Příšera z šatníku (1986)

Kvílející kusanec hovna jako příšera aneb King Kong v gay verzi. Ocenit na filmu lze jistou nadsázku a vystižení horrorové atmosféry 80tých let. Ale jinak prostě děs běs.

Detroit Metal City (2008)

Toto anime má asi šokovat a zároveň bavit rozporem mezi sny (pop) a skutečnou kariérou (hrubě neuvěřitelný black metal) jakéhosi panice. No, ten rozpor mi přišel zajímavý tak 23 sekund. Reálie dosti nereálné. Vlastně celé padlé na hlavu. Říkám si: co bude příště? Vegetarián poražečem na jatkách? Ekoterorista ředitelem OPEC? Paroubek citlivým a inteligentním občanem?

Úsvit mrtvých (1978)

Nějak nechápu, co tomuto filmu vyneslo tak vysoké hodnocení. O filmařských kvalitách se mluvit nedá. A že by byl film ozvláštněn něčím originálním, co by mi pomohlo překonat tu strašlivě dlouhou stopáž, to už vůbec ne. Ano, podivná atmosféra vylidněného světa, po kterém pochodují zombie, to mne zaujalo. Za to ty hvězdičky. Zbytek filmu aspiruje na odpad. Ale vlastně bych ani neměl hodnotit. Po 20ti minutách v obchoďáku mi to nedalo a přečetl jsem si synopsi. A když mne došlo, že děj se z ochoďáku prostě nehne, film jsem nedokoukal. Nejtrapnější bylo schizma, s jakým zombíci byli na jednu stranu vykresleni jako děsivě nebezpeční, když na to ale přišlo, byli mátožní, neschopní a stačilo je odstrčit. A to neustálé opakování rádobynapínavé zápletky - někde stojím, okolo mne obchází zombík a já ho furt nevidim a nevidim, dokud ho nemám před čumákem, zombík se na mne vrhne, chvíli se pereme, nic mi neudělá, ani nekousne, přestože k tomu má příležitost (asi ví, že do hlavních hrdinů se nekouše), a pak ho prostě nějak někdo odpráskne. No já nevím, ale každý člověk podle mne cítí přítomnost jiné osoby, všemi smysly a možná i nějakým tušením. Hrdinové zde jsou ale asi slepí a hluší.

Mrtvá zóna (1983)

Brilantní. Kdybych byl režísér a přemýšlel o remaku, vybral bych tento film.

Harry Potter a Ohnivý pohár (2005)

Asi nejhorší díl Potterovské série. Děj je převyprávěn jako z rychlíku, v rámci urychlení příběhu jsou ale některé události a vazby zcela překrouceny a výsledek se jen velice málo podobá knížce.

Grindhouse: Planeta Teror (2007)

Další zbytečný film režiséra vysazeného na točení zbytečných filmu. Tento filmeček se snaží tvářit jako něco, čím ve skutečnosti je: odpadem. Přesto dávám jednu hvězdičku za formu.

Pan Magor (1997)

Tak já pro tenhle film tolik opovržení jako ostatní mít nebudu. Ne že by to nebylo totální volovina, to byla. A mizerně natočené k tomu. Jenže ... už jsem viděl tolik komedií, u kterých jsem ani neměl šanci se zasmát - a u téhle jsem se docela i smál. A filmařské neumětelství mi přitom ani tak nevadilo. Leslie Nielsen je asi ten nejvíc zničený komediální talent všech dob. Ale talent.

Dexter (2006) (seriál)

Dexter je velice bolestivý seriál. Ani ne snad proto, že sledujete (nadmíru sympatického) seriového vraha, který sice zabíjí, ale alespoň snaží ctít nejen kodex nepolapitelnosti, ale i jistý kodex etický. To ne. Dexter je bolestivý proto, že s ním v každé řadě musíte podstupovat nějaký fatální omyl způsobený jeho chybou, která povstává z citového chladu tohoto supermordýře. Co je legrační, ony motivy lze bez problému převést na obyčejný život - to že s vámi někdo blízký hraje hru, při které taháte za ten kratší konec, to že se někým zajímavým necháte vláčet a má to neblahé následky, zklamaná důvěra falešného přátelství a (zatím) nakonec absurdní risk přetaženého ekvilibristy s fatálními následky ... celé protkané motivem samoty, skrývání svého soukromi a opatrného otvírání se ostatním./// Jinak je Dexter rozhodně seriálem s nejvyrovnanější (tj. stále velice vysokou) kvalitou jednotlivých dílů, kterých má každá řada nejvýš do tuctu.

Uprchlík (1993)

Uprclík je prostě uprclík. Nejvíc se mi líbíla ta scéna, jak si Harison Ford uprcne.