Agent Cody Banks (2003)

Tak trochu aspirant na odpad, ale vzhledem k tomu, že jsem se i párkrát zasmál ... no řekněte, u jaké které čí americké komedie se vám to podaří by't jen jednou?

Painkiller Jane (2007) (seriál)

Jedna hvězdička u mne znamená "neruší mne při luštění kódovaných obrázků, žádný jiný vjem ale ze sledování nemám"

Battlestar Galactica: Plán (2009)

Musím se přiznat, že už v samotné galaktice jsem měl rád těch pár dílů, které se vracely k motivům Cylonů, k možnosti pochopit jejich chování. Zde se mi toho dostalo v míře vrchovaté. // Prostě mne fascinuje sledovat nějaký, třeba už odvyprávěný, příbeh z povzdálí ...// A řekněte ... v kterém jiném filmu můžete sledovat disputaci (přímou i na dálku) dvou verzí téže postavy?

Já, legenda (2007)

Až budu schopný tento film dokoukat, možná zvednu hodnocení o hvězdičku. Zatím platí, že sledování tohoto filmu pro mne bylo natolik bolestivé a stresující, že jsem ho musel přerušit.

Mlha (2007)

Televizně plytké a ploché, televizní spád a televizní herci. Příběh je vyprávěn prostě jen proto, že nějaký musí být vyprávěn. Aniž bych se dopustil spoileru, můžu říct, že ten twister na konci je předvídatelný a to ne snad proto, že bych byl tak chytrý, ale proto, že to King odflákl. Odfláknuté kupení motivů, o kterých má autor/autoři pocit, že by je měl divák vidět. Potěšila mne první a poslední minuta, ty jediné připomínaly film, jinak snad jen ta roztomilá dupající kočička na konci. Ta mi připomněla, o kolik tento "film" pokulhává například za takových CLOVERFIELDem /// Vysoké hodnocení tohoto filmu zde nemůžu přičítat ničemu jinému než devótnosti k Darabontovi, který se dvěma svými povedenějšími filmy ukupuje čelo žebříčku.

Pamětnice (2009)

Legendýýý, legendýýýý, týdlenctýýýý LEGENDÝÝÝ!!!! No řekněte, kdo z vás by ještě i teď dokázal odolat Libušce Švormový! A Vlado Štancel coby podle mého názoru nejgeniálnější režisér všech dob. VLADO NA HRAD! Ne, vážně - doufám, že autoři nepředpokládali, že na jejich film by se mohl někdo dívat. To bych se musel vážně strachovat o duševní zdraví jak jejich, tak těch, co to nedopatřením zhlédli. A pak tady kvílí, jak se jim líbily tý LEGENDÝ ...

Čert ví proč (2003)

Tato pohádka trpí nejpovážjivějším hříchem současných pohádek ... snaží se tak moc být o něco víc než pohádka, že se z ní stává komplikovaný galimatiáš, ve kterém se ztrazí dítě, tím spíš já. Když k tomu přidám herecké obsazení, především ty mladé jinochy, kteří vypadají, jako by jim právě z ruky vypadl skateboard (v tom lepším případě) nebo rovnou vstupenka do gay-clubu (v tom případě horším), tak se mi chce chvílemi i zvracet.

Princezna se zlatou hvězdou (1959)

No dobře, jako neustále omýlaná "vánoční klasika" mne ukrutně s*re, ale ... jako pohádka je to přiměřeně hluboké, tedy ne moc, dramaturgicky velice dobře semknuté, děj ubíhá sám, když k tomu přidáte kind of experiment ve formě veršů, vynikající hudbu sprostě kopírující Chačaturjana a velice divavelní výpravu, která nádherně svědčí viziálu ... Nechtějte po mně, abych se na to díval znova, ale ani to, abych zavíral oči nad (objektivními) kvalitami tohoto dílka.

King Kong (2005)

Dobrý film. Přesně tu hloubku, o kterou Jackson trestuplně obral Pána prstenů, dokázal vetknout svému dětskému snu, slátanině jménem King Kong. Stvořil tak film, který je obálkově naivní, zároveň ale krásný, intenzivní a rozmáchlý.

Temný rytíř (2008)

Tak jak platí, že nejvyšší vrchol pohoří není vždy ten nejkrásnější, tak i Temný rytíř v mých očích nedosahuje kvalit BATMAN RETURNS. Snaha učinit komixovou story reálnou a thrillerovou troskotá paradoxně na tom "nejlepším" v celém filmu - na Jokerovi a přehnané propracovanosti jeho plánů. Nechápu zum Beispiel, jak se někomu může podařit naládadovat výbušninami nemocnici a hořlavinami dva trajekty, aniž by si toho někdo všiml, či naplánovat své akce včetně neodhadnutelných následků. Film z mnoha hledisek dokonalý netvoří dokonalý celek.