Solaris (2002)

Tento film je myslím zbytečně špatně hodnocen. Nabízí se u něj srovnání s Tarkovského verzí, ale ta je, přecejen, trochu jiný šálek kávy. Soderbergh neměl povinnost se jí přiblížit a také neměl povinnost uspokojit popkornové filmové fanoušky. Film je komorní, tak akorát dlouhý a tak akorát srozumitelný. Vizuální stránka je skvělá, tím myslím stanici, lodě, planetu - ale i prostředí na Zemi, ve vzpomínkách. Dva hlavní představitelé velmi dobří. Není to sice žádné veledílo, ale mně se nový Solaris prostě líbil hodně.

Die Nichten der Frau Oberst (1980)

Docela legrační erotický film (nikoli pornografický). Legrační asi v tom smyslu, že z dnešního pohledu ani moc erotický není. Milostné scény natočeny poměrně uměřeně, hezká kamera odpovídající roku vzniku... prostě neuráží.

NieA_7 (2000) (seriál)

Můj oblíbený žánr anime - ze života, o ničem, jen o lidech, většinou mladých, nejčastěji slečnách - to vše s něčím zvláštním navíc - v tomto případě jednou praštěnou mimozemšťankou.

My holky z městečka (1985) (seriál)

Tož dobré to bylo ... Mne malé holky dycinky zajímaly.

Heppoko džikken Animation Excel Saga (1999) (seriál)

Totální blbost. Jedno z anime založených na tom, že v nich jedna postava neustále mele a neustále se jí děje nějaké nepředloženosti. Crazy!

Karlík a továrna na čokoládu (2005)

Báječný nový Burton! Už scéna za titulky dává vědět, že to bude, vizuálně i jinak, velké. A také že je!

Pyšná princezna (1952)

Na to, abych o tomto filmu mluvil jako o skutečně dobré pohádce, je Pyšná princezna přiliš poznamenaná dobou. Příběh se krčí někde v pozadí a z filmařského hlediska vidím plno odfláknuté práce. Přitom stačilo pár let a žánr se dostal někam úplně jinam.

Salton Sea (2002)

Vynikající film. Jeden z takových, který od začátku působí jako béčko, ale má v sobě něco, co vás přiková k plátnu/obrazovce. Vynikající námět, podivuhodné scény.