Kruh (2002)

Tohle je film, u kterého se budete opravdu bát jen když budete opravdu pozorní. Strach zde totiž nevyvěrá s nějaké zvláštní hrůzy servírované mačetou, ale z toho, jak pomalu se do vás vkrádá skrze hru, která byla rozehrána. Videofilm, okolo kterého se vše točí, nijak děsivě nepůsobí, ale řeknu vám, s odstupem dní jsem se začal bát na něj třeba i jen pomyslet. Finále s holčičkou, která konečně vylezla z videokazety, aby odpravila dalšího zvědavce, je nadmíru kvalitní tečkou za tím naším neuzavřeným případem

Jana a její přátelé (1999)

Je to sice už docela dávno, co jsem viděl tenhle film, ale pořád ve mně přetrvává příjemný dojem. A scénu, ve které se hlavní hrdinové milují v plynových maskách během raketového útoku na Izrael, tu rozhodně nezapomenu nikdy. Něco tak krásného se jen tak nevidí.

Příběh jedné ženy (2001)

Povedený životopisný film postavený hlavně na hereckých výkonech obou představitelek Iris Murdochové. Kate Winslet není žádná krasotinka bez špetky talentu. Hezký film o ženách - ačkoli spíše vlastně o jediné ženě, velmi inteligentní ženě

Gattaca (1997)

Hodně podceňovaný film, který je postaven na tak silné úvaze, že je docela často citován jako předobraz toho, co může přijít. Chladná, esteticky nádherně sladěná, ale i jímavá antiutopie. Jedno z nejlepších sci-fi vůbec - a to víceméně bez zvláštních efektů.

Pojďte pane, budeme si hrát - Jak šli spát (1967) (epizoda)

Nejkrásnějších 10 či 15 minut, jaké kdy zachitil filmový pásek. Nejkouzelnější hry, jaké si ti dva kdy vymysleli, a nádherná barvitá lyrika. Jak se Vám spí? Jako v pokojíčku!

Vše začíná dnes (1999) odpad!

Otřesný film, ze kterého mi vyskočila husí kůže. Živý důkaz toho, že názorová demagogie a nelidské zobecňování lidí na figurky není mrtvá ani na začátku nového milénia. Stalin by zajásal. Vzhůru do ulic! PS: Autor se například snaží ukázat sociální bezvýchodnost lidí tím, že nezaměstnaní lidé, kteří se neustále divají na televizi, dávají svým dětem jména podle postav z těchto seriálů. Co je ale zrůdné je to, že v tomto filmu mají taková jména úplně všechny děti. Ať mi pan Tavarnier řekne, kde ve Francii, jedné z nejbohatších zemí světa, je 100% nezaměstnanost! A všichni lidé jakési podivné bezpáteřní loutky, reprezentující sociální teorie jakéhosi filmařského samospasitele? Zrůdnost!!!

Futurama (1999) (seriál)

Futurama je fenomén. Simpsonovi jsou báječní, ale Futurama, aniž by jim konkurovala, je překonává. Dr. Zoidberg je nejlepší maňas, co se kdy narodil. Komika mu proudí v žilách. Leela je ženská o které si můžeme všcihni nechat zdát, Fry vůl jako my všichmi a Dr. Farnsworth taková vědecká verze dědy Simpsona. Krásně uvěřitelné postavy a jejich fantastická a absurdně komická dobrodružství. Jsou tady ale dva problémy, veliké problémy: 1. NĚJAKÝ ekonomický "KOUMÁK" z nějakého zavšiveného studia POZASTAVIL VYSÍlÁNÍ FUTURAMY. 2. ČT vůbec neuvažuje o uvedení Furutamy, přinejmenším mi VůBEC NIKDO Z ČT NEODPOVĚDĚL NA MAIL, VE KTERÉM JSEM SE PTAL, ZDA ČT TŘEBA I JEN UVAŽUJE O ODVISÍLÁNÍ FUTURAMY, a to nanejvýš slušně a protokolárně. Co zachrání FUTURAMU před početní převahou zavšivených cifršpiónů a kancelářských krys?

Ples příšer (2001) odpad!

Ples příšer je svým způsobem veledílo. Film, který by se mi do takové míry hnusil, urážel mne a zároveň mne nudil, jsem už dlouho neviděl. Tu a tam sice prosvítá jakás takás myšlenka, ale to je vzhledem k odpornému celku vyprávění docela jedno. Nějakou myšlenku během dvou hodin zplodí i největší d*bil. Berryová je strašná, kovboj Bob ještě horší a jejich sex důvodem k sebevraždě.

Můj život beze mne (2003)

Tenhle film je vlastně dvojčetem filmu "Okno naproti" od toho italského režiséra tureckého původu, jehož jméno si prostě ne a ne zapamatovat. Můj život beze mne je ale přece jen trochu životnější. A méně sentimentální. ONO vůbec to, že film - vzhledem k svému námětu - není skoro ani trochu sentimentální, je jeho největší přednost. Stejně jako jeho dvojče "Okno naproti" si zaslouží 5 z 5ti od toho, kdo má rád evropský film.

Okno naproti (2003)

Ten film je vážně moc pěkný. Chápu, že se asi bude líbit spíš slečinkám nebo jim podobným intelektuálům, ale mne dojal. Jeden z těch filmů, po kterých musíte přemýšlet, jestli nebyli tak trochu i o vás.