Major Grom: Morový doktor (2021)

Hodně, hodně dobrý… Rusko je supervelmoc, jejich filmy ale většinou bývají dost “subtilní”. Dostatek sebevědomí pro natočení echt akční podívané poprvé projevili v Hardcore Henry a tohle je za mě teprve vlaštovka číslo 2. A na to, že má tak nízký pořadový číslo, je podle mě výsledek nad očekávání dobrý. Joker se mi líbil víc, toho ale považuju za naprosto mimořádnou věc. U Jokera byla výprava podružná, totálně ji zválcovala síla myšlenky a výpovědi, u Morového doktora se musím spokojit s vizuálem. Ten ale měl kvalitu, o tom žádná….

Na špatné cestě (2020)

První dvě povídky slabší, ale třetí a hlavně potom ta čtvrtá- hmmm…pecka, fakt. Té poslední bych dal všechny filmový ceny světa. Něco tak dobrýho už jsem dlouho neviděl. Brilantní! Epesní!

Hořká chuť sedmikrásek - Série 2 (2020) (série)

Prakticky nekoukatelný, konec jsem si vymodlil. A přitom by možná stačilo, kdyby Eva zobala prášky před akcí a ne vždycky až po. Ale různých nesmyslů, který mě dráždily, tam bylo tentokrát tolik, že to vůbec nejsem ochoten brát vážně.

Hořká chuť sedmikrásek - Série 1 (2018) (série)

Příběh fakt vymazlenej, ale to zpracování…. Chvílemi, zejména v posledním díle, to působilo až legračně. Přesto se přikláním k vysokému hodnocení, ta spletitost mě nadchla.

Mory Vratislavi (2018)

Mory Vratislavi jsou vzácným případem filmu, kdy pochopitelně jako člověk vůbec nevěřím tomu, že by se to v reálu mohlo odehrát tímto způsobem a v této podobě, ale jako diváka mě tím tvůrci dokázali zaujmout a ztvárnili to tak, že říkám: “Jo, tohle fungovalo.” Sám jsem z toho překvapenej, ze začátku jsem se navzdory jménu Patryka Vegy bál, že to bude hrozná hovadina, ale ten chlap mě zase dostal. Výborný, fakt.

Bažina - Bažina 1997 (2021) (série)

První sérce jsem dával za čtyři, druhá to u mě má za jasných pět! Absolutní bomba, věc promyšlená do nejmenších detailů. Snad vyjma otazníku nad tím, jaktože si zrovna prokurátor kdysi odnášel z porodnice malého Daniela, když na to měl mít právo jen jeho příbuzný.

Żyć nie umierać (2015)

Můj oblíbenec Tomasz Kot opět výtečnej, ale ten příběh mě ničím nezaujal. Bohužel pro mě. Byl jsem připravenej se dojímat, svézt se na nějaké krásné vlně, ale žádná nepřišla.

Mare z Easttownu (2021) (seriál)

Pan Carroll si nemohl všimnout, že si někdo vypůjčil jeho bouchačku, protože tam nebyla sotva pár hodin. Jo- kdyby se mu z ní jen ztratily dva náboje- to by byla jiná…. Jinak se mi to docela líbilo, kromě toho, že už vím, jakou značku piva bych měl určitě minimálně ochutnat, a že i v Americe se tlačí do seriálů Jameson, mě zaujalo poselství, že v dnešní době může být i rozesraná rodina rodina, protože příslušníky těch funkčních už dnes vystavujeme v zoologických zahradách coby téměř vyhynulej druh. Kate Winslettová byla výborná, všichni byli hodně dobří, včetně mládeže a dětí, ale přišlo mi to moc jako produkt, nevím proč…

Prime Time (2021) odpad!

Nepamatuju si, kdy naposledy, pokud tedy vůbec, jsem dal polskýmu filmu odpad! Ale tohle byl těžkej fail. Co nám ten chlapec hodlal sdělit? Neměla právě to být pointa jinak velmi nudného příběhu?

Na papíře dobrý (2021)

Ty jo, to je tak dobře zahraná, inteligentní a vtipná věc… To hodnocení tady tentokrát absolutně nechápu..?/// Po prvním zhlédnutí jsem tomu dal 4 pecky- to je u mě 70-80 procent. A ono se mi to po druhém zhlédnutí nelíbilo ani na těch 70, ba dokonce ani na 60, ale i 50 jsou u mě pořád 3 pecky. Poprvé mě to jaksi okouzlilo, ale dnes jsem si neuměl vysvětlit, jak se to mohlo stát. Dnes jsem pořád čekal nějakou vtipnou pointu, doufal jsem, že to není jen příběh o holce, která nalítla lháři, později jsem si zase přál, aby mu to dokázala nějak vtipně oplatit, nebo ho převálcovat u toho soudu, ale tohle tady úplně chybí, bylo to čekání na Godota, na něco, co se mělo stát, ale nestalo. Poprvé jsem byl prostě moc hodnej, no… Ale vadí mi to míň, než když mám napodruhé pocit, že jsem byl napoprvé zbytečně příkrej a přísnej. Když jsem někdy podobnej Mamlas, jako ten kretén, co tady škodí úplně všemu a všem. Ten je zralej na odpad!. Na papíře dobrý je proti tomu volovi zlatý.