Pasti, pasti, pastičky (1998)

Filmy paní Chytilové zrají jako víno, nebo do nich minimálně dozrávám já. Napoprvé u mě PPP nebodovaly, měl jsem z nich jen depku. Ta přetrvává, ale dnes už v tom vidím ta další důležitá sdělení a poselství, tu pečlivou drobnokresbu, všechny ty geniální návaznosti… PPP jsou pro mě jeden z nejkrásnějších ošklivých filmů.

Najdu tě (2018)

Ta zkratkovitost ve výstavbě i v dialozích mi to paradoxně dost komplikovala, měl jsem problém to usledovat. Ten příběh mi ale přišel zajímavej, promyšlenej a originální, takže to mám pocitově za 70 procent a to jsou u mě 4 hvězdy.

Princezna zakletá v čase (2020)

Čtyři pecky za dojem a pátá za originální přístup k žánru, za životné, uvěřitelné postavy zasazené do pohádkového světa. Velmi příjemné překvapení.

Poslouchej (2019)

Komentář obsahuje spoilery: Slaboduchej film za 5 korun, co po všech stránkách vypadá jako film za 5 korun. Jestli si hlavní mužský hrdina při natáčení zničil to šedý triko s dlouhým rukávem, který si nosil z domu, a ve kterým jeho postava vraždila svoje manželky už od roku 2010, tak se jim to celý prodražilo na dvojnásobek. I tak považuju každou korunu, která na to padla, za vyhozenou z okna.

Casting na lásku (2020)

A jestli neumřeli, tak tam tu holčičku houpou ještě teď. Takže dá rozum, že si ten tlustý pán nemůže pořídit jinou košili. Lva za kostýmy bych za tohle Bandimu vážně nepřál, ale třeba uspěje v kategorii scénář nebo režie. Ještě šijí hadry, nebo už se oficiálně přiznali k tomu, že jsou ve skutečnosti největší fabrika na ty nejblbější filmy, co se v téhle zemi točí posledních deset let?

13 minut (2021) (TV film)

Ty příběhy mi nepřišly filmově úderný. Kdyby si dali víc práce s jejich hledáním a nechali větší (nějaký) prostor pozůstalým, mohli se vykašlat na ty hrané rekonstrukce a docílili by silnějšího efektu. Tohle ve mně nezanechá vůbec nic.

Svatební cesta do Jiljí (1983) (TV film)

Paní Šafránková se dnes vydala na svoji poslední cestu. Na svatební cestu do Jiljí by se s ní chtěla vydat drtivá většina mužů. Jela tam tehdy ale s člověkem, s nímž jí to ladilo nejvíc. Je mi moc líto, že dnes skončila milostná romance téhle krásné dvojice.

Rebelové (2001)

Zajímavý režijní nápady, sympatickej casting, vynikající kamera, příjemná atmosféra, hezký písničky...jo, tohle je převážně prima.

David (2020)

Strašně slaboučký. Bez vtipu, bez hloubky, bez překvapení. Zaujala mě jediná věc, a sice informace, že hodina u psychologa by měla v US stát 150, ale i 200 dolarů. Z toho bych měl taky depku...

Amnestie (2019)

Poctivá filmařina div ne hollywoodského střihu. Bohužel včetně vylhaného příběhu vězně hrdiny, zasazeného do “historické” rekonstrukce skutečné vězeňské vzpoury, jejíž dramatický průběh dostal ve filmu deset minut. Vězeň hrdina byl od začátku do konce vážně smolař. Obyčejný lupič, jemuž se Havlova amnestie bůhvíproč vyhla a stal se tak (pro klukaluku poněkud nepochopitelně) součástí vzpoury těch nejhorších muklů. P.S.: Žádnej Čapek neměl na počátku devadesátek hodnotu miliónů, už vůbec ne portrét dědečka paní disidentky. To by se spláchlo jednotkami tisíc.