Umlčeni (2008)

Výborná práce, hlavně co se atmosféry týče. Během pár minut vás to napne, vtáhne a svižně drží až do samotnýho konce. V dané thrillerovo-horrové kategorii nadprůměrná věc a to i po herecké stránce.

Pařba ve Vegas (2009)

Jedna z mála komedií z poslední doby, u který sem se upřímně smál. Bavil sem se od začátku až do konce, a tak dávam plnej počet ... Hlavně za nepředvídatelnost, originálně vtipný zápletky a za závěrečný titulky. Pecka!

Nutné k přežití (2006) (pořad)

Tenhle dokumentární seriál mě nesmírně baví, pokaždé dostanu nemalou dávku adrenalinu, pohledů na nedotčenou přírodu a v neposlední řadě kupu užitečných informací. Medvěd Grylls je navíc naprostej pankáč, kterýmu nevadí se přikrmit na zebře, kterou už ani supi nechtějí, jako třešničku na dortu si dá oči z mrtvý ovce a pak to celý dokáže spláchnout tekutinou ze sloního trusu ;-)

Pád do ticha (2003)

Joe Simpson má můj velký obdiv, jeho famózní lidská vůle ho donesla daleko za hranice významu slova "nemožné" ! Zvolené zpracování "hraného dokumentu" je přesně tím, jak měl být tento neuvěřitelný příběh předán. 100%

Černý pásek (2007)

Kuro-obi je mezi filmy o bojových uměních jednoznačně někde na špici, celkové zpracování, hudba a kvalitně provedené souboje mi přinesly 95 minut skvělé podívané a opět mi to utvrdilo v tom, že k takovýmto schopnostem, jaké měli "praví" karatisté se už nikdy ani nepřiblížíme.

Stáhni mě do pekla (2009)

Film Drag Me to Hell u mě k navození strachu nefungoval, ale jako audio-vizuální podívaná je to fakt masakr, Sam Raimi umí a začne to dokazovat hned od začátku a nedá pokoj až do konce. Film osciluje celou dobu kolem čtyř hvězdiček... za ten konec sem chtěl dát i pátou, ale jelikož je film zaškatulkován do kategorie horor a já už od Blair Witche marně čekám, kdy se konečně zase zese*u naplno, schovám si pátou hvězdu pro něco takového...

Ďáblovo dítě (2008)

Film je přeplněný nekvalitní "hororovou hudbou", která naprosto trhá uši a neplní účel ani na 1%. Na rok 2008 celkově dost uboze zpracované. Nálepku horor bych tomu opravdu nedával, nevím zda je to tím, že autorům dochází nápady a nebo tím, že divácí to chtějí, ale takzvaný "horor" založený na co nejvíce brutálních a krveplných scénách bez sebemenšího efektu mi nějak přestává bavit ... brutalita je zde opravdu naprosto bezvýznamná a k ničemu nevede. Chtěl jsem dát "odpad!", ale za celkem originální pokus o zvrat (ze kterého se ale nic nevyklubalo) dávám jednu hvězdu!

Loudilové (2009)

Klasická teen-komedie, která však moc vtipná není. Upřímně jsem se nezasmál za celej film a po prvních 10 minutách sem s jistotou určil, jak to dopadne. Viděl sem ale i horší, takže pokud nečekáte 90 minut křečovitého smíchu, ale očekáváte lehce podprůměr zábavu plnou sexy děvčátek a homo-humoru :-) ... zklamáni nebudete.

Válka nevěst (2009)

Že se bude jednat o podprůměrnou věc bez nového nápadu jsem čekal, ale také jsem čekal, že se bude jednat o oddechovku, u které se nebude muset přemejšlet. Bezduché relaxace se mi nedostalo, jelikož mi celý film neskutečně otrávila obrovská huba Anne Hathaway, která je díky tomu tak nepříjemná, že jsou scény s ní, co narůstající stopáž nekoukatelnější. 2 * za občasné, docela vtipné scény.

No Through Road (2008)

Tento film plní přesně to, co exploitation slibuje. Postupně gradující bezmoc vás pomalu, ale jistě vtáhne dovnitř a pak to do vás všechno napere v posledních 20 minutách a znechucení skrz vás opravdu projede.