Spider-Man (2002)

Ubohý podprůměr za plno peněz dobrý leda tak na to, abyste ohodnotili technické vybavení kina.

Soudce Dredd (1995)

Já nevím, co se komu na tomhle filmu nelíbí. Mně přijde jako dokonalá parodie na všechny ty komiksové rádobyvelkofilmy s s bomastickými efekty a výpravou, které ale stejně nakonec nevypadají věrohodně. A ten uječený přicmrdávač - toho jsem měl chuť oběsit a následně uvařit. Výborný neherec Stallone je skoro stejně dobrý jako Homolkovic. Dobře jsem se zasmál. Jako komediie bych tomu dal tři, možná čtyři hvězdičky. Jenže ona to komedie ani parodie není. Takže do stoupy s tím sh*tem!

Noc na Zemi (1991)

Výborná svěží komedie. Důkaz toho, že i z malých kamenů lze udělat nádherný šperk. Film báječně vystihuje a respektuje zvláštnosti jednotlivých měst (zemí). Mne osobně nejvíc dostala italská episoda s Benignim. Takhle nějak si představuju Italy! Bomba! Poslední episodu se hodnotit neodvážím, nemám rád sever ani tamější náturu/filmy. Dva americké kusy pak v sobě mají hloubku, kteroun bych snad ani nečekal. Celkově: super!

Vetřelec: Vzkříšení (1997)

Tady je jasně vidět, že originálnímu francouzskému režisérovi by měla bližší francouzská košile než velkorozpočtový americký kabát. Dokážu si předsatvit, že to všechny strany mysleli dobře, Jeunet do filmu přenesl spoustu svých osobitých motivů, ale jako celek se to naprosto nepovedlo. Nesourodé a druhdy až trapné. Přesto tento film neodsuzuji. Nápady ho drží nad vodou

Le Bunker de la derniere rafale (1981)

Naprostá šílenost. Jakési antimilitaristické podobenství s naprosto neurčitým dějem, divokou visuální i významovou stránkou. Zajímavý film zajímavého režiséra - ovšem jen pro fajnšmekry, filmaře a šílence.

Delikatesy (1991)

Delikatesy jsou film spíše zajímavý než koukatelný. Příběhu natolik vyumělkovanému ale chybí síla. To vyumělkované ale nemyslím ve zlém. Bravurní umělecký experiment. Ale prostě přiliš málo příběh. To je ta hvězdička dolů.

Amélie z Montmartru (2001)

Amélie je film, který zabírá. Nejen u srdce, ale všude. Tu základní zápletku, kdy se mezi mnohými hledají ti praví dva, lze natočit ticíckrát a pokaždé je z toho naprosto dokonalý film, ale ne vždy se to povede. Tentokrát se to povedlo. Úsměv Amélie na plakátku je přesně ten úsměv, který byste si z filmu měli odnést i vy. Úsměv šťastně (za)milovaného.

Garfield a přátelé (1988) (seriál)

Seriál se vyloženě nepovedl. Je to slepenec dvou částí, z nich jedna nemá s Garfieldem společného vůbec nic a je jen slabým odvarem klasické americké looney tunes. ale i ta Garfieldovská je dost málo zajímavá. Dětská a bez spádu. Z velkého charismatu Garfielda se nepovedlo vytěžit téměř nic. Ale i to málo stačí na dvě hvězdy

Tichý hlas (1998)

Velmi roztomilý film, který vypráví svůj příběh tak, jak napovídá jeho název - potichu a nenápadně. Při vší úctě k Blendě Blethyn, která hraje pouze to, co hraje, tedy ukřičené křoví, je největší devizou filmu sám "Tichý hlas" v podání Janne Horrocks. Ta jako by hrála sama sebe. Ona totiž Jane Horrocks není zase kdovíjaká herečka a k většině fillmů, pod kterými je podepsána, propůjčuje jen svůj hlas. Svou utlumenou roli hraje natolik dokonale, že si jí ani nevšimli autoři těchro stránek. Kouzelní jsou i Michael Caine a Jim Broadbent v rolích protřelých avšak notně zvadlých showmakerů.

Shrek (2001)

Shrek je film, který se povedl. Ve všech směrech. Neurazí nikoho od vypjatých intelektuálů až k lidem, kteří byli naposledy v kině omylem. Film je dokonale zábavný a zábavně dokonalý.