Poslední tango v Paříži (1972)

Nejlepší a jediný film o tom, jaká ve skutečnosti je láska. Tedy to, co si myslíme, že může být láskou.

Muž, který věděl příliš málo (1997)

Docela dobré. Chvílemi je Murray naprosto neodolatelný. Zápletka je založena klasickém motivu, kdy hlavní hrdina je omylem zatažen do situace, kterou naprosto nechápe a až do konce nepochopí.

Znamení (2002)

Jeden z nejlepších amerických filmů vůbec. Nejvíce na něm oceňuji neuvěřitelné přechody ze žánru do žánrů. Znamení na určité úrovni funguje jako film psychologický, na jiné jako sci-fi, na další jako drama, chvílemi skoro i akční film. A pak taky jako horror. Shyamalanovi se podle mně podařilo v tomto směru vytěžit z minima maximum. Zajímavě pracuje s motivem hrůzy, která není vidět - ale i třeba s jejím chvilkovým zachycením - v televizi. A ono finální rozluštění je poměrně kvalitní - lepší než v šestém smyslu - možná proto, že ne až tak překvapivé, ale spíš promyšlené. "Tatínku, za oknem je příšera. A navíc mám žízeň."

Záhada Blair Witch (1999)

Vážně jsem se moc bál. Tenhle film definuje přesně ten druh strachu, kterým trpím.

Kuchař, zloděj, jeho žena a její milenec (1989)

Stručně: ukrutná zhovadilost v nádherném obalu. Visuální stránka, režie, spád, atmosféra, obsazení je perfektní. Myšlenka tak blbá, že mne vyhnala ke konci ze sálu.

Saló aneb 120 dnů sodomy (1975) odpad!

Tenhle film je asi tak dobrý jako byl Hitler dobrý milenec a jak dobře chutná hezky uležený exkrement. Naprosto netuším, co tvůrce vedlo k natočení tohoto díla a ani to vědět nechci. Samoúčelné násilí a přehlídka různých druhů perverzí vhodná tak možná pro vyjukané studenty prvních ročníků.

Království - Série 2 (1997) (série)

Podle mne dost hloupé natahování původního nápadu. Je to už jako soap-opera - stále se vrací ty samé události pořád těch samých a stejně motivovaných hrdinů.

Království (1994) (seriál)

Království (tedy originální první řáda) je docela zajímavý seriál, ale myslím si, že tak trochu přeceňovaný. Tajemno je super, děj slabší, dánština a Dáni hnus. Bez urážky.

Konvoj (1978) odpad!

Film, který je tak otřesný, že mne až zaujal. Viděl jsem ho na nocovce v autobuse a myslel jsem, že ho cestovka dodává k mučení klientů obzvláště krutým způsobem. Vítejte na planetě, kde neexistuje slovo "děj".