Červený trpaslík (1988) (seriál)

Lister: "Chcípni, Rimmere!" Rimmer:" Už se stalo." Lister: "Opakovat!" Do kosmu, tohle je fakt nářez seriál, nemá to chybu, každou epizodu jsem viděla asi tolikrát, kolik je dohromady sérií a pořád mě to neomrzelo. Kdybych měla popisovat, co všechno mě na Červeném trpaslíkovi baví, zabralo by to hodně stran a nakonec by to byl stejně kompletní přepis dialogů. Rimmer: "Co to máš, Kocoure?" Kocour: " Blejskátko. A pozor - teď se dívej! když je šňůrka nahoře, je blejskátko dole. když je blejskátko nahoře, je šňůrka dole." Rimmer: "To je jojo, ty pitomče!"

Hranice nemožného (2008) (seriál)

První sezóna mě naprosto nadchla, s každou další se sice děj více a více komplikoval, ale vše bylo představeno přehledně s mnoha flasbacky, které vysvětlovaly události v předchozích dílech i sériích. seriál je sci fi, takže mi nereálnost událostí nevadí, navíc pracuje s mnoha známými fakty, fenomény a výzkumy, což jej činí mnohem zajímavějším. Osobně mě nejvíc napnula 4. sezóna, kterou jsem zhltla ani ne za týden, Olivia jako zrzka byla perfektní a to jak s každou realitou měnila i své sobnosti, svědčí o velkém hereckém talentu Anny Torv, někteří herci vypadají ve všech filmech stejně... Těším se, jaké zvraty přinese 5.sezóna! They are coming! Who coming?

Vem si mou duši (2010)

Těšila jsem se na film z dílny Wese Cravena, ale popravdě se mi moc nepozdává, že by něco takového opravdu natočil. Od začátku je budovaná poměrně slušná atmosféra, lze přivřít oko i nad debilním chováním postav (protože k filmu o 16 letých to tak nějak patří - nebo to minimálně nevadí), příběh je zbytečně roztahaný a místy nepřehledný, což, jak ve finále zjistíte, je stejně úplně jedno. V konečném hodnocení 2 a 3/4, spíše ***, viděla jsem mnohem větší slátaniny a tahle nenudila

Oni (2008)

Že to nemá motiv? Že je to 100x ohraná písnička? Klišé? No asi ano, ale atmosféra je opravdu podmanivá a vše funguje skvěle. Snímek perfektně navodil atmosféru domova - menší hádka, která se zdá být tou pověstnou poslední kapkou, která nakonec přeci jen neukápne a je zapomenuta ve světle všedních událostí, každý má takové dny, kdy potřebuje právě klid, aby mohl rozjímat a vše zhodnotit... ale tady ty události tak všední nejsou... plíživě a tiše začnou Oni narušovat pocit bezpečí, které domov skýtá a způsob, jakým to dělají je maximálně děsivý. Samozřejmě je od začátku jasné, že chtějí vraždit, ale to napětí, když stojí za okny nebo v místnosti za Kirsten...otočí se? uvidí je? uteče? a napětí se prodlužuje až do beznadějně bolestného konce... Film nám neprozradí identitu vrahů ani jejich motiv a právě to je na tom tak děsivé...mohou to být i děti vašich sousedů (mých tedy určitě)...

Box (2009)

To, co bylo ze začátku tak slibně rozjeté, scénárista bůhví proč pomalu zabíjí svým stále víc a víc sci-fi vývojem, až na konci zbyde jen pachuť z té překvapivé devalvace. Nápad je to dobrý, i to retro provedení je originální a opravdu povedené, ale co ten konec? škoda

Snowboarďáci (2004) odpad!

K smíchu...ani u komedie by to tak úplně být nemělo.

Jezero smrti (2008)

Můj známý Chocho nad tímto snímkem jistě plesá, neb krutost dětí zde nezná hranic, což potvrzuje jeho teorii o trestuhodném rozmnožování. Snímek je působivý, děj má spád a divák se stále víc propadá do deprese a beznaděje, což vrcholí scénou v koupelně. Po skončení filmu jsme se na sebe s mužem podívali a společně jsme se rozhodli, že po takovém zážitku není možno v klidu usnout a shlédli jsme ještě další film, raději pokleslejšího a méně vážného žánru.

Paranoia (2007)

Ještě že jsem u toho žehlila, jinak by to byl úplně promrhaný čas. Příběh sice zajímavej, ale natočenej tak nudně, že víc to zabít ani nešlo. Když Laura zakopala panenku a pak na to zapoměla, místo zděšení (které by v takové chvíli bylo na místě) se mi ulevilo, že film skončil.

Demolition Man (1993)

Na tuhle klasiku jsem dostala chuť po shlédnutí Expendabels, kde Willis odpovídá Stallonovi "Co má sakra za problém? / Chce být prezident." Připomnělo mi to kultovní: Prošla jsem nějaké záznamy ze Schwarzeneggerovy knihovny. - Počkej! "Schwarzeneggerovy knihovny?" - Ano, Knihovny prezidenta Schwarzeneggera. - Nebyl to náhodou herec? On se stal prezidentem? - I když nebyl rodilý Američan, jeho popularita vedla k přidání 61. dodatku ústavy." Co dodat, prostě super 80. film

Případ Dr. Horáková (1990) (TV film)

Proč mi to pořád připomínalo Kladivo na čarodějnice? Pouštět všem co pláčou po rohlíku za 10 halířů a práci pro všechny, když nepomůže, vzít kladivo a srp a bít do zneškodnění. Příběh o tom, kterak inteligenci a opravdovou elitu národa soudila a potírala ruka obyčejného dělnického lidu, jinými slovy, jak vysokoškolské pedagogy, profesory a vědce (a jiné, samozřejmě i obyčejnější jen tvrdohlavé a neohebné) posílali na smrt ti, co dřív utírali kravám prdel a kydali hnůj, v lepším případě stáli u pásu a za tyto stranělibé aktivity jim byla dána ta opojná moc rozhodovat o osudech úspěšnějších, kterým dřív jen záviděli. Ano, tento typicky český nešvar stál dle mého za 40 letým terorem komunistů, neboť malý, prostý český člověk rád slyšel, že sousedovi vzali krávy a ještě ho zavřeli, protože se mu to nelíbilo a souhlasil se zabíráním majetku, neb toho sám moc neměl, protože byl prostě línej vstávat a jít dojit a pak orat...