Princ z Persie: Písky času (2010)

Každý film, ve kterém se usiluje o GEMMU stojí za to. A tohle byl .. dobrodružný, výpravný, neoriginální, napínavý ... film.

John Carter: Mezi dvěma světy (2012)

Tak to jsem se zase jednou znemožnil. Líbil se mi dobrodružný film proto, že byl dobrodružný. Líbil se mi drahý výpravný film protože byl drahý a výpravný ... a bylo to znát. Jasně , archaicky působící ... z Marsu ... a to se mi líbilo nejvíc. Blbostí v sobě měl dost, asi tolik, co průměrný artový film, takže co?

Výměna manželek (2005) (pořad) odpad!

Někomu asi dělá dobře vidět, že je někdo ještě větší debil, no mně nikterak. Megažumpa která má dát žumpě zdání, že je ještě relativně na výši. A tou žumpou myslím diváctvo novy.

Temný rytíř povstal (2012)

Vyvrcholení které takhle nějak musel vypadat, když už mělo přijít. A bylo dokonalé, přestože kupí nesmyslnost a obálkovost. Ale ta je tak krásná jako Anne Hathaway plochá (= hodně:).

Hobit: Neočekávaná cesta (2012)

Pozvolnější tempo filmu a to že se vlastně nic neděje vlastně filmu svědčí. Sžívání se s Martinem Freemanem jako Bilbem narozdíl od dvojky funguje a dělá tak film alespoň trochu koukatelným.

Hobit: Šmakova dračí poušť (2013)

Název filmu by měl správně asi znít "Šmakova dračí spoušť". A slovo spoušť celkem dobře popisuje, co spáchalo přerostlé dítě Jackson s látkou, kterou nebylo jak epicky natahovat. Jediné, co mi zabránilo dát odpad, byla architektura věžovitých staveb a věžovitý král elfů, který bylo narozdíl od čehokoli v tom filmu prostě ... cool.

Žena v černém (2012)

Jedinou výhodou filmu je, že se celou dobu tváří, že je lepší než doopravdy je. Ale Radcliffe je mnohem horší herec než si vůbec umíte představit a ta černá dáma je větší megera než je potřeba.

Agenti S.H.I.E.L.D. (2013) (seriál)

Barevné leporelo co moc nedrží pohromadě. Marvelovské omalovánky pro dospívající. Tak jak některé seriály trpí tím, že všechen prach vystřílí na začátku a pak upadnou do podprůměru, tak Agenti SHIELDu trpí naopak tím, že svoje trumfy odkládají na později, tedy na dobu, kdy už nikoho nemusí zajímat. Stejně jako Fringe se tak možná utopí v neustálém odkládání vyvrcholení. Coulson by si zasloužil lépe obsazený tým a tajemnější případy.

Obsluhoval jsem anglického krále (2006)

Viděl jsem celkem náhodou, Na české filmy už drahně let nekoukám ze zásady, ale tohle byl ten případ, kdy omylem jdete kolem televize, kde dávají kdovíco, ale ono vás to připoutá a najednou zjistíte, že to musíte vidět až do konce. Na filmu oceňuji pomalé tempo, kadenci vyprávění příběhu, krásnou hudbu a práci s erotikou. Rozporuplnou postavu Jana Dítěte film dost věrohodně předává včetně celé její pudovosti a malosti.

500 dní se Summer (2009)

Docela svěží a neromantický příběh, evidentně inspirován životem, takový normální, lehce bolestivý. Skvělé obsazení.