Hvězdná brána (1997) (seriál)

Sci-fi seriál, který se přes všechny neduhy a nedokonalosti dopracoval až ke své desáté řadě, což také o něčem svědčí. Když jej dávali na Nově, dokázal mne dost často zaujmnout natolik, že jsem se občas proti své vůli na jeden díl podíval. Pak jsem si řekl, že bych to měl vzít od začátku ... no, a ne že bych SG-1 propadl, ale naučil jsem se s ní žít, i s těmi špatnými epizodami. Dávám ****, protože takhle dlouho mne asi žádný seriál znovu neudrží.

Všichni starostovi muži (1996) (seriál)

dáván čtyři hvězdičky, ale toliko té části seriálu, ve které exceluje M. J. Fox. Výměna "hvězda za hvězdu" Sheena za Foxe se nepovedla, díval jsem se na Sheena pět minut a vypnul jsem televizi. Škoda Michaelovy nemoci.

Ospalá díra (1999)

Blázivě přesvědčivé zpracování jakési "staré" americké horrorové mytologie. Burton odkrývá jeden ze svých inspiračních zdrojů. Obsazení z kategorie snů (miluju Deppa i Ricciovou, ani nevím, koho víc:), které ale moc dobře neladí. Předloha byla asi poměrně plytká a to se bohužel projevilo i ve Jde spíše cestou jednoduché dramatičnosti za řešením záhady. Beztak ale vynikající.

Mars útočí! (1996)

Podovně jako Střihoruký Edvard odkaz na starou sci-fi/horrorovou scénu, v tomto případě na takové ty Alien - stories z padesátých let, ve kterých není pochyb o tom, co u nás ti zelení mužíci pohledávají. Něco tomu ale chybí, něco se až ta uplně nepovedlo a film působí mdle a chladě (ačkoli ten chlad byl možná záměr, kdo ví ..)

Střihoruký Edward (1990)

Úžasně propracovaná a dojemná moderní americká pohádka pro dospělé, první z těch, kterých Burton nosil a nosí v hlavě asi nepřeberně. Začínající Depp i ještě nadějná Ryderová. Roztomilá visuální lyrika, podivuhodný příběh odkazující na staré horory.

Batman se vrací (1992)

Velice slušné, hodnotím stejně jako jedničku. Danny de Vito je báječný, Michelle Pfeiffer horší, děj šel taky malinko dolu, ale co ...

Batman (1989)

Nesnáším filmy podle komixů. Jsou to obvykle slátaniny založené na více či méně povedené snaze okopírovat na plátno visuální stránku předlohy. Kolik dobrých režisérů si na tom vylámalo zuby! Burtonův Batman není žádný zázrak, v žánru ale patří k tomu nejlepšímu. Vynikající herecké obsazení, Burtonovská atmosféra a hlavně "cosi jako děj" z něj dělá možná i jedničku mezi komixovými filmy.

Beetlejuice (1988)

Velice zábávný film americké komediální školy 80-tých let. Kdeže loňské sněhy jsou :((

Chage and Aska: On Your Mark (1995) (hudební videoklip)

Docela zajímavý Miyazakiho klip, který na jednu stranu na malé ploše rozvíjí dojemný příběh, na druhé straně ho na ještě menší ploše aš "Lynchovsky" nenenchá pochopit.

Kult hákového kříže (1998)

No, čekal jsem silný zážitek a až tak úplně jsem se nespletl. Téma je ožehavé, nápad uajímavý, Norton i Furlong báječní. Bohužel (a proto dávám "jen" 4) zápletka se celou dobu pohybuje na hranici uvěřitelnosti aby jí na konci radikálně překročila směrem k bezmyšlenkovitému nesmyslu. Film negraduje a rozuzlení, které si autoři nakonec vymysleli, je nanejvýš trapné a neobhajitelné. Škoda, kdyby si dali více záležet a nesnažili se být tak "polemičtí", mohl snímek sahat ještě mnohem výš.