• Thriller

Muži, ženy a děti (2014)

Moc ma to nechytilo, ale fajn. Nebol to vyložený prepadák. Od Jasona Reitmana som čakal troška viac.

Totálně našrot (2012)

Kam sa mi hrabeme na fínov :))) Tak toto bola iná šleha. Tak dobre som sa veru dávno nezasmial. A k tomu ešte pridali satiru samých seba. Juha, Juha kdeže ti je koniec. Samozrejme s postupom času už to ani na smiech nebolo, a šlo to do vážnejšej roviny, ale svoju latku kvality si to udržalo. Môj prvotný dojem prevláda nad zopár nedostatkami, ale tie som oželel. Jednoducho som sa bavil a nejaké Vo štvorici po opici sa absolútne nechytá.

iNumber (2013)

Začiatok navnadil, ale potom sa to nejak stratilo v tom že samo to nevedelo akou cestou sa vybrať. Či thriller alebo akčný film. Je mnoho filmov ktoré tieto dva žánre skvelo dávajú dokopy ale tomuto to tak nejak nejde. Hlavný hrdina ma dožral pri tom prepade (stál tam jak dilino) a koniec sa chcel tváriť ako suprový The Raid ale jaksi taksi nem celkom sa to podarilo. Pozrieť sa to dalo zvládnuť, ale druhýkrát to nemusím vidieť. Jednohubka OK.

Dohonit vítr (2013)

Nejak moc ma to neoslovilo. Ale zasa pozerať sa to dalo a herci boli super. Dedo samozrejme na jednotku s hviezdičkou. Nečakal som že to bude také smutné, ale čo už, severania sú taký. Možno keď sa k tomu vrátim hodnotenie zdvihnem vyššie. Myslím že sa to dá pozrieť aj viackrát.

Kód Enigmy (2014)

Herci to zvládli super a Benedict im kraľuje. V zásade niet čo vytknúť a mňa len potešilo že to nieje len o prelomení kódu enigmy ale o dramatických udalostiach okolo toho, pohnutom a ťažkom živote Alana a hlavne o tých tajomstvách a sprisahaniach. 80% si film zaslúži plným právom.

Whiplash (2014)

Absolute Amazing Motherfuckers !!!!!!!!

Get On Up - Příběh Jamese Browna (2014)

Pri živote Jamesa Browna sa toho dalo natočiť omnoho viac a lepšie. Škoda, veľká škoda. Funk mám rád a tešil som sa na film, ale nakoniec som bol sklamaný, hoci musím povedať že Chadwick Boseman hral Jamesa Browna super.

Zmizelá (2014)

Nebyť Finchera tak by ten film dopadol inak. Affleck hrá svoj lepší štandard a Rosamunde.... Ach jaj tak tá je priamo na vraždu :) Inak si myslím že filmu by som sa viac potešil, keby ten návrat domov bol býval skôr. Tá pretvárka potom to bola že wau a to som si užil fakt že jo, len ako píšem škoda, že tých dialógov a akcie nebolo viac keď boli už spolu. Inak som si to užil.

Miluj souseda svého (2014)

Nebyť skvelého Billa Murray-ho tak by som film obišiel. Sám Bill ale film neutiahne, keď tam niet kvality scenára. Jeho vtipy a herectvo je niečo úžasné a skvelé, bez neho by film za veľa nestál. Preto že Billyho Vincent je tak skvelo zahratý dostal film odo mňa 1 až 2 hviezdy navyše. Takže čistý priemer 50% z toho Bill 40%

Soudce (2014)

Výborný film pri ktorom mi akurát tak vadila zmena tempa a niekedy vtípky ktoré prišli v nevhodnú dobu. Inak film si zaslúži vašu pozornosť hlavne výkonmi hlavných predstaviteľov, ako R. Downey-ho tak najmä R. Duvalla. Čakal som vetší priestor pre Billyho Boba a taktiež Vincenta D Onofria. V konečnom dôsledku je to fajn film a vy so ho užijete, akurát keď sa zamyslíte a zistíte čo z toho mohlo byť, pri tak kvalitných hercoch, tak budete troška sklamaný.