Limbo (2020)

Jednozáběrovou Victorii mám v TOP10, tady se ale chodí jen po schodech. Forma zvítězila nad obsahem, ale ani ta není dobrá- právě kvůli dlouhým přechodům mezi poschodími a komparzu, který neodolal pohledům do kamery.

Ochránce (2012)

Akcí to bylo nabitý, v tomhle ohledu jsem spokojenej. Proč z toho ale vyvázli bez šrámů zrovna ti největší padouši, to mi hlava nebere..?

Pátý element (1997)

Na to, že to hodnotím téměř čtvrt století od data vzniku, je to pořád koukatelný.

Krvavý prachy (2004)

Co všechno jsou ti Francouzi schopní zmotat dohromady, to mi hlava nebere..? Odnáším si z toho dojem, že je to skrz na skrz nemocnej národ. Tohle fakt není normální… Dávám dvě pecky, dokoukal jsem to, ale momentálně jsem z toho v šoku.

Lykkevej (2003)

Slzopudná limča. Všechny dějové linky končí happy endem, pochopitelně vyjma té arcilotrovi. Krev do žil osamělým lidem okolo padesátky. Jestli to ale může podobně fungovat i v reálu? Za sebe říkám, že ne. Skutečnej život takhle přívětivej není. Ale od toho máme filmy.

Snídaně do postele (2010)

Scénář: Kotanyi, Kamera: Jednoočkin, V hlavní roli: Herec jednoho- nezúčastněně otráveného výrazu. Kromě zjištění, že i mezi polskými transvestity je Helena Vondráčková superstar, vám tenhle film nemá co nabídnout. Jen rozpačitý nehumor, primitivní děj s lehce předvídatelným závěrem a product placement v mnou dosud nepoznaném rozsahu.

Attila (2020)

Šokuje mě, jak umím být předpojatej. Jak mě z toho podobný dokumenty dokážou usvědčit. Vážně bych si nepomyslel, že Karlosův přemožitel je ve skutečnosti citlivej, kultivovanej, způsobnej, v podstatě jemnej, slušnej, neskutečně pracovitej a pokornej borec. Čert sper předsudky, fakt. Jsem tak rád, že jsou mým koníčkem filmy… Dělá mě to lepším člověkem, tak to prostě je. Attilo, respekt.

Too Hot to Handle: Brazílie (2021) (pořad)

Netflix mi to rozdělil na poloviny, po té první jsem tomu dal jen 3 pecky a napsal k tomu tenhle lehce otrávenej komentář: Mám za sebou dvě řady s anglicky hovořícími protagonisty, tahle je moje třetí. A jak už to tak s reality shows bývá, míra zaujetí se postupně snižuje. Možná kdyby se mi ty protagonistky líbily, ale hezký holky se pro mě vyskytovaly jen v jedničce. Možná, že po delší pauze bych tomu znovu propadl, dvojku jsem ale dokoukal před čtrnácti dny. Takže mi to od třetího dílu stačilo na rychloposuv.///Po té druhé polovině ale zvyšuji hodnocení na 5 a říkám: nejlepší, protože emočně nejsilnější reality show ever. Takhle dobrý bych to fakt nečekal./////// Druhé řadě dávám ODPAD!. Takhle by se k lidem chovat neměli, bylo to přes čáru.

Komici s.r.o. The Tour (2016)

Michal Kavalčík a Lukáš Pavlásek si dali hodně práce s tím, aby se bylo na co dívat a každý z nich si za to ode mě vysloužil jednu hvězdu. Pokud bych tomu filmu dal ještě třetí, pak by byla za tu Matonohovu skeč o tom, jak potkal Werich Picassa. :) Vysloveně rád mám i Richarda Nedvěda, v tomto stylizovaném dokumentu se ale nijak neprojevoval. Kdo mi naopak nemálo vadí, je Miloš Knor. Ani jeho absence by nepřispěla k tomu, abych to hodnotil lépe, ale ulevilo by se ansámblu, pokud by Komiky nepásl zrovna on.