Insidious (2010)

Tak nečekal jsem, že na téma astrální cestování, na které se dívám velice skepticky, se dá natočit tak dobrý horor. Začátek byl sice slabý, ale následovala série lekaček, které opravdu polekali. Co se týče hlavního ,,bubáka" tak ten byl dle mého názoru skoro k smíchu oproti ostatním duchům.

Mutant World (2014) odpad!

Ten film byl úžasný, bylo tam úplně vše. Král, mutanti, kovbojové, meteorit, protiatomový kryt, přehnané drsňáctví a další spousta super věcí. Už jen chyběli dinosauři, Hitler a Spongebob, škoda že tam nebyli.

Ex Machina (2014)

Je zde výborně znázorněna nevyzpytatelnost UI. Tak nějak jsem si myslel že Caleb je ten skutečný testovaný stroj a i po té co si rozřízl ruku a ukázalo se, že je člověk, jsem ještě chvíli měl pocit, že je to trik a nevěřil jsem tomu.

Outpost 37 (2014)

1 hvězda za to že ahumanoidi byly humanoidní a podobní popisům od některých svědků.

Rohy (2013)

Tento film mě opravdu zaujal, je tu dokonale spojené fantazy s romantickým filmem, ale za to spíš vděčíme předloze od Joe Hilla. Romantický knihy nečtu, ale tady u tý uvažuju, že si ji přečtu. Zfilmování se opravdu povedlo, herci se celkem snažili. Parádně mě pobavili některý scény, ve kterých se lidi ptají Daniela Radcliffe jestli mají něco udělat nebo se svěřují o svých pocitech. Film byl opravdu zábavný, smutný a konec i dojemný .

Annabelle (2014)

Dalo by se říct že tento horor se nepovedl jako "V zajetí démonů proto", proto že to minimálně není podle skutečné události. Tenhle horor už napsali scénáristi a né skutečnost, horor ztratil původní hloubku a musím říct že jsem se u první půlky dost nudil, přesto jsem se občas lekl. Dost se tu opakují věci z prvního dílu (např. kutálející se pastelka), ale je tu i dost vidět vliv ostatních hororů - žádná originalita. Přesto vše se mi ten film jakž takž líbil.

Labyrint (2012) odpad!

Čekal jsem že to nebude nic extra, ale až takovou hrůzu jsem nečekal. Film byl nudný , celou dobu jsem čekal až se začne něco dít, že se to rozjede a ve finále to nemá ani konec. Dost mě také zarazil výběr podzemních prostor k natáčení, především to, že v podzemí, kde nikdo X let nebyl, byly na zdech grafity, směrovky, číla od mapování chodeb a hlavně ty zdi byly betonové, jasně tam byly vidět známky po šalunku. Ve Znojemském podzemí jsou mnohem kvalitnější prostory - cihlové nebo v tesané ve skále, ale filmaři si musely vybrat ty popsané betonové zdi. Co se týče ,,temného stínu" jak byl nazýván nazačátku přízrak v podzemí, čekal jsem něco lepšího a ne kamarádku s přetvářkou.

Zloba - Královna černé magie (2014)

Tak jako moc nemusím filmy na motivy pohádek, tenhle se mi líbil. Angelina se na tu roli výborně hodila a dokázala ji zahrát špičkově. Bylo to opravdu pěkně ztvárněné - pěkné dějové zpracování a efekty byli úžasné - hlavně enti. Co bych si ale dovolil vytknout je to, že se do toho filmu moc snažili nacpat pohádku (skřítci ap.), kdyby si to odpustili, bylo by to o dost lepší.

Oculus (2013)

U hororů mi připadá, že už od začátku divák pozná, jestli bude horor dobrý či ne. V tomto případě jsem věděl okamžitě, že tady jsem dobře. Ve filmu byly úžasně propracované dějové linie a ještě lepší bylo, když začali splývat ve formě halucinací, které produkovalo zrcadlo. Halucinace byly strašné psycho, přesně tenhle typ hororů zbožňuji. Vždy jsem v napětí čekal, kde se hrdinové proberou a dojde jim, že nejsou tam, kde mysleli. Hrdinové jsou neskutečně sympatičtí, doufal jsem ve šťastný konec a přál jsem jim ho, ale jak už víme nestalo se. Rozhodně doporučuji.

Terminátoři (2009) odpad!

U svatého Terminátora, jak jednou řekl Kalkulon: ,,To bylo tak strašné, že jsem z toho málem dostal rakovinu." Takhle zneužít jméno filmu Terminátor pro takovou nehoráznou stupiditu. U těhto filmů si říkám jestli nechce vedení ČSFD rozšířit škálu hodnocení, protože odpad je pro to slabý výraz. Tento film by se měl zničit, všem chudákům včetně mě by měli vymazat vzpomínku na ten film a toho kdo to vymyslel a toho kdo to pustil do kin by měli ukřižovat. Zkrátka a jednoduše slovo odpad je slabé slovo.