Star Wars: Epizoda III - Pomsta Sithů (2005) odpad!

Sědel jsem takhle jednou s kamarádem Průšou v kině na třetím díle nových hvězdných válek a on po pěti minutách říká: "Tak se zvedej, jdem!" A já: "Teprve to začalo ..." Ale dokoukali jsme to. Jojo .. pomsta šitů. Ještěže tě tak miluji. Och ne, to já tě tak miluji. Nechápu jednu věc: jak může někdo tyhle třetí díly gigantických trilogií ještě nazývat filmem. To je jako označovat denaturovaný líh za "vínečko". Tohle přirovnání platí včetně toho, jak moc jsem těmito bezmyšlenkovitými "veledíly" otráven.

Sin City - město hříchu (2005)

Vizuálně hezké, možná až moc. Komiksové až přilíš. Dost nezajímavé. Ale hezké.

Osudový dotek (2004)

Je plno věcí, které by našinci na tomto filmu mohlo vadit. Především jde o herecké obsazení. Hlavní dvojice jakoby utekla z filmu "Hele vole, do jaký týnejžerský komedije mě zase obsaděj?" Pak ty nelogičnosti v ději. Ale hledejte nějakou logiku v cestování časem. Prostě: nešlo o nic originálního, ale já jsem se bavil a tomu filmu jsem věřil, což je za daných okolností dost na 4 ****.

Batman začíná (2005)

Existuje několik důvodů, proč tenhle film hodnotit za 5: 1. Hlavní hrdina a jeho vývoj - zbožňuju ten najednou drsný hlas, kterým mluví Bruce coby Batman - a to dokoce i se "svým děvčetem". 2. Bod 1 znova - příběh zrodu je neopakovatelný! 3. Představitel hlavního hrdiny. 4. Liam Neeson v asi tak o 5000% uvřitelnější poloze než kdy dřív. Scény s ním na začátku jsou vrcholy filmu. 5. Garry Oldman a jeho slušný policajt, který se stydí. My ale žijeme v době, kdy slušní se stydí. 6. Nolan a jeho režie, jasně, ale ... 7. ... Nolan dělá z nového Batmana něco jiného než další adaptaci komiksu, dělá film, který musí fungovat i u někoho, kdo ani jednou v životě komiks neviděl. 8. Celý film je prostě krásný a ... 9. ... uvěřitelný ... kdo kdy viděl komiksového hrdinu, kterého lze chápat?! A za 10. ty chyby: takže především: rychlé střihy akčních scén dozajista zakrývající neschopnost štábu natočit je na úrovni ... to mi ale nevadí Takže dohromady za 5 ***** Při vší úctě a lásce k Burtonovi ...

Samuraj (2003)

Jestliže byl Zatoichi přirovnáván k filmu Kill Bill, pak je to pro film Takeshi Kitana vyloženě urážka. Zatoichi je film, který míněn podstatně více vážně, je vtipný, ale takovým tím milým Japonským způsobem - a jestliže představuje fůzí více žánrů, pak se mu to vede velmi dobře bez toho, aby rozbil samotný příběh a jeho poselství. Japonci se vyžívají v pohádkách o dobru, zlu a absolutní moci a tenhle film předvádí jednu z verzí této pohádky, verzi velice kompaktní, vtipnou a překvapivě stravitelnou i pro parodiemi parodií zkaženého Evropana.

Kill Bill 2 (2004)

Dvojka Billa mne rozhodně nezaujala tolik jako jednička. Ačkoli nemám rád akční filmy, ve dvojce mi originální akčnost jedničky chyběla. Co vyloženě nemám rád, je ten styl "já teď natočím film o ničem, plný narážek na všechno možný, které vás budou k smrti bavit" který zvolil Rodrigues pro Once Upon a Time in Mexico. Kill Bill 2 také tak trochu funguje takovýmto způsobem, naštěstí ale pořád ještě nesklouzává do trapnosti. Čekal jsem víc. Víc akce a méně póz. Jo, a konec je taky pro kočku.

Herečka tisíciletí (2001)

Oproti Konovu předchozímu filmu je tohle docela jiná písnička. Všechno to, co se Perfect Blue nevyvedlo, se tady dokonale vydařilo. Kostra zápletky, spočívající v souvislém prolínání mnoha neskutečných střípků ztraceného světa dávných filmů "o honbě za láskou", do kterého dvojice dokumentaristů následuje stařičkou herečku, je originální a celý film působí svěže, ačkoli v sobě nese nikoli jednoduché poselství. A dále: zatímco Perfect Blue je na štíru s hudbou, je hudební stopa k Millenium Actress jedna z nejkrásnějších, co jsem ve filmu zažil. I animace se zlepšila. Celkový dojem je více než vinikající - Millenium Actress je film, který má potenciál dotknout se každého. Konovi se výlet do polohy klasického filmového dramatu napodruhé vydařil.

V kůži Johna Malkoviche (1999)

Velice zajimavy film. Hlavne originalni. Uzasne jsou uz treba jen ty sceny s loutkami. I jinak ten film primo srsi napady.

Ally McBealová (1997) (seriál)

První řada byla geniální. Pak to šlo z kopce. Opakovaný vtip přestal být vtipem, děj začal být rozbředlejší a kolovrátkovatělší, až skončil na ničem. Skvěle to vystihuje jedna epizoda Futuramy, kde to trefně parodují.