov sa mohol stať nesmrteľnou klasikou žánru - keby vznikol tak 50 rokov dozadu pod taktovkou, dajmetomu, Hitcha. Sorry Márty, nám divákom dvadsiatehoprvého stroročia už treba onakvejšie pointy.

V hlavě (2015)

Môj predpoklad o pôvodnom znení s holandskými titulkami sa definitívne rozplynul vo chvíli, keď si pred nás sadala skupinka prdiakov vedená poľskými aupairkami. Ach... Počas hodiny a pol čumákovania na animácie doprevádzané chrochtaním, grganím a funením (rozumej "holandčina") sa mi V hlave rozvinul úžasný príbeh, z ktorého by nejeden latentný detský psychológ zažil ďalší Pixar orgazmus. Priateľ hovorí, že aj ten animák bol dobrý.

Až na krev (2007)

Diabol zostúpil na zem a stal sa človekom. Jeho meno je Daniel. Či už Day Lewis alebo Plainview. Neviem, ktorého viac nenávidím, sú jedno telo. Film, ktorý mi spôsobil niekoľko hodinovú depku...

Vlákna (1984) (TV film)

Dvadsať rokov po atómovom výbuchu bude moja angličtina na nerozoznanie od nejtif spíkrov.

Bitch Slap (2009)

Asi to má aj nejaký dej, neviem, nedávalo to veľmi zmysel. Je to hlavne rajc, dievčatá, nic víc. UPDATE po 2. ZHLIADNUTÍ: Oukej, ten "dej" nie je tak úplne bez zmyslu. A tie krásne kozy celý čas ostávajú v push-upkách!! Aká škoda... UPDATE po 3. ZHLIADNUTÍ: Ani len bradavka cez tričko, či mokrý šat... Rajc je definitívne v prdeli.

Ranhojič (2013)

Egypťan Sinuhe mixnutý Agorou pre nenáročných. Výprava aj pre náročných. Hviezdičky pre Bena, Stellana a Oliviera.