Hačikó - příběh psa (2009)

Se slovy" pusť si tenhle film ,bude to bavit celou rodinu" jsem přišel k tomuto filmu.Jenže pravda je taková,že děti to bavilo asi prvních pět minut a ta dospělá část rodiny odešla už v půlce,takže jsem na to zase zůstal sám.Je pravda,že je sice pěkné a asi i dojemné,že snímek vychází z pravdivých událostí,ale koukat skoro celý film na to,jak pes se svojím páničkem chodí na vlak a doprovází ho je hodně chabé.Příběh se mohl více rozvětvit a dát klidně větší prostor postavám,protože všichni zde působí až moc hodně a sentimentálně.Pro mě jednoznačně film na jedno shlédnutí,věřím,že mezi diváky se najdou takový,kteří u toho probrečí pár kapesníku.Ale pro mě je to : SLABÉ!!!

Hobit: Šmakova dračí poušť (2013)

To ,že je těžké natáčet filmy podle knižní předlohy už ví hodně lidí a hodně scénáristů a režisérů se už opařilo.P.Jackson ukázal už v první trilogii,že tento nelehký úkol dokáže s přehledem zvládnout ,to samé platí i předchozím díle Hobita.Ale Hobit je opravdu tenká knížka a zde ve druhém pokračování to jde poznat,protože Vás režie bude natahovat jak trpasličí vous.Co si budeme vykládat P.Jackson miluje efekty a triky a dává si záležet aby to tak i vypadalo.Navíc výprava Vás bude provázet opravdu pěknými krajinami a kulisami.Postavy odpovídají svému žánru a v bojové choreografii si užijeme v tomto díle spíše elfů ,než trpaslíků.Jenže tohle vše nebude stačit aby jste si nevšimli,jak se děj zbytečně táhne,jak se někdy postavy v dialozích opakují,až minutové prolínačky na hrdiny ze všech úhlu.Snímku by dle mého názoru neuškodila prostříhanost.Samozřejmě se dočkáme opět otevřeného konce.Od prvního dílu je to určitě krůček zpět,protože natahovat něco co natahovat nejde,je prostě chyba. EFEKTY A KAMERY!!!

Mafiánovi (2013)

Film není ani tak komedie,jako spíš drama,ve kterém se sem tam objeví suchý humor nebo takový černější.Svěží herecké obsazení Vás bude příjemně provázet celým filmem a rodinku si tak docela i oblíbíte.Ale v porovnání s žánrovou konkurencí jde jen o takovou jednohubku.Určitě jsem viděl lepší "komedie" s mafiánskou tématiku.Není tady o čem ani tak moc co psát.Snímek Vás určitě dokáže zabavit na dvě hodiny. MAFIÁNSKÁ JEDNOHUBKA!!!

Millerovi na tripu (2013)

Trailerová kampaň slibovala srandu a tu taky dostanete... Film má hned od první minuty svižné tempo a postavy jsou vybrány opravdu dobře,každý plní úlohu,která se od něj čeká.Sice sem tam je pravda,že humor přesahuje míru trapnosti a už se pousmějete,ale stále se budete smát.Dějově to není taky žádné terno,ale je to jednoduché a určitě zaujme.Velká pochvala pro J.Aniston,která je velký tahounem a vidět ji v lehkém vábivém tanečku je něco "nezapomenutelného".Zaujme jistě i hudební doprovod.Zkrátka a dobře,je to sranda od začátku až do konce.Potěšily i nepovedené záběry,které jsou ukázaný během titulku. SRANDA!!!

Sezóna zabíjení (2013)

Obavy trošičku byly.Ale "staříci" to zvládli dobře a předvedli vyhovující duet.Už začátek Vás dobře "nalomí" a nahodí chuť se podívat na válečný žánr.Ten se tady nekoná,ale je nám předložený děj na základě "survivale" .Jednoduché,nenáročné,odpočinkové a lehce předvídatelné.Zde si opravdu odpočinete při sledování.Ikdyž scénář není napsaný kdoví jak složitě,tak má hlavu i patu a herecká dvojice příjemně vyplňuje celý film.Navíc pěkná krajina,která nese taky svůj podíl na prospěšnosti. DUET!!!

