Město ztracených dětí (1995)

Kde začít? Takže maličká holčička Miette za pět hvězdiček. Kde to dítě vyškrábli, to ví jen sám bůh. Zbytek filmu za 4 hvězdy, až na takovou tu podivnou polosnovou atmosféru, která zaslouží také absolutní hodnocení. Mně osobně se Město ztracených dětí zamlouvá víc než Delikatesy, je kompaktnější a smysluplnější. Je to prostě výjmečné dílo, vtipné a dojemné. Hups.

Můj soused Totoro (1988)

Krásný film, jeden z těch, jejichž jedinou ctižádostí je lehounce ale přitom hluboko pohladit bez snahy o cokoli (v daném případě) hlubšího. Děsivě roztomilé. I ten, kdo vysloveně nezbožňuje děťátka, se pousměje nad vší tou rozpustilostí. Film je vlastně o malých dětech a jejich snech, které se stávají skutečností - a sám se tak trochu splněným snes stává. Že by ale byl pro děti, to asi není. Je určen spíš pro děti v dospělých (jako asi všechny filmy tohoto tvůrce). Svým způsobem nejlepší Myiazakiho film a svým způsobem film, který je vrcholem moderní pohádky. Ať žije Totoro i Kočkobus - a, vem to čert, i maličká Mei.

Kill Bill (2003)

Flm, který je především zajímavý. Vtáhne Vás do děje a aniž by vás nějak rozdráždil, tak vás pustí. Jako vždy u Tarantina se nesmí nic brát moc vážně. Když na tohle pravidlo člověk přistoupí, nabízí film i docela zajímavý a nabitý příběh.

Tenkrát v Mexiku (2003)

Johny Deep čtyři hvězdičky, zbytek nula. Trapný a pitvorný film, který je tak neškodný, že se málem stal prvním filmem, u kterého jsem usnul. Bohapusté plýtvání hvězdami a dávno rozpynuvším se talentem Mr. Rodrigueze

Perfect Blue (1997)

Po těch anime filmech, co jsem viděl, mi tohle přijde jako ubohý žert. Prostředí filmu je trapné a nanejvýš nezajímavé, zápletka mdlá, zvraty hloupé a pointa nesmyslná. Celý film navíc působí dost "amatérsky". Animace je ubohá. Je tady plno statických záběrů a všechny postavy až na tu hlavní jsou vysloveně ošklivé. Naprosto chybí detaily. Z filmařského hlediska se jedná o velkorysý brak. Ne snad, že by autoři nevyvíjeli snahu vtáhnout vás do příběhu, ale mně osobně bylo po 10 minutách všechno jedno. Navíc ono tajemné předivo se tvoří dost neobratně a docela zbůhdarma. Prostě ztracený čas. Původně jsem chtěl dát filmu jen jednu hvězdičku, ale poté, co jsem viděl konův druhý film Millenium Actress, uvědomil jsem si, že ... mi film Perfect Blue možná nesedl.

Nuda v Brně (2003)

Pozoruhodný film. Nezůstal mi z něho kdovíjaký dojem, přesto ale na něj pořád nějak musím myslet. Postavy a scény jsou napsány tak, že dokonale vystihují plno věcí, které se přiházívají každému. Je to film natočený zručně a s nadhledem - tak trochu 60tá léta.

Velká ryba (2003)

Velká ryba je rozhodně jeden z těch lepších Burtonových filmů a zároveň jeho velký návrat. Ze začátku film budí rozpačitý dojem, ten ale rychle opadne a příběh pojede jak po másle.Trochu mi sice vadilo celkově sentimentální vyznění filmu, ale ten sentiment nebyl nijak falešný. Překvapením pak pro mne byl na Burtona dost netypicky silný příběh a myšlenková hloubka. Moc mne taky potěšila přítomnost Dannyho deVita a Steva Buscemiho. A vůbec všechny postavy toho úžasného kaleidoskopu zaslouží pochválit. A pozor - ve filmu je (minimálně) jeden naprosto geniální gag!

Blade Runner (1982)

Kultovní film, který nesmazatelně a jednou provždy ovlivnil moje mládí. Ještě teď se děsím při vzpomínce na papírového jednorožce. Blade Runner v době má děsivé poselství, že každý z nás může být "ten mimo", ten, který není oblíbený, pochopený a tolerovaný.

Pokémon (1997) (seriál)

Pokroucená komerce, těžící z bohatosti a vyprávěčské síly kvalitních japonských animovaných filmů. (Bohužel) ještě ale ne úplné dno.

Teletubbies (1997) (seriál) odpad!

Jak tohle může být vůbec zařazeno do filmové databáze?