Muži, kteří nenávidí ženy (2011)

Tak tenhle příběh mě tak brutálně oslovil, že se hned musím podívat na první verzi z roku 2009. Rooney Mara a Daniel Craig to parádně zahráli. Ale koho musím nad ně vyzdvihnout je Yorick van Wageningen - násilník/kurátor, ten tu nechutnost zahrál opravdu na maximum. ...o několik hodin a kafí později: Myslím, že někteří z vás si asi řeknou, že jsem kok*t co ted napíšu. Ale tahle zkopírovaná verze je o dost lepší než původní Švédská. Mnohem lepší obsazení a věrnější ztvárnění osobností. Taky detaily jsou o dost výraznější. A celkově film je o dost svižnější než původní skoro až nudná 2009.

X-Men: Apokalypsa (2016)

Každej díl X menů má něco do sebe, je sposta kladů i záporů. Když jsem poprvý viděl První třídu, říkal jsem si: Pane bože x meni jdou do kopru, ale myslím, že dalšíma dílama se to prudce zvedlo a tenhle díl to jen potvrzuje, fakt paráda. A i když jsem docela nespokojenej s obsazením a nesedla mi Sophie Turner (Jean Grey) a Olivia Munn (Psylocke - mnohem víc se hodila Bingbing Fan z Budoucí minulosti) hodnotím plným počtem.

Dařbuján a Pandrhola (1959)

Tohle nepřestane bavit nikdy. Vždy, když je tahle pohádka v telce, veškerá práce jde stranou a jde se dívat celá rodina.

Ztraceni v Mnichově (2015)

Čekal jsem komedii a první půl hodiny jsem ji také dostal, pak nastal zvrat a bál jsem se, že kvalita půjde rychle dolů, jenže nečekaný "film o filmu" mě velice překvapil a vyšvyhl se na špici. Tento film je o nás a ukazuje nás v pravém světle bez přikrášlování.

Stopařův průvodce po Galaxii (2005) odpad!

Když jsem četl knížku říkal jsem si: "Jestli tohle někdo zfilmuje, bude to nehorázná blbost." A taky že jo. V knížce je spousta úvah a vsuvek nesouvisejích s dějem a to snad ani smysluplně natočit nejde dle mýho názoru.

Zbrusu Nový zákon (2015)

Je to velice originální pojetí, které mě velice pobavilo. Hlášky fakt super. Akorát ten děj šel trochu do kopru, nikam to v podstatě nevedlo. Čekal jsem víc.

Star Wars: Síla se probouzí (2015)

Tak start opravdu super, bohužel mi připadalo, že kvalita postupně klesala a zvyšovala se předvídatelnost. Nicméně noví hrdninové jsou velice sympatičtí. Hlavní záporák vypadá správně nevyrovnaně. A i přesto, že mi připadá, že se některé prvky opakují, je to podle mě dobrý nástřel pro další díly.

Tři bratři (2014)

Moc nemusím zpívaný pohádky, ale tato byla poslouchatelná. Bohužel vůbec mi nesedí v roli vypravěče Zdeněk Svěrák, je strašně kýčovitej, hodil by se tam nějaký starší herec. A když jsem viděl jak ztvárnili vlka/mravenečníka myslel jsem že jsem se vrátil v čase snad do padesátých let. Myslel jsem, když jsem viděl obrůst Hlubokou trním, že pohádka bude trochu lépe zpracována po efektové stránce, ale ten vlk mě zkrátka zabil. Shrnu to + pěkný zpěv a až na Svěráka super obsazení, - šílený kopírování, nic novýho a strašný vlk.