Na cestě (2012)

Knižní předlohu jsem nečetl,to se musím přiznat,proto nemůžu srovnat,jestli jde o "zlepšení" nebo zhoršení. No,o co vlastně jde?Jsme svědky snímku,který je naprosto bez děje.Celou dobu sledujeme tři přiteplené kámoše,kteří se pořád objímají a jednu dívku,která neví na koho by se svůdněji podívala jak se navzájem navštěvují.Jezdí od ničemu k ničemu.Vztahy ve filmu jsou nedozrálé.A vy zjistíte po hodině,že jste teprve odkoukali deset minut .Snímek je STRAŠNĚ,ale strašně roztahaný a nudný.Dějově ničím nepotěší.A pokud jste alespoň trochu jako já,tak po hodině a půl usnete a už Vás nebude zajímat ani samotný závěr.Jediné co oceníte,tak bude ztvárněné prostředí 30.let .A sem tam K.Stewart . BEZ DĚJE!!!

Kódované vysílání (2013)

Předem upozorňuji,že se jedná o HBO produkci,takže se připravte na televizní režii... Začátek nevypadá špatně a dokáže zaujmout a potom...no...hmm...sakra... jo už jsem si vzpomněl,potom Vám půjde jedním smyslem dovnitř a druhým ven.Působí lacině a až příliš jednoduše,nevýrazně šokující role Vás nedokáží udržet sedět na zadku.Připravte se na jedno prostředí a pár zoufalých známějších herců,kteří i přes snahu ,zůstanou v tomto snímku nezajimavými.Scénář prostě na jednu stranu má nápad,ale naopak z toho vzejde nevyužitá jednorázovka.Při naskočení titulek si nebude moct vzpomenout o čem film byl,tedy až na začátek.Je to rychlo-film,který,když budete přetáčet,tak o konec nepříjdete. NEZAJÍMAVÉ!!!

Wolverine (2013)

K něčemu se Vám musím přiznat.Nenašel jsem si nikdy pouto k sáze X-menů a vlastně jsem neviděl žádný z předešlých dílů.Proto jsem byl mile překvapen tímto snímkem o tomto kladném Marvelákovi.Je sice fakt,že se zde vyskytne nějaká ta postava,která hrála ve zmíněných předešlých X-menech a vy tak budete na domněnkách,ale i tak to nevadí. H.Jackman svoji roli zvládl velice dobře a podaří se mu Vás velice přesvědčit.Co se týče trikových sekvencí,tak jsem byl trochu zklamán,jediný pořádný efekt si užijete hned na začátku a možná i scénu na rychlovlaku,ale ta už mě přišla trochu "průhledná".Připravte se spíše na souboje pěstmi v niž si díky rozumnému prostříhání užijete i nějakou tu choreografii.Scénář bych hodnotil spíše nadprůměrně a to i přes snahu filmařů,kteří se některé situace snažily až moc vyhrotit. Ve filmu svádí DC a Marvel souboj a s přehledem můžu říct,že i když vítězí DC,tak tento snímek je dobrým držákem Marvelu. OBSTOJNÉ!!!

Turbo (2013)

Dreamworks opět nezklamalo.Příjemná animace,která Vás a Vaše ratolesti bude provázet celý film.Nenáročný děj,který pochopí každý prosťáček,sice je pravda,že si snímek zase něco "vypůjčil" ,ale to vůbec vadit nebude.Sem tam srandovní grimasa postaviček nebo vtipná hláška.Příjemně umí i zaujmout výběrem písniček během příběhu,které jsou příjemným "oživovákem".Zkrátka a dobře, je tady pohádka pro celou rodinu. FAJNÉ!!!

Tajemný muž (2012)

Tak jsem si řekl,že se chci po delší době u filmu bát....Ale vybral jsem si špatně.Snímek se jenom "tváří" jako horor asi prvních 30 minut a to ještě k tomu přes pomalejší začátek.Zase na druhou stranu je zde určitá dávka napětí ,která má vyústit v šokující konec.Jen tak mezi námi,právě onen konec podle mého filmu snižuje na kvalitě,protože do toho se vsune dramatický žánr a ve finále už nebudete ,tak šokování nebo překvapení.Přes zmateně napsaný scénář se setkáme s důvěryhodným herectvím. JEDNOHUBKA!!